Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon mérges vagyok a szüleim...

Nagyon mérges vagyok a szüleimre, mert bizonytalan anyagi háttérrel vállaltak. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Egyfolytában panaszkodnak, hogy mielőtt megszülettem (meg a testvérem) milyen gazdagok voltak, a gatyájuk is rám megy, meg, hogy azért kell jól tanulnom, mert csak úgy tudok majd egyetemre menni, ha bejutok ingyenessel. Ezt nem értem! Hogy a gëcibe tud 2 ember gyereket vállalni, ha tudják, hogy nem lesz jó neki. Régebbem nyaraltak többet, akkor bőven félretehettek volna milliókat is. És most ém vagyok a hülye, hogy nem vagyok országos első tanuló, akit felvesznek az bárhova ingyenesre. Tudom, még messzebb van, de aggaszt ez. Idővel csak szarabb lesz.


14/F


2014. aug. 6. 21:00
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
53%
Az ilyen szülők valószínű, hogy társadalmi nyomásból vállaltak gyereket, mert ha a szíve mélyén vágyott volna rá, nem vágna olyasmit a fejéhez, hogy mennyibe kerül, meg ő taszította anyagi romlásba a családot. Nem ez sosem a gyerek hibája, hanem a szülőjé: vagy azért, mert eleve nem a megfelelő okok miatt vállalt gyereket a megfelelő körülmények mellett, és így nem képes megemészteni, hogy a keresményéből nem költhet mindent magára, a gyerekre is kell, vagy pedig azért, mert nem tud gazdálkodni.
2014. aug. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
37%
17# A kérdező ezt írta:" Régebben nyaraltak többet, akkor bőven félretehettek volna milliókat is." Nekem ez úgy hangzik,hogy a nyaralás árát félre tehették volna,az ő tanulmányaira.
2014. aug. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Nekem meg úgy hangzik, hogy nem ez a kérdés.
2014. aug. 7. 17:08
 24/25 anonim ***** válasza:
71%

Jogos, nem ez a kerdes.

A valasz:

Tanulj jobban, hogy felvegyenek ingyenesen, vagy ne akarj egyetemre menni.

Orulj, hogy legalabb van mit enni, es mibe oltozkodni.

2014. aug. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Hát, ha már most ezt mondják, akkor szerintem nagyon keményen tanulj, hogy az egyetemen az első igazán kemény félév (van egy rés az érettségi és az egyetemen elvárt tananyag között első félévben több szakon), ne okozzon semmilyen gondot neked, s lehessen ösztöndíjad.


Két nyelvvizsgával indulnék neki a jelentkezésnek, és emelt szintű érettségivel.


Esetleg, szakmát szereznék 18 éves koromra, ha nem támogatnak a tanulásban, és csak fizetősre jutsz be, akkor legyen esélyed munka mellett lediplomázni.


Kösd fel a gatyádat, hamar eljön az a négy év.

2014. aug. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!