Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Milyen lehetőségem van, ha...

Milyen lehetőségem van, ha kizártak a lakásból, ahol eddig laktam állandó lakcímen és a cuccaimat szeretném visszakapni?

Figyelt kérdés

Csak a cuccaimat akarom elhozni, ez minden. De nem enged fel a tulaj! Kulcsomat is elvette, időm sem volt elpakolni (dolgoztam). Gyógyszereim, ruhák zöme, tisztálkodószereim, könyveim a tanuláshoz mind ott maradtak.


Milyen lehetőségeim vannak?



2013. dec. 13. 00:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Rendőrséget kérdezd meg. Ők tuti tudnak segíteni.
2013. dec. 13. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Bemész a rendőrkapitányságra, elmondod, hogy családi balhé volt (gondolom) és szeretnéd kihozni a cuccaidat, de sehogy se engednek be. Ha jó fejek, akkor elmegy veled két járőr és szobroznak az ajtóban, amíg kipakolsz. Ha bunkók, akkor kiröhögnek.
2013. dec. 13. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
61%
Pl fizesd ki a lakbert...
2013. dec. 13. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
31%
Gondolom azért csinált ilyet, mert nem fizettél lakbért!
2013. dec. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
60%

de mivel az az állandó lakcímed, így jogod vn bemenni (ha nem a tied a lakás akkor is) és ki sem rakhat, ha nincs hova menned...(ezért nem merem kiadni a lakást, a szomszéd navos...ő mesélte, hogy annyit lehet tenni amikor valakit ki akarunk rakni, hogy lehetetlenné tesszük az ottélését (feltúrjuk pl a fürdőt, felújítás jogcímen... ahhoz van jogunk tulajként))


Viszont te nem befoglalni akarod a lakást, csak a tulajdonodat elhozni. hívsz egy lakatost, megmutatod az állandó lakcímkártyádat, és ki fogja neked nyitni az ajtót. / a zárcserét neked kell fizetned ez kb 15E/

A rendőrségnek kellene ezzel foglalkoznia, de ez még nem garancia semmire, szerintem az előbbi járhatóbb

2013. dec. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Nem albérlet, nevelőapám rakott ki, itt laktam vele 7 éve. Igen, családi balhé, vagyis nem "családi", mert semmi közöm hozzájuk immár.

Akkor hátha a rendőrségen segítenek.

2013. dec. 13. 08:59
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem akarok kárt se tenni a r.hadt vadiúj 150 ezres ajtajában...
2013. dec. 13. 09:00
 8/16 anonim ***** válasza:

ha jön egy lakatos miért lenne kár?

szerinted ha valaki kizárja magát, akkor hogy jut be.?

egy "szimpla" zárcsere....kifúrja a zárat...azt lecseréli...ajtóban nem lesz kár..

2013. dec. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Ahogy ismerem, pont akkor hazaér, és ott elkezd majd ugatni, hogy mit képzelek én... Ja meg a szomszédok az emeleten... eddig ott laktam, most meg fúrom a zárat :D egyszerűbb lenne ha békésen beengedne összeszedni a cuccaimat és sosem lát viszont (az hétszentség), de ő az ATYAÚRISTEN, csak ő mehet be oda.
2013. dec. 13. 09:18
 10/16 anonim ***** válasza:

ha a rendőrséggel mész az még kevésbé békés...



csak a nevelőapáddal éltél ott?

nem lehet másik családtaggal megbeszélni, hogy amíg nincs otthon összekapjátok a holmidat?


most van hol laknod?

2013. dec. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!