Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon mérges vagyok a szüleim...

Nagyon mérges vagyok a szüleimre, mert bizonytalan anyagi háttérrel vállaltak. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Egyfolytában panaszkodnak, hogy mielőtt megszülettem (meg a testvérem) milyen gazdagok voltak, a gatyájuk is rám megy, meg, hogy azért kell jól tanulnom, mert csak úgy tudok majd egyetemre menni, ha bejutok ingyenessel. Ezt nem értem! Hogy a gëcibe tud 2 ember gyereket vállalni, ha tudják, hogy nem lesz jó neki. Régebbem nyaraltak többet, akkor bőven félretehettek volna milliókat is. És most ém vagyok a hülye, hogy nem vagyok országos első tanuló, akit felvesznek az bárhova ingyenesre. Tudom, még messzebb van, de aggaszt ez. Idővel csak szarabb lesz.


14/F


2014. aug. 6. 21:00
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
35%

Figyelj: Én besikeredtem, bátyámat tervezték. Ami óta élek, azóta azt hallgatom, hogy ami óta én megszülettem, azóta nincs pénzünk... Én sosem kaptam meg semmit, tesóm kb. mindent... Tesóm a jóégig van magasztalva én meg... Anyám egy házi sárkány, nem véletlenül váltak el apával...


Én sem értem, hogy miért vállaltak, ha ennyire nem éltünk jól... már elköltöztem pár éve hála az égnek. Nem azt mondom, hogy ezt tanácsolom neked is, de ami óta jó 200km-re lakom anyámtól, hála az égnek nem veszekszünk annyit. De így is elvárja, hogy egy szál érettségivel, no támogatással én tanuljak meg dolgozzak mert kötelesség...

2014. aug. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
43%

Előző vagyok:


Még annyit, hogy soha nem vártam el, hogy mindent a hátsóm alá tegyenek de ha tesómnak kifizették a jogsit, segítettek autót venni neki, szakmát is szerzett stb... akkor nekem is segíthetne anyám annyit, hogy az első szakmámat kifizeti vagy legalább pótoljon bele- ha már elvárja, hogy legyen végzettségem.

Amint lehetett, azonnal kidobott a nyakából, még érettségim sem volt... de azért elvárásai azok vannak nagy számmal. Erre mégis mit mondjak? Megváltozott a világ? Nehezebb a megélhetés..? Pff...

2014. aug. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
82%
Nekem soha nem jutott volna eszembe, hogy azért haragudjak a szüleimre, mert rossz az anyagi helyzetük. 10 éves koromig egy szobában laktunk 4-en a szüleimmel, a nagyi házában. De hogy ezért haragudjak? Csak hálás lehetek nekik, felnőttem és mindennek tudok örülni. De ők legalább nem panaszkodtak soha. Miért kellene egyetemre menned? Nem kell mindenkinek egyetemre járnia, az valóban a gazdagok vagy az okosak kiváltsága, ha egyikbe sem tartozol bele, törődj bele, diploma nélkül is lehet élni szépen és boldogan. Szerintem nekik sem a szüleik fizették az egyetemet anno, ezért nem tettek neked erre félre. Mi annak idején dolgoztunk már a középiskola mellett is, te is ha hétvégente és nyaranta melózol, még összejöhet akár az egyetem ára is.
2014. aug. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
25%

Az nem szép dolog, hogy Téged okolnak, amiért nincs pénzetek. Az egyetem más kérdés, ki tudja, talán okj-ra fogsz menni, arra meg nem kell pénz, mindig ingyen van. Én se tanultam hű de jól, inkább éltem normálisan, nem tepertem az ötösökért. Ha egyszer az ember nem a tanulós típus, csak kínlódással élné át a középsulis éveket. Egyébként ha minden kötél szakad, felveszed a diákhitelt. Nem várja senki, hogy a szülők fizessék a tandíjat, nem kellene már most ezzel stresszeljenek, mikor még azt se tudod, mi fán terem a felsőoktatás.

L22

2014. aug. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
46%
Második kommentelő.Jól csináltad.Nem is hiszem,hogy ide jöttél nyavajogni,hogy azt várják tőled tanulj,hogy elvégezhesd az egyetemet.Mindenkinek úgy kellene tenni,ahogyan Te tetted,és ha a szülei fizetik az egyetemet,a lábuk nyomát megcsókolni.
2014. aug. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
javítok, bocs: ****ha valaki nem az a tanulós típus, kínlódásként élné meg a sok tanulást 4-5 év alatt. A lényeg, hogy mindig nézd át az anyagot, ha nem is leszel ötös tanuló, ne legyen az, hogy mindenből kettesre állsz. De ez még annyira a jövő zenéje... Előbb el kell döntsd, mi akarsz lenni, de ahhoz még valószínűleg nem ért annyi impulzus.
2014. aug. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
50%

"Ja,persze a szülők ne menjenek nyaralni,mert a lányuk egyetemére kell a pénz,mert az olyan lusta,hogy nem képes belehúzni a tanulásba,hogy a saját jövőjét építse.Kívánom,hogy neked is ilyen gyereked legyen :)) Baromi önző vagy :S"


Ne haragudj, te ilyeneket hol olvastál??? Azt írta a kérdező, hogy a szülei régebben sokat nyaraltak... szó se volt olyanról, hogy a kérdező bármit is sajnálna a szüleitől... pont fordítva. Nem a kérdező panaszkodik a pénz miatt, hanem a szülei, és a gyereket hibáztatják, amiért el kell tartaniuk. Olyanról se volt szó, hogy a kérdező ne akarna tanulni, csak talán egy 14 éves gyerekbe nem kéne azt sulykolni, hogy azért legyen kitűnő, mert másképp éhen hal mindenki a családban az egyetem költségei miatt...


Egyébként nyugodj meg kedves kérdező, egyrészt még nagyon fiatal vagy, másrészt meg rengeteg felsőoktatási képzés ingyenes, az a lényeg, hogy olyan szakot válassz majd, ami tényleg érdekelni fog, és akkor a jegyeiddel sem lesz probléma. A szüleiddel meg ne foglalkozz, oda se figyelj, ha ezzel piszkálnak.

2014. aug. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszát!

#13: inkább élnék 1 szobás lakásban, mint nagyobban, hitellel. :|

2014. aug. 6. 22:21
 19/25 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudom,hogy feltűnt-e... de nem csak nektek,hanem még egy csomó embernek alig van pénze.

Eléggé megromlott az egész ország anyagi helyzete...

Mi is elhiheted,gazdagok voltunk 10évvel ezelőtt,most meg azon gondolkozunk,hogy mit tegyünk.Egyre több vállalat meg csődbe,nincs senkinek pénze.

Az érdekes,hogy ha valóban panaszkodnak emiatt,viszont az a sejtésem,hogy kicsit túlzol.

Amúgy meg a nyaralóst... és ha nyaraltak? Ki a fene gondolta,hogy most ilyen lesz az anyagi helyzet...?

2014. aug. 7. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
78%

Itt nem azon van a hangsúly, hogy a kérdező tanul-e, vagy nyaralnak-e!!!!!

Azzal a 15millióval sem kell rendelkezni, mire megszületik a gyerek.

Hanem az itt a gáz, hogy a kérdezőt okolják, mert nincs pénzük.

Pont mint barátnőmnél. Hónap elején habzsi-dőzsi, hónap végén meg a lány a hülye, miatta nincs pénz, mert elszakadt a cipője.

2014. aug. 7. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!