Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya mérges a választásom...

Anya mérges a választásom miatt, igaza van?

Figyelt kérdés
Lány vagyok, de soha nem érdekeltek az olyan dolgok, mint a babázás vagy a varrás. Most vagyok nyolcadikos, a jelentkezésemet autószerelő szakközépiskolába adtam be, mert érdekelnek az ilyen műszaki dolgok. De anya szerint ez nem nőnek való, ő engem valami irodai szakon képzel el.

2015. ápr. 23. 06:40
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:
4, 78 volt félévkor az átlagom
2015. ápr. 23. 09:38
 22/42 anonim ***** válasza:
91%

Akkor menj gimibe!!!


Nehogy szakkozepbe menj.


Gimnaziumbol siman mehetsz barmilyen muszaki felsooktatasba, de ha 2 ev mulva meggondolod magad es mast szeretnel tanulni, az is lehetseges lesz.


Egy szakmaval ma mar nem lehet normalisan boldogulni, es klasszikus autoszerelokre is egyre kevesbe van szukseg.

2015. ápr. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
5%
Ez szerintem kamu kérdés. Én műszaki szakközépiskolába jártam, az autószerelő szakra nem lehetett lányoknak jelentkezni, mert a fizikai terhelés miatt tiltott volt. Egy lány át akart menni az autószerelő szakra, minden szálat megmozgattak és nem engedélyezte az iskola merthogy nem lehet.
2015. ápr. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 A kérdező kommentje:
Ahova én jelentkezek ott volt lány autószerelő, nem tudom hogy te hol tanultál én Békéscsabán fogok
2015. ápr. 23. 11:40
 25/42 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van női autószerelő ismerősöm, de neki nem is volt elég jó feje továbbtanulni. Írta valaki, hogy több munkád lenne, mint egy férfinak: ez szerintem nem igaz. Ez is olyan szakma, amit hiába tanulsz meg, nehezebben fognak megbízni a szaktudásodban, mint egy férfiében. Az ismerősömet nagyon sokan keresték fel, akik buktak a autós nőkre, de senki nem a kocsiját akarta a keze közé adni.. Az valóban a legnagyobb butaság, mikor elherdálod a fiatalságod egy olyan iskolára, aminél sokkal többre lennél képes. Ha érdekelnek az autók, menj egyetemre, és csináld mindezt magasabb szinten. Egy ismerősöm is így került be a BMW-hez, ugyan nem szerel, hanem tervez és tesztel. Hobbiból még szerelhetsz autókat, ha az a vágyad.
2015. ápr. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 A kérdező kommentje:
Én se úgy tervezem, hogy az autók alatt bujkálok. Szeretnék majd műszaki egyetemre menni. Ez az iskola nagyon erős iskola, nem csak műszaki, mehettem volna logisztikára is. De az nem érdekelt.
2015. ápr. 23. 13:34
 27/42 anonim ***** válasza:
100%
ha nivos az iskola akkor vegul is nem olyan nagy gond, de jobban jartal volna egy gimivel.
2015. ápr. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
100%

Figylejetek, mondhattok nei akarmit, mindenre van valami kifogasa.. de nem ertem, akkor miert raktad fel a kerdest?

Egyebkent meg 17 eves lanykent irom, hogy en sem ajanlom. Hidd el, hogy negy ev mulva valoszinuleg mas lesz az elkepzelesed, mint per pillanat. Egyebkent meg azt irtad, hogy a muszaki dolgok erdekelnek, viszont attol hogy szereted az autokat, agjgy mar irtam ez valtozht benned, lehez hogy ott helyben mar.nem lesz olyan izgi, egyszoval nem biztos a dolog.

En is azt modnom, hogy ilyen atlaggal menj gimibe, tegyel le egy nagyon eros erettsegit, es menj muszakira. Addigra mar egy sokkal jkbban kifejlrtt szemelyiseged lesz, es nagy valoszinuseggel meg lesz hogy pontosan mit szeretnel.

Nem mellesleg az autoszereleshez sem az aszta n jo( ertem, hogy anyud kinotta, de a szavaidbol itelve, te meg nem, es mi van ha n is fogod)

Illetve, eleg erosnek, es jonak.kell lennie a fizikumodnak, sokszor nagyon nehez sulyokat kell emelni, mondom ezt ugy hogy a parom imafja butykolni az autot, es sokszor segitek.neki.

Harmadreszt pedig, lehet, hogy mint no vonzod a pasikat egy ilyen szakmaban, de hidd el hogy sokan bem a tudasod miatt mennenek hozzad, meg nem is ugy neznenek rad mint egy ferfire.

Szoval tenyleg, szerintem gondold meg ezt a dontest, nem rosszbol irjuk, de termeszetesen dontolz ahogy tondol, mi ugy sem fogjuk tudni megakadajozni, ez a te eleted.

2015. ápr. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 A kérdező kommentje:
Szerintem egy nő is megcsinálhatja azt amit egy férfi. Meg amint mondtam szeretnék majd műszaki egyetemre menni. Egyébként minden válaszolónak igaza van, akik biztatnak azoknak köszönöm szépen. Azok akik meg mást ajánlanak azoknak is igazuk van, valóban az autószerelő nem nőknek való szakma. De én úgy gondolom, hogy egy nő is képes lehet elvégezni ugyanazt mint egy férfi, ha kellő kitartás és akarat van benne.
2015. ápr. 23. 14:48
 30/42 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút képes lehet, sőt, képes is. De mivel ebből akarsz megélni, nem árt figyelembe venni a társadalmi berendezkedést, miszerint az autószereléshez igazán mindig a férfiak fognak érteni, ha dupláját teljesíted az elvártnak, akkor sem fognak ugyanúgy elismerni. Ugyanez a helyzet például az informatika területén is, még ma is többségében férfiak csinálják, pedig rengeteg műszaki beállítottságú nő van, és gyakran jobbak is a férfiaknál. Persze az ő helyzetük egyre jobb, mert azért mégiscsak felsőfokú végzettség, egy autószerelő viszont más téma. Politikában is kevés a nő, mert egyszerűen nem bíznak annyira a tudásukban, mint a férfiakban. A megszokás nehezen változik, ha nem tudod kiküszöbölni, kalkuláld bele az életedbe.
2015. ápr. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!