Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya mérges a választásom...

Anya mérges a választásom miatt, igaza van?

Figyelt kérdés
Lány vagyok, de soha nem érdekeltek az olyan dolgok, mint a babázás vagy a varrás. Most vagyok nyolcadikos, a jelentkezésemet autószerelő szakközépiskolába adtam be, mert érdekelnek az ilyen műszaki dolgok. De anya szerint ez nem nőnek való, ő engem valami irodai szakon képzel el.

2015. ápr. 23. 06:40
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
100%
Én is inkább a reálgimnáziumot ajánlom, mert sokat változhat, hogy mit szeretne az ember felnőttként, nagyon ritkán azt, amit 14 évesen. Gimnázium után lehetsz autószerelő, de gépészmérnök is. Szakközépiskolából jóval nehezebb egyetemre menni. Persze attól is függ, hogy hol laksz és milyen erős az iskola, egy budapesti erős szakközép lehet, hogy jobb, mint egy kisvárosi gimnázium. De a mi kisvárosunkban pl. a szakközép egyet jelentett a zülléssel sajnos.
2015. ápr. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:
Itt is tudok fősulira menni, négy év érettségi felkészítés van először, utána kettő év szakmunkás képzés, azután aki marad, annak egy év technikum. Így épül fel. Szóval ha úgy érzem hogy nem bírom, érettségi után még mehetek főiskolára/egyetemre
2015. ápr. 23. 07:38
 13/42 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló, tizenhat éves vagyok már, harmadikban kimaradtam mert erősen asztmás voltam, nem bírtam rendesen iskolába járni. Az autók meg kicsi korom óta érdekelnek
2015. ápr. 23. 07:43
 14/42 anonim ***** válasza:
100%
Erős asztma nem zárja ki az autószerelést? Nem éppen a legjobb a levegőegy autószerelő műhelyben.
2015. ápr. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
83%

Az utolsó mond valamit...

Viszont anyukád meg baromira el van tájolva, ha azt hiszi, hogy valami "irodalmi szakból" később meg fogsz tudni élni. Tanuld, amit jónak látsz, egyre többet ér ma már egy jó szakma.

2015. ápr. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
100%

bekerülni egy egyetemre csak egy dolog, de bent maradni az igazi nehézség

ha nincsenek meg hozzá az alapok, az első félév után ki fogsz esni, ezeket az alapokat viszont csak egy jó középiskola adhatja meg, amire szerintem egy ilyen autószerelő szakközép nem képes, ne most rontsd el a jövőd

2015. ápr. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
93%

Nem leszel egyedül:


[link]


[link]


[link]

2015. ápr. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
100%
Én is inkább azt javasolnám, h gimiben tanulj tovább, aztán lehet menni egyetemre, lehetsz még közlekedésmérnök is pl. Az én szakmám se klasszikus női (építőipar, kivitelezés), de a főiskolán már majdnem az évfolyam fele lány volt. Akármennyire érdekesek most az autók, próbálj meg hosszútávon gondolkodni.
2015. ápr. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 A kérdező kommentje:
Az asztma kinőhető, anya is asztmás volt, és most semmi baja.
2015. ápr. 23. 09:05
 20/42 anonim ***** válasza:
23%

a gimnazium miert is nem jo megoldas?


milyen tanulo vagy?

2015. ápr. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!