Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, kiknek 20-onéves...

Szülők, kiknek 20-onéves gyerekük van: miért mondogatjátok folyton, hogy "kislányom/kisfiam, menjél már férjez/nősülj már meg, unokáznánk már. "? (23/N)

Figyelt kérdés

Szinte alig érzem magam felnőttnek, épp végeztem a fősulin, abszolút nem érzem magam feleségszerepre alkalmasnak még.

Ezt szüleim is tudják, ennek ellenére állandóan azzal nyaggatnak, hogy hozzak már ide bemutatni egy férjjelöltet, már unokáznának stb...


Szülők: miért csináljátok ezt?



2015. márc. 8. 11:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
53%

Ezt csak úgy mondják, de ha bejelented hogy férjhez mész a nyáron lefagynak. Ha azt mondod hogy úgy érzed hiába védekeztetek, lehet hogy terhes vagy...megijednek és a lehetséges megoldásokon gondolkoznak. Nem szaladnak végig fülig érő szájjal a házon hogy unokájuk lesz.

Azért azt is megfigyeltem hogy inkább a szingli gyereküknek mondogatják ezt, mert tudják hogy ott úgy sem azt a választ kapják hogy:" Ok Anyu! Beszélek a barátommal és nekikezdünk a gyerekgyártásnak, ti pedig nézzétek meg mennyi pénzt tudtok a lagzira adni!"

2015. márc. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
65%
Lehet azért mondják mert egyedülálló vagy, és vágynak arra hogy neked is legyen végre valakid. A többi csak duma.
2015. márc. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
43%

Én 22 éves vagyok, és nemrég költöztem össze a párommal.

Bár nem vagyunk házasok, de amolyan feleség típus vagyok már most, mert ellátom a háztartást és szorgalmas vagyok, teljesen felnőttnek érzem magam.

Engem nem hajtottak efelé, inkább tiltani akartak a költözéstől is, de nem sikerült nekik.

2015. márc. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
65%
Nem vagyok szülő, deha meg már lesz egy férj jelölted, akkor az lesz a baj, azt fogják mondani, hogy jujj keress jobbat, ha már meg férjed, akkor meg az, ha meg már unkáik lesznek akkor meg az lesz, hogy jajj édes lányom miért nem éltél még egy kicsit, elszúrtad az életed stb. Mert ilyenek a szülők, azért csinálják, vmit mindig találnak, amiért "aggódhatnak". :)
2015. márc. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
70%

Én közöltem egyszer anyuval, hogy kiábrándultam a női nemből, meleg meg nem vagyok, hogy pasival jöjjek össze, így se unoka, se felségre ne számítson részemről. Ennek már lassan 7 éve volt, azóta 1x se hozta fel az unoka témát, se a párkapcsolatot.


Hozzátenném, hogy előtte is meg utána is jó a viszony a szülőkkel!


26F

2015. márc. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
64%

Valószínűleg azért, mert mikor ők ennyi idősek voltak, az volt a természetes, hogy már férjhez mentek és jött a gyerek. Ők még abban a világban nőttek fel, mikor mindez kivitelezhető volt és nem látják, vagy nem akarják látni, hogy a mai világban már mindez kitolódik.

Természetellenesnek érzik, hogy a mai fiataloknak nem az az életcélja, hogy minél hamarabb családot alapítani.

2015. márc. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
68%

Nálam az volt a vicces, hogy 2 évvel ezelőtt véget ért egy 5 éves kapcsolatom. Anyum kb. bepánikolt és olyan szinten elkezdte mondogatni az unoka témát, hogy az már zavaró volt. Meg folyton kérdezgette, hogy van-e már barátom. Akkor egyszer megelégeltem és mondtam neki, hogy ha majd aktuális lesz akár a gyerek, akár a párkapcsolat téma akkor neki fogom először elmondani de addig hagyjon békén ezzel, mert rosszul esik.


Pláne, hogy akkor még csak 22 voltam, nem tudom hova aggódott annyira. Mintha máris leírtam volna magamat, mehetek valami nyugdíjas otthonba, mert számomra ennyi volt. Ezeket nyilván nem mondta, de valami hasonló aggodalmi szintre tört fel hirtelen.


Az egésznek az oka egyébként, hogy a nővérem 32 évesen még mindig egyedül van és anya fél, hogy én is erre a "sorsra" jutok.

2015. márc. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 SzMHZs ***** válasza:
52%
Hát azért ma már szerencsére nem csak ebből állhat az élet. Jövő héten leszek 24, van párom 6 éve, együtt élünk több mint 2 éve. De nem tervezek se házasságot, se gyereket. Édesanyám a házassággal még egyet is ért kb, lagzira feleslegesnek tartjuk költeni, a papír meg annyira nem fontos. Tudja azt is, hogy nem tervezek gyereket, nagyon ritkán azért megemlíti, hogy reméli, ez egyszer változik, én meg ráhagyom :) De soha nem várná el, hogy felszólításra legyen gyerekem, szerintem ebbe nem is kellene beleszólni... Pláne ne más kedvéért kelljen már szülnöm, mert nagyszülők akarnak lenni. Mindenki érzi, hogy mikor áll rá készen, készen áll-e valaha is. Persze érthető az aggodalom meg a vágy az unokára, de lehetnének tapintatosabbak.
2015. márc. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
89%
Én nem rég szakítottam a vőlegényemmel. Reakció: "nem is való neked gyerek, gyerek vagy még te is." Most leszek 27, dolgozok, egyedül élek. Szóval nem minden szülő egyforma.
2015. márc. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!