Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya mérges a választásom...

Anya mérges a választásom miatt, igaza van?

Figyelt kérdés
Lány vagyok, de soha nem érdekeltek az olyan dolgok, mint a babázás vagy a varrás. Most vagyok nyolcadikos, a jelentkezésemet autószerelő szakközépiskolába adtam be, mert érdekelnek az ilyen műszaki dolgok. De anya szerint ez nem nőnek való, ő engem valami irodai szakon képzel el.

2015. ápr. 23. 06:40
1 2 3 4 5
 31/42 Gyémántlány ***** válasza:
46%

Mérgesnek lehet mérges, ez mindenkinek a szíve joga. Viszont! A te jövődről van szó, és 99%-ban neked kell döntened róla. (Az az egy százalék is csak a kedves szülői TANÁCSOKRA terjed ki...) Te fogod később a nap 8 órájában azt a szakmát űzni, amit választasz, nem anyukád vagy apukád, úgyhogy bármennyire is úgy tűnik, a beleszólásuk a döntésedbe nem jogos.

Csalódást okozhattál neki ezzel, de szerintem jobb az, hogy most egy hétig szigorú szemmel méreget az anyukád, mint, hogy harminc éves korodra teljesen belefásulj a munkádba, amit gyűlölsz.

Olyan szakma, ami "nem nőknek való" meg nincs a 21. században. Sosem volt, csak akkoriban erről máshogy vélekedtek... Ha valamilyen szakma űzésére mentálisan és fizikailag egyaránt képes vagy, akkor nem számít a nemed. Ezt jobb, ha most letisztázzuk. Nehogy azt hidd, hogy bármiben is határt szabhat neked az, hogy lány vagy (ma már állva pisilni is tudsz egy kis cső segítségével, ha erre vágysz! Pont autószerelő ne lehetnél?). Úgyhogy csak hajrá, anyukád is el fogja fogadni a dolgot, ha látja majd, hogy jól érzed magad, és olyat tanulsz, amit szeretsz. :)

2015. ápr. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 Gyémántlány ***** válasza:
73%

Na, de végszónak még azért hozzáírnám, hogy ne legyek olyan jó fej; Esélyes, hogy egy gimiben tényleg többre mennél. Figyelj, lehet, hogy a szakközép bizonyos szempontból hasznos, mert hát amint tizennyolc évesen kilépsz a nagyvilágba, már van egy szakmád, el is kezdhetsz pénzt keresni, de ha jó eszed van, miért kéne elszalasztanod a felsőoktatás gondolatát? Egy szakközépből nehezebb felemelkedni, mint egy gimiből, ahol azért magasabb szinten megy az elméleti képzés. Ettől még csinálhatnád az autószerelést, ha ahhoz van kedved, de lehet, hogy jobban jársz, ha megadod az esélyt a jövőbeli tizennyolc éves önmagadnak, hogy magasabb szintre léphessen, ha ezt akarja.

Úgyhogy mindenesetre gondold át a dolgokat. De semmiképpen se anyukád miatt dönts úgy, ahogy dönteni fogsz!

2015. ápr. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
73%
En nem azt irtam, hogy egy no nem lehet kepes arra, amire egy ferfi. En is ugy gondolom hogy akar mi is barmire kepesek vagyunk, legyen az akarmilyen nehez munka.DE! Tenyleg vedd azt figyelemben hogy nem biztos, hogy ugy fogsz tudni ervenyesulni ebben az egeszben, mint egy ferfi, illetve ismetlem, 4ev mulva mire oda kerulsz hogy kezedben az erettsegi, mas leszel, valoszinuleg a gondolataid es a vagyaid is masok lesznek ilyen teren. Nyaron leszek 18, meg 2 evem van erettsegiig, aztan majd valami szakma. 2Ev is sok ido.. masfelevvel ezelott elleneztem hogy logisztikara menjek, minden aron egeszsegugyre akartam menni,de sajnks egyeb okobol nem volt ra lehetosegem. Most ott tartok, hogy kereskedoi alapokat tanulok, es nagyon imadom. Egyszoval sok minden valtozni fog meg benned, en tenyleg azt tanacsolom hogy ilyen jo atlaggal gobdold at a gimit, aztan ott a muszaki, es ha navyon akarod meg az egyetem utan is leteheted azt az auzoszereloir, vagy ami majd akkor az elkepzelesedblesz.
2015. ápr. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:

"a beleszólásuk a döntésedbe nem jogos. "


ez egy oriasi tevedes.


14 evesen kabe semmit sem tud a vilagrol, sem arrol hogy a donteseinek milyen hosszu tavu kovetkezmenyei vannak. Nem azert mert buta, hanem azert mert egyszeruen nem elt meg eleget.


A szulo feladata az hogy a gyereket a helyes iranyba terelgesse. Nyilvan teljesen az akarataval ellentetes dolgot nem erdemes vele csinaltatni, de itt anyuka elmagyarazhatta volna a lanyanak hogy mi a szakkozep es a gimnazium kozotti kulonbseg perspektiva szempontjabol.


Amugy nem is ertem, a kozepiskolai jelentkezesnel nem kell a szulo alairasa?

2015. ápr. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 A kérdező kommentje:
Az ofim azt mondta hogy elég csak az egyik szülő aláírása, apa meg aláírta.
2015. ápr. 24. 09:42
 36/42 anonim ***** válasza:
Már be is adtad a jelentkezést? Együtt élnek a szüleid? Nem volt elegáns megoldás kijátszani őket egymás ellen.
2015. ápr. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
100%
hat akkor gratulalok a szuleidnek.
2015. ápr. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
100%
kérdező, nem most fogod megbánni a döntésed, hanem majd érettségi előtt két héttel
2015. ápr. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 A kérdező kommentje:
Külön élnek a szüleim. Apával lakok
2015. ápr. 24. 15:03
 40/42 anonim ***** válasza:

Ne bánj semmit, és menj, érezd jól magad az autószerelős iskolába! Én 18 vagyok és 5 az átlagom (régen és most is). Mindenki azzal jött, hogy jaaaaj, hát nekem kötelező a gimi, a gimi úgy, a gimi amúgy.


De hozzád hasonlóan én is már 8.-ban tudtam, hogy mi akarok lenni. Mégis minek pazaroljak el 4 évet a semmire egy gimnáziumban, amikor a szakmámat is tanulhatnám ez idő alatt? Nem bántam meg a döntésemet, sőt, soha sem fejlődtem volna annyit egy gimiben, mint itt a szakközépben. Ráadásul olyan lehetőségeket kínál, amit egy gimi nem adhat meg (pl. a szakmai év után gyakornokság egy cégnél, ahova álmomba se gondoltam volna, hogy csak úgy bekerülhetek)


Úgyhogy ha tényleg elkötelezett vagy, akkor csak kövesd az álmaidat és biztosan nem fogod megbánni.

2015. máj. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!