Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Neveltlányom "lopkodja" a...

Neveltlányom "lopkodja" a cuccaimat mit tegyek?

Figyelt kérdés

Eddig nem nagyon foglalkoztam vele, mert nem érintette a mindennapjaimat... Hógömbömet vitte el az anyjának meg a 2 éves lányom plüssjátékát vitte el az ottani húgának...

Nem foglalkoztam vele, mert nem csinált vele nagy kárt...

De ma reggel döbbenten vettem észre, hogy a púderemnek és a púderecsetemnek lába kelt... :(

Megkérdeztem tőle, hogy nem tudja-e hogy hol van...

Azt mondta nem...

Nem akartam rápirítani, hogy elvette, mert mostanában az anyja amúgyis nagyon uszítja ellenem...

Ehhez tudni kell, hogy a kislány velünk él már 5 éve és 11 éves... Nem rég kezdődött ez a "lopkodás"...

Hogyan járjak a végére ennek úgy, hogy közbe ne keljen összevesznem vele... :S

A púder és az ecset amiről szó van nem olcsó vacakok...



2015. ápr. 30. 09:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Férjeddel beszéltél már erről? Nem csak az ő felelőssége,de szerintem tudnia kellene erről. Amíg nem oldódik meg a dolog, értékesebb cuccokat zárj el. Az,hogy a kicsitől is lop, ezzel nem oldható meg, le kell ülnötök vele beszélgetni hármasban. Szembesítés nélkül nem fogod tudni megoldani.
2015. ápr. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon mást, mint rajtakapni és elbeszélgetni vele nem tudsz tenni. Amit fontosnak gondolok az, hogy a lényegtelen esetekről is beszéljetek. Nem ott látom a lényeget, hogy milyen értéket visz el, hanem hogy nem szól
2015. ápr. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
20%
Vidd el shoppingolni és vegyetek neki sminket. Mondd, h nem baj, h elvette, tudod, h csak ki akarta próbálni, de az ő bőrtípusának más kell (reméljük, h nem az anyjának akarta adni) Az anyjának, húgának való lopkodásnak úgy tudsz sztem véget vetni, h kap zsebpénzt, amiből tud ilyesmit vásárolni. Mondván, h használtat adni ciki. Ha esetleg a púdered ecsetestül exnőnek szánná, azt is kihegyezheted erre.
2015. ápr. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
80%
#3 aha, úgy sose tanulja meg, hogy lopni nem szabad
2015. ápr. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
82%

"Vidd el shoppingolni és vegyetek neki sminket. Mondd, h nem baj, h elvette, tudod, h csak ki akarta próbálni"


Na persze, még jutalmazza és dicsérje is meg, nem? Esetleg ne simizze meg a buksiját és vigye el nyaralni is hálából, amiért pénzt még nem lop egyelőre?


Pláne hogy azon túl hogy lop, még hazudik is ("a púderemnek és a púderecsetemnek lába kelt... :(

Megkérdeztem tőle, hogy nem tudja-e hogy hol van...

Azt mondta nem...").



Kérdező, én a helyedben rákérdeznék nála, hogy ő vette-e el a cuccokat. Ha ismét azt mondja hogy nem, nyilván látod rajta, ha hazudik. Nagyon komolyan elbeszélgetnék vele arról, hogy ami nem az övé, ahhoz nem nyúlhat kérdezés nélkül.

És ezek után keményen megbüntetném, illetve kilátásba helyezném, hogy ha mégegyszer lop, a büntetés megismétlődik, a hossza pedig megduplázódik.

Te ismered őt, te tudod, hogy mi a "legfájóbb" büntetés a számára (számítógéptől való eltiltás, szobafogság, édességmegvonás, plusz házimnunka, stb), azt kéne alkalmazni első körben egy hétig. Ha ismétlődik a lopás, akkor két hét, és így tovább.

2015. ápr. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
84%

Elbsztad, már a LEGELSŐ esetnél le kellett volna ülni beszélni vele - neked és apjának.

Most persze, hogy lopkod, hisz miért ne tenné, ha úgysincs SEMMI következménye.


Kapjátok el a grabancát, mert ebből lesz az, hogy a 10-20-asok tünedeznek el.

2015. ápr. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez milyen hozzáállás már: "Nem foglalkoztam vele, mert nem csinált vele nagy kárt... "??? Bármilyen kis dologról is van szó, ELSŐ alkalommal el kell beszélgetni a gyerekkel, hogy NEM LOPUNK! Igaza van annak a válaszolónak, aki azt írta, hogy ezt már elb_sztad.
2015. ápr. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
65%

Lehet, lepontozni, de én a saját környezetemből indulok ki. Itt illik (értsd: kell) vinni ajándékot, ha vhová megyünk. Amennyiben exnő rendszeresen rágja a gyerek fülét, h " persze, mert nekem semmit sem hoztál, mert a húgodra nem is gondolsz etc, etc" akkor a konfliktus kerülése érdekében a gyerek inkább elveszi a cuccokat.

Szűk családon belül nálunk több felé is volt ilyen eset. (exférj és a fiam között. természetesen a gyerek nálam maradt. anyámék és a fiam között)

2015. ápr. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Nem tudom hányas válaszoló javasolta, hogy vásároljak neki,de nem szeretnék egy 11 évesnek sminket venni, mivel nem való neki!!!!


Apjának reggel említettem, de nem foglalkozik vele.


A grabancát nem nagyon tudom elkapni, mivel gyerekelhelyezési perünk van már megint...

Az anya már harmadszor próbálja elvenni a kislányt...


Egyébként egyszer már szóltam neki hogy ne hordja el a cuccaim az anyjához, de nem érdekli. Nem mondd semmit duzzog egy kicsit és ugyanúgy csinálja tovább...

Pedig mondtam neki, ha vinni akar valamit mutassa meg, beszéljük meg, hogy mit szeretne, mert ha olyan játékról van szó amit nem használ a lányom vagy már nem kell akkor nincs ellenemre ha elviszi...

De még így sem mutatja meg... :(

2015. ápr. 30. 11:51
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
A perben nem használható fel,h a lopásra uszítja a gyereket? Ez azért elég durva.
2015. ápr. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!