Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Beszéljem meg velük, hogy mit...

Beszéljem meg velük, hogy mit vihetek, ha költözök? Vagy csak vigyem a cuccaimat?

Figyelt kérdés

Jövőhétvégén elköltözöm itthonról. A lakásba nincs sok bútor, így vinni szeretném a 2 szekrényemet, illetve az ágyamat. Ezen kívül van egy laptopom.

Kb ennyi az értékes értékem. A szüleim nem tudják még, hogy költözöm.. Biztos, hogy nagyon megvernének, ahogyan eddig is tették, ezért is menekülök.

Viszont félek, hogy feljelentenek lopásért vagy ilyesmi. Se a tv-t, se a laptopot nem üzletből vásárolták nekem, hanem egy haverjuktól.


Vihetem ezeket a dolgokat? Ajándékba kaptam őket, ha ez számít valamit.


2013. jan. 14. 16:17
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Ha szólok, akkor megvernek, ha nem szólok, félek, hogy feljelentenek. Röviden ennyi a kérdésem lényege...

Úgy terveztem, hogy bejelentem, hogy költözök, és abban a pillanatban ki is lépek az ajtón.

2013. jan. 14. 16:19
 2/19 anonim ***** válasza:
40%

Elméletileg feljelenthetnek lopásért, ha nagyon gonoszak. Meg remélem nagykorú vagy, mert ha nem, akkor rendőrséggel is visszavitethetnek.

Ha feljelentenek, akkor nekik tudniuk kell bizonyítani, hogy azok a bútorok és a laptop az övék, tehát számla, adás-vételi szerződés ilyesmi. Ha ez nincs, akkor mindegy. Ne mondd el nekik, hová mentél és nem tudnak utolérni.

Arra azért vigyázz, hogy ha nagyon gonoszak a szüleid, akkor nehogy rádküldjenek valami verőember szerűséget, így akarván viszaszerezni a cuccokat. Tudják hol dolgozol? Ha nem, akkor annyival is kisebb az esély arra, hogy megtalálnak.

2013. jan. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
56%

És húzod magaddal a szekrényt, meg a laptopot?

Ha ajándékba kaptad jelenthetnek ahol akarnak. Elmúltál 18 éves, ugye.

Költözz el, amikor nincsenek otthon.

2013. jan. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Azért ennyire nem gonoszak, szerencsére.

Nincs semmiféle papír, számla.

2013. jan. 14. 16:22
 5/19 A kérdező kommentje:
A szekrény meg az ágy is szétszerelhető, a párom fogja elvinni őket szombat éjjel... Ezzel nem lesz gond, mert apa nyugtatókon és altatókon él, anya meg nővéremnél vigyáz a babájára.
2013. jan. 14. 16:24
 6/19 anonim ***** válasza:
0%

Azért megnézem, hogy hogy sétálsz ki az ajtón, miután közölted hogy költözöl két szekrénnyel, egy ággyal, egy tv-vel és egy laptoppal.


Amúgy úgy lenne fair, hogyha már menekülsz, ha azokat a javakat ott hagynád, amiket tőlük kaptál, mert ezzel gyakorlatilag rájuk vágod az ajtót, hogy "kössz elmentem cső". Aztán meg még visszamész, hogy ja de kell az ágyam, a szekrényeim, blabla.


Normális családban ezt illene megbeszélni, én megbeszélném, kivétel a laptopomat, mert azt saját pénzből vettem. Bár abban is biztos vagyok, hogy anyuék azt mondanák bármit vihetek a szobámból.

2013. jan. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Ha normális család lenne, akkor nem menekülnék.
2013. jan. 14. 16:26
 8/19 anonim ***** válasza:
69%

Amikor èn menekultem otthonròl, csak a ruhàimat vittem el!

Sajnos nàlunk sem lehetett normàlisan leulni ès megbeszèlni.

2013. jan. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Csak a páromnak nincs laptopja, se asztali gépje, nekem meg gyakran kell esszéket írnom, és hát így könnyebb, olcsóbb, ha viszem. Netkávézó elég drága.
2013. jan. 14. 16:49
 10/19 anonim ***** válasza:
68%
szerintem az ágyat meg szekrényt hagyd ott és csak az értékesebbet(laptop,tv) vidd. Tudsz butorozott albiba is menni...
2013. jan. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!