Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti miket engednétek a 17 éves...

Ti miket engednétek a 17 éves lányotoknak ha lenne pasija? Az a jó szülő, aki mindentől óvja a lányát?

Figyelt kérdés
2015. jan. 12. 23:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
nem pontosan. Inkább az a jó szülő aki megtanítja a gyermekének mitől védje meg saját magát.
2015. jan. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
10%
írtam privátot. fontos példaul hogy miota vannak egybe?
2015. jan. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
54%
17 évesen mit akarnál neki megtanítani?
2015. jan. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
88%
az a helyzet, hogy a 17 év abszolutt nem kislány már. ha szereti a fiujat ne allj kettojuk kozé. biztos szeretkeznek is. annyi tanacsot adnek hogy kerdezz rá védekeznek e, és tamogasd ebbe. vidd el nogyogyaszhoz, ez ugyanugy a te felelosseged is.
2015. jan. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%
17 évesen én már nem tiltanék igazából semmit se. Ha idősebb lenne jóval a pasi, akkor vaszleg kilennék térve a hitemből és attól a kapcsolatttól próbálnám óvni, elmagyaráznám az ellenérveket stb. Én is igyekeznék arra megtanítani, hogy önmagát mitől védje meg stb. A tanulást, ha hanyagolná a pasas miatt, ha úgy viselkedne, mint egy 12 éves, azaz elmenne az esze, akkor viszont lehetséges, hogy tiltanám és én is úgy bánnék vele, ahogy azt ilyenkor kell.
2015. jan. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A mindentől tiltas azt fogja eredmenyezni a szemedbe kell hazudnia.

Magyarazd el neki milyen feleloseggel jar ez.

2015. jan. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
nekem 17 évesen ismerték a barátomat, engedték az ottalvást, anya eljött velem nőgyógyászhoz, ilyesmi. bulizni is járhattam, bár ebben gondolom nagy szerepe van, hogy kolis voltam, szóval kb. 14 éves koromtól nem voltam közvetlenül a kezük alatt, de mindent tudtak rólam, jó volt a kapcsolatunk, a mai napig az. az akkori barátommal pedig még mindig együtt vagyok, több mint 4 éve.
2015. jan. 13. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Beszéld meg vele, hogy hogyan kell védekezni a teherbe esés ellen, meg hogy a drog rossz dolog, ami károsítja az agyat és függőséget okoz, aztán hadd menjen amerre lát!
2015. jan. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem az a "jó" szülő aki mindentől óvja a lányát, hanem az aki úgy nevelte fel, hogy meg tud benne bízni ennyi idősen, és nem kényszeríti hazugságba a lányát.
2015. jan. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Saját életem példáiból kiindulva.


Anyám 17 éves volt.

Friss, még száradó pecséttel a szakmunkás bizonyítványában, amikor odament dolgozni, ahhoz a céghez, ahol megismerkedett apámmal, aki 12 évvel volt idősebb nála.

Persze, hogy anyámat is tiltották ettől a kapcsolattól. Két év bujkálás után után összeházasodtak (egy évre rá megszülettem).

Az esküvőn Alig volt ott valaki az anyám rokonságából, ha jól tudom, csak a testvérei mentek el.

Soha nem is lett jobb a kapcsolat.

Csupán azért, mert anyám nem olyanhoz ment hozzá, akit ők elképzeltek neki, "be is tettek nekik" amiben, és ahol csak tudtak.

Ennek következtében anyám is hátat fordított a családjának, és boldogan élték le életüket apámmal.

Én anyai nagyszüleimet és anyám rokonságát, kb egy kezemen meg tudom számolni hányszor láttam (de, hogy őszinte legyek, nem is hiányoznak).


Amikor megismertem 15 volt a barátnőm, én 17.

Úgy egy évig tiltották neki a szülei, aztán ők rájöttek, felesleges, mert minél jobban tiltasz valamit annál inkább, már csak dacból is csinálja azt.

Megesett nem egyszer, megszökött otthonról, hogy együtt lehessünk.

Miután abbahagyták a tiltást, nagyon jó kapcsolat alakult ki köztem a szülei és a két család között.

Ő 19 én (értelem szerűen) 21 voltam amikor összeházasodtunk.

A következő évben megszületett a lányunk, aki néhány napja töltötte be a 25-öt.


Nem tiltani, beszélgetni kell!

A kölcsönös bizalmon alapuló kapcsolatot kialakítani, és soha nem a kifogásokat keresni, hogy, most fáradt vagyok, meg most nem érek rá stb...

Akkor sem estünk kétségbe amikor 16 évesen eljárt szórakozni a barátaival, és 17 évesen, egy nála jóval idősebb srác volt a barátja, mert biztosak lehettünk abban, hogy nem fog hülyeségeket csinálni.

Istenem, ha vele érzi jól magát...

Sokan azt nem tudják megérteni, hogy a gyermekeink életét nem mi éljük.

Bizonyos kor után már, nem irányítanunk, hanem felkészítenünk kell.

Ha mindig csak irányítani akarunk, akkor soha nem fognak tudni igazán jó, (és egyes esetekben) egyáltalán, döntéseket hozni.

Ismerek olyan, most 35 éves nőt, aki a mi napig is anyukát kérdezi meg mindenben, és nem csupán a véleményét, de konkrét döntéseket, pl hogy járjon e egy fiúval vagy ne...

Persze, a vége mindig az, hogy a srácok sorra otthagyják, mert bármi kérdés felmerül, rögtön a "megkérdezem anyukámat" a válasz, KÖNYÖRGÖM, ha anyukád egyszer majd eltávozik, akkor ki fog helyetted dönteni az élet dolgaiban, kérdéseiben?!...


Ezért többet ér a jó felkészítés, az önállóságra nevelés mint az irányítás mert ezáltal fognak tudni, majd jó döntéseket hozni.

De, a döntés(ek) az ö szuverén joguk kell hogy legyen a saját életükkel kapcsolatban.

2015. jan. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!