Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti engednétek a 4 éves lányoto...

Ti engednétek a 4 éves lányotoknak, hogy balettre járjon?

Figyelt kérdés
Amikor 4 éves voltam, mindenáron szerettem volna balettre járni, vagy legalább valami hasonlóra, de a szüleim akkor is meg később is tettek rá, se sport, se különórák, se semmi. Most annyira bánom, mert felnőttként már semmit sem tudok elkezdeni, és az alakomon se sok mindent tudok már változtatni, addig kellett volna, még kicsi voltam.
2015. máj. 25. 18:43
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
65%

Az alakon sokat lehet változtatni felnőttként is, de a genetikán a balett se segített volna.

Egyébként, nem engedném, hogy a lányom balettozzon, csak ha tényleg nagyon akar és van hozzá tehetsége is. A balett ugyanis nagyon kegyetlen a testtel. Én 16 évig csináltam amatőr szinten, 5 évesen kezdtem. Az eredménye pedig az lett, hogy most 25 éves koromban minden ízületem kilazult és olyan porckopásom van ami ritka 50 év alattiaknál. És nem csak nálam van így, hanem sok sortársamnál. Kevésbé terhelő táncot viszont engedném, sőt támogatnám a gyerekemnél.

2015. máj. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
80%

Egy 4 éves gyereknél akkor engedném meg, hogyha látom a gyerekemen, hogy alkalmas rá pl. fizikumilag.

Esetleg elgondokoztál-e már ezen a vádlások helyett, hogy talán már akkor se volt rá megfelelő a fizikumod?

2015. máj. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
61%

Én sem jártam semmilyen különórára. Nálunk nagyon egyszerű oka volt. Nem volt pénzünk és minden ilyen nagyon sokba kerül.

Ettől még nem lett gond az alakommal.

Az alakodon pedig te is tudsz változtatni, akár 40 évesen is. Ez nem kifogás. Hajrá!

2015. máj. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
64%
A balett egyébként megnyomorít, már ha komolyan csinálod, olyan fizikai gondjaid lesznek már fiatalon, hogy csak na.
2015. máj. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
78%
Azért a 4 éves kori balettet ne hasonlítgassuk A BALETT-hez. 500 gyerekből aki elkezdi 1 marad meg. A többi csak mozgott egy kicsit, tanult némi mozgáskultúrát, 8 évesen már úgyis valami más sport fogja érdekelni és abbahagyja. Nem árt senkinek.
2015. máj. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenképp engedném. 5 éves koromtól járok balettra a mai napig, 13 leszek hamarosan. :) Nagyon szeretem, most szombaton is volt próba. :) Én hobbibalettozom, mert nincs balettos alkatom. (161cm 52kg) Nagyon jót tesz a léleknek. Nekem még nem voltak problémáim, soha nem fájt a térdem, sarkam, stb.
2015. máj. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
80%
15nek: szerintem senki se keveri össze a gyermek balettet a BALETTEL, viszont gyerekként is nehéz. Pl. ha alap tornákba is béna, akkor nem pont egy olyat fogok megengedni neki, vagy ha pl. - bocs a kifejezésért -, de dagadék, akkor nem fogom engedni pláne, hogy még ki is nevessék, szóval a fizikum igen is számít. Amit egy jó szülő megtud ítélni. De én spec minden sporttal így tennék a gyerekem felé, mert az egészsége a legfontosabb és az, hogy tényleg mit bír el.
2015. máj. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
Ha pénzügyi vagy "logisztikai" ok (pl nincs hogy odajuttatni edzésre, vagy hazavinni) nem szól ellene, akkor miért ne?
2015. máj. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
Nem voltam se béna, se dagadék, átlagos kislány voltam. De ugyanígy nem járhattam rajzra se, pedig gyönyörűen rajzoltam/rajzolok
2015. máj. 25. 19:35
 20/31 anonim ***** válasza:
95%

És miért nem jársz most rajzra? Az nem korhoz kötött.

Nézd gyesen kezdtem el hegedülni tanulni, mert gyerekkoromban nem engedték és elég szépen meg is tanultam. Szóval nem értem, hogy miért hisztizel ahelyett, hogy tennél magadért valamit.

2015. máj. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!