Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Neveltlányom "lopkodja" a...

Neveltlányom "lopkodja" a cuccaimat mit tegyek?

Figyelt kérdés

Eddig nem nagyon foglalkoztam vele, mert nem érintette a mindennapjaimat... Hógömbömet vitte el az anyjának meg a 2 éves lányom plüssjátékát vitte el az ottani húgának...

Nem foglalkoztam vele, mert nem csinált vele nagy kárt...

De ma reggel döbbenten vettem észre, hogy a púderemnek és a púderecsetemnek lába kelt... :(

Megkérdeztem tőle, hogy nem tudja-e hogy hol van...

Azt mondta nem...

Nem akartam rápirítani, hogy elvette, mert mostanában az anyja amúgyis nagyon uszítja ellenem...

Ehhez tudni kell, hogy a kislány velünk él már 5 éve és 11 éves... Nem rég kezdődött ez a "lopkodás"...

Hogyan járjak a végére ennek úgy, hogy közbe ne keljen összevesznem vele... :S

A púder és az ecset amiről szó van nem olcsó vacakok...



2015. ápr. 30. 09:43
1 2
 11/20 anonim válasza:
67%
Én nem kínlódnék ezzel a gyerekkel (a megfigyelés és a leleplezés megszervezése,a megfelelő büntetés kiválasztása,aggodalom,hogy mit lop még el). Vigye vissza az anyja, ha annyira akarja. Közben a férjet nem érdekli az egész. Legfeljebb a tartásdíj fogja érdekelni, néhány évig.
2015. ápr. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
84%
Ne haragudjatok de ez nagyon gáz, a férjedet nem érdekli, hogy a lánya lop? Meg te is ráhagytad mert hát nem csinált akkora kárt? Persze, aztán pár év múlva már a 10ezres fog eltűnni, meg ne adj isten más emberektől is majd lop, osztálytársaktól például, nah az aztán igazán kellemetlen lesz, sőt akkor fogják majd elvenni a gyereket tőletek. 3asban szépen leültök és megbeszélitek ezt a dolgot, megbüntetitek a lopásért, ha kell pszichologus tanácsát is kikérhetitek.
2015. ápr. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

A baj, hogy nem tudom "rá bizonyítani"... :S

A férjemet meg sajnos nem érdekli ez az egész... :(

Ha meg én mondok valamit a kislánynak rá se hederít...

Elmondom neki, hogy ezt vagy azt nem lehet, megmagyarázom, hogy miért normálisan kezelem és ugyanúgy csinálja tovább...

Nagyon tanácstalan vagyok, hogy egyedül hogyan oldjam meg ezt az egészet... :(

Most hétvégén majd megnézem még az anyjánál lesz a cuccait hátha ott van hacsak nem viszi magával...

2015. ápr. 30. 14:13
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha az anyja annyira nevelni akarja, akkor gondolom vannak ott is cuccai, oldja meg ő a ruháztatását, ne csomagolj semmit. Ha nem visz csomagot, lopott holmit se fog tudni vinni.

Amúgy próbáld lebuktatni és amikor sikerül rábizonyítani, vond le az árát a zsebpénzéből vagy esetleg házimunkástasd.

Pszichológiai vizsgálaton meg jelezd az orvosszakértő felé ezt a problémát, mert elég sokféle dolgot jelenthet h a gyerek ezt csinálja (nem csak uszítást, hanem így próbálja meg felhívni magára a figyelmet vagy esetleg beteg,kleptomániás, ezer oka lehet).

2015. ápr. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

a helyedben felvételt készítenék és azt mutatnám meg a férjednek, vagy a lánnyal ülnék le komolyan elbeszélgetni és szembesíteném a tettével...persze ehhez tudnod kellene mikor mit akar eltulajdonítani, vagy több kamerát elhelyezni és várni...


de ha az apja ennyire leszarja akkor az elég nagy baj...

2015. ápr. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Nagyon kitekert lesz a logikám:

Mi van, ha azért bíztatja lopásra az anyja, h megbüntessétek, és aztán a fizikai bántalmazás miatt lehetne elvenni?

Ha az apját nem érdekli, akkor csak azért nem akarja átadni nevelést, mert sok tartásdíjat kellene fizetnie?

2015. máj. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Néha már nem tudom mit akar...

Ragaszkodik a gyerekekhez, de nem neveli őket... :S

Nekem meg nagyon nehéz bármit is tennem, mert semmibe vesznek...

Az anyja nem tudom biztatja-e ilyesmire a kislányt, de bántva úgysem lesz, mert én soha nem ütnék meg gyereket se a sajátomat se másét, a férjem sem olyan típus...

A hosszú hétvége után már kezdek azon a szinten lenni, hogy nem tudom meddig bírom tovább... :S


Egyébként pénteken mire hazamentem melóból a púder ki volt rakva az asztalra ecsettel együtt... Úgyhogy legalább megvan...

2015. máj. 4. 07:26
 18/20 anonim ***** válasza:
a lánnyal beszéltél erről?
2015. máj. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Próbáltam... Így csinált, hogy "ahhjjj" és faképnél hagyott... Megsértődött... Meg sem hallgat...
2015. máj. 4. 08:43
 20/20 A kérdező kommentje:
Apjának meg hiába szólók amellett hogy szemtanúja ezeknek a dolgoknak nem tesz semmit...
2015. máj. 4. 08:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!