Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, kiknek 20-onéves...

Szülők, kiknek 20-onéves gyerekük van: miért mondogatjátok folyton, hogy "kislányom/kisfiam, menjél már férjez/nősülj már meg, unokáznánk már. "? (23/N)

Figyelt kérdés

Szinte alig érzem magam felnőttnek, épp végeztem a fősulin, abszolút nem érzem magam feleségszerepre alkalmasnak még.

Ezt szüleim is tudják, ennek ellenére állandóan azzal nyaggatnak, hogy hozzak már ide bemutatni egy férjjelöltet, már unokáznának stb...


Szülők: miért csináljátok ezt?



2015. márc. 8. 11:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
35%

Mert rövid az élet.


majd 30 felett meglátod hogy repül az idő és semmi nem történik.


37/f

2015. márc. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
42%
Igen az én Szüleim is ilyesmit mondtak. Durva.
2015. márc. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
67%
Mert mindig van valami :) Nekem van férjjelölt 5 éve, nah mi mindig a mikor házasodtak márt kapjuk meg, de kb. mindenkitől. Meg az akartok e gyereket... pfff mintha nem lenne más az életben.
2015. márc. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
64%

Én lányom még csak 7 éves.. nem fogom neki ezt mondogatni, de nekem is mondogatták anno a szüleim.

És most, hogy elmúltam 35 látom, mennyire nehéz, annak, aki fiatalon nem találja meg a párját. Szinte majdhogynem lehetetetlen vállalkozás. Látom, hisz rengeteg 30-40 közötti kollégám van, férfiak-nők vegyesen, többség még a szülőkkel él...


Félnek a szüleid, hogy így jársz... ezért mondogatják. Sajnos azt kell mondjam, van benne igazság. :(

2015. márc. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
71%
Ugyanannyi idős vagyok mint te. Nekem anyum nem mondogatja ezt. Szerintem csak azért mert látja ő is, hogy milyen a felhozatal a korosztályomban(fiúknál és lányoknál egyaránt). Azt meg ő se akarja, hogy egy csendes terrorista legyen életem párja. Akkor már inkább egyedül leszek.
2015. márc. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
70%
Egyetértek az utolsóval, félnek a szüleid, hogy esetleg már nem fognak unokázni, és biztonságban tudni egy férj mellett. Most gondold el, 23 vagy, mondjuk idén lesz egy komoly kapcsolatod, abból még mikor lesz együttélés, házasság és gyerek? Mi a párommal példaként. 25vagyok, 8 évevagyunk együtt, 6 év után költöztünk össze és egyben el az ország másik végébe, mert itt lett munka. És most vagyok 14hetes kismama. És még nem vagyunk házasok :-) de lehet nem is leszünk, nem az a legfontosabb számunkra.
2015. márc. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
45%

Neked nyilván nyűgöt jelent a dolog. Aki viszont már átélte, hogy milyen érzés kisgyereket szeretni, az bizony nagyon vágyik rá, ha a sajátja már felnőtt. Ez a természetes gondozási ösztön egyik megnyilvánulása. Ráadásul, aki szereti a gyerekeket, annak hatalmas lelki megnyugvás, ha látja, hogy biológiai értelemben érdemes volt élnie, mert van folytatása a saját életének.


70 éves nagyapa.

2015. márc. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
58%
Nekem meg mindig azt mondjak fiam mikor lesz mar barátnőd?...sajnos a sajat korosztályomban nem lehet konnyen olyan nőt talalni aki alakmas lenne egy komoly kapcsolatra sajnos ezt otthon nehezen értik meg. :/
2015. márc. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
70%
Mert unatkoznak. Akinek csak a gyerek az élete értelme, az nem tud mást csinálni.
2015. márc. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
22%
Mivel van barátom,ezzel nem nyaggatnak.Ha 30 alatt szülsz,kevesebb esélyed lesz a méhnyakrákra és több eséllyel lesz egészséges gyereked.Na meg a lurkóhoz is több energiád lesz,mint a 30as éveid közepén,amikor berögzültek a szokásaid és nem adnál le belőle.Anyum 33 évesen szült,emiatt ha 30 alatt nem sikerült szülni,onnantól kezdve csak adoptálok,mert nem akarom,hogy az én gyerekem úgy járjon,mint én.Minél később szülsz,annál nehezebb lesz a gyerekkel.Mondjuk úgy ajánlatos szülni,hogy legalább egy BA diplomád van ,plusz jogsi és nyelvvizsga.Azzal még annyira nem lennél elveszve.
2015. márc. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!