Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon mérges vagyok a szüleim...

Nagyon mérges vagyok a szüleimre, mert bizonytalan anyagi háttérrel vállaltak. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Egyfolytában panaszkodnak, hogy mielőtt megszülettem (meg a testvérem) milyen gazdagok voltak, a gatyájuk is rám megy, meg, hogy azért kell jól tanulnom, mert csak úgy tudok majd egyetemre menni, ha bejutok ingyenessel. Ezt nem értem! Hogy a gëcibe tud 2 ember gyereket vállalni, ha tudják, hogy nem lesz jó neki. Régebbem nyaraltak többet, akkor bőven félretehettek volna milliókat is. És most ém vagyok a hülye, hogy nem vagyok országos első tanuló, akit felvesznek az bárhova ingyenesre. Tudom, még messzebb van, de aggaszt ez. Idővel csak szarabb lesz.


14/F


2014. aug. 6. 21:00
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
0%
Én kurvä rosszul tanulok (1,2ek) nem nyaraltunk még soha és az átkozot apám pénzt se küld mégis tök jól megvagyunk nem értem mi lehet a probláméjuk.
2014. aug. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
5%
Előző 15/F
2014. aug. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
71%
Maradjunk annyiban,hogy érdekesek a szüleid hozzáállása. Egy gyerek nem tehet arról,hogy megszületett. Az,hogy pénzbe kerülsz nem róhatják fel neked. Egy önzetlen szülő inkább éhen hal, csak hogy a gyereknek mindene meglegyen. Annyi lehet,hogy korán vállaltak gyereket. Éretlen a személyiségük és úgy érzik miattatok "lemondanak" dolgokról. Aki így áll hozzá azok nem gondolták át kellőképpen a gyermekvállalást. Ez az én véleményem.
2014. aug. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
38%
Ja,persze a szülők ne menjenek nyaralni,mert a lányuk egyetemére kell a pénz,mert az olyan lusta,hogy nem képes belehúzni a tanulásba,hogy a saját jövőjét építse.Kívánom,hogy neked is ilyen gyereked legyen :)) Baromi önző vagy :S
2014. aug. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
84%

Hat bizony, ha egyetemre akarsz menni, akkor tanulni kell - nem oke az, hogy majd ugyis mesz fizetosre. Es ugyanolyan hulye maradsz, mint amikor elkezdted.

Az elet nagyon kemeny, ez van.

2014. aug. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
78%
Egy normális szülő eleve nem mond olyat, amit te leírtál. A tanulásban igazuk van. A pénzügyek pedig nem úgy működnek, ahogy te gondolod.
2014. aug. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam, hogy nem tanulok, fizessék ki, hanem azt, hogy ma Magyarországon nem vesznek fel valami sok embert ingyenesen. Arról nem is beszélve, hogy valaki semmit nem csinál, de fizetik neki, ezért felveszik. Én (nem csak) ehhez képest sokat teszek, de ha nem sikerül biztos nem fizetik ki. Legszívesebben inkább nem élnék (a mai világban, itt).
2014. aug. 6. 21:17
 8/25 anonim ***** válasza:
91%

Egy gyerek felnevelese mindenestul nagyjabol 15 millio forintba kerul 18 eves koraig.

Ha mindenki a megfelelo anyagi hatterre varna, kihalt volna az emberiseg.


Azt viszont ne rodd rajuk, hogy azt akarjak, tanulj jol. Az a te kotelesseged, hogy jo jegyeket szerezz es tanulj.

2014. aug. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim válasza:
38%
A második kommentelő vagyok. Az utánam következőnek üzenem: én soha nem voltam kitűnő tanuló, de fizetősön, saját költségemen lediplomáztam munka mellett. Keményebb volt,mintha nappalin csináltam volna,de jobban is becsültem a diplomám,mert mindent magam álltam albérlettel, tandíjjal, munka mellett. Soha egy vasába nem kerültem a szüleimnek és sikeresebb lettem,mint ők,mert megtanultam küzdeni és értékelni. Engem is a nappalis egyetemmel piszkáltak állandóan. Persze az ország legjobb egyetemére akartak küldeni nappalira,ahova kitűnő érettségivel és 2 nyelvvizsgával vettek volna fel... De érdekes módon így is felvettek csak nem nappalin és elvégeztem önköltségen.
2014. aug. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
77%
Igazuk van, ha nem tanulsz, akkor csak nehéz fizikai munkával fog kevés pénzt keresni, tanulnod kell ha jól akarsz élni
2014. aug. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!