Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kamaszgondok! Szerintetek?

Kamaszgondok! Szerintetek?

Figyelt kérdés

Szóval!A lányom 13 éves.Mindig is elég önbizalom hiányos lány volt.Majd tetszett neki egy fiú,elmondta neki és az a hülyegyerek le dagadtozta a lányomat!Azóta csak salátát eszik..Abból is alig.Most viszont hogy 2 hétig csak salátát evett és nem fogyott semmit most már enni sem hajlandó!Nagyon aggódom érte.Eddig sem volt nagy darab 162cm 55kg.Kicsit több mint kéne de nem veszélyes.Nem érti meg hogy nem kell fogyóznia.Már mindenki mondta neki de egyszerűen nem fogjaa fel.Nem tudom már mit csináljak.Próbáltam vele beszélni meg minden de semmit nem érek el vele csak összeveszünk.

Kérlek segítsetek!! D



2015. febr. 24. 21:16
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
54%

4-es vagyok. Sejtettem, hogy pszichológushoz nem menne, én se mentem volna el ilyen okból 13 évesen... Abból, hogy orvoshoz vagy pszichológushoz vinnéd, csak annyit fog fel, hogy az ő akarata (fogyás) nem érvényesül, hanem ki akarod őt gyógyítani a céljából. Ez pedig egy kamaszban ellenállást szül. Sajnos ismertem olyan lányt, aki ilyenek miatt úgy oldotta meg a helyzetet, hogy szépen megevett mindent az asztalnál, majd szépen titokban kihányta... :( Évekig tartott, mire helyreállt az étkezése.


Ezért is írtam a dietetikust. Ebből a lányod látja, hogy komolyan veszed őt, és segíteni akarod a célja elérésében. Mindezt úgy, hogy szakértő állítana neki össze étrendet, amiben minden megvan, ami a fejlődéséhez kell, figyelembe veszi a sportolását is. Ha pár kilót fogy így, semmi baja nem lesz tőle, az önbizalma helyreáll, és az egészsége sem sínyli meg.


Remélem, megoldódik, biztos nagyon nehéz lehet vele.

2015. febr. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
86%

Akkor a kis okoskának jöhet a magyarázat.

13 évesen nem neki való a pasizás. A fiúk még érettlenek és a teste nagyon sokat fog változni.

Ha már fogyni akar akkor azt is tudatosítani kéne benne, hogy mi az a fogyás. Hogyan is megy. Ha salátát eszik és éhezik csak felszed még 10 kilót és akkor gurulni fog csak. Még ennyi esélye se lesz a pasiknál..


1. Ha éhezik akkor a teste elkezd raktározni. Ilyenkor ha meg is indul a fogyás az olyan, hogy abból lesz kevesebb amiből nem kéne. Víz stb..

Azután elkapja az éhség roham és felfal mindent. Ilyenkor jön a +10kg


2. Jót kell enni és abból jól lehet lakni.

Itt gondolok a sok fehérjére!


3. Mehet az aerob edzés neki és minden kisiskolás sport. Aerob: Gyors séta, lépcsőzés, biciklizás, úszás.


Ha minden passzol(a kaján múlik 90%-ban) akkor fél év se kell és a kis hülyegyerek még a lába nyomát is megcsókolja.


Sok szerencsét neki!


A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik

2015. febr. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
48%

Nem kell annyit ennie..

A fehérje bevitel maradjon annyi amennyi eddig volt, viszont a szénhidrátot visszább kellene fogni, és ekkor lenne látszatja is a dolognak, és nem pedig salátán koplalni.


Értek hozzá, nem csak a szél lengeti a számat. Egyébként szerintem is teljesen jó a 162cm, és 55kg.

2015. febr. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
90%
Ha pszich-hoz nem megy, vidd dietetikushoz.
2015. febr. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Beszéld meg vele hogy a fogyásnak nem csak az a módja ha nem eszünk, és koplalunk, éhezünk. Lehet enni csak mértékkel, és nem este, stb...

nincs szüksége pszochológusra, szerintem egy ilyen problémát tud egy anya orvosolni.

mond el neki hogy még fejlődésben van a szervezete, és még rengeteget fog változni. A bunkó tinifiúkat meg jobb ha kerüli, főleg az ilyen retardáltakat :D

2015. febr. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Én a helyedben utána néznék az egészséges életmódnak és ezt elmondanám neki is. Pl mire kell a fehérje mire kell odafigyelni, mért nem válik be a csak saláta zabálás meg nem evés, és olyan kajákat is csinálnék neki ami nem hízlal és egészséges, és elmennék vele sportolni is a kosarazáson kívül mondjuk úszó bérlet vagy konditerem vagy futás. Bár 162 centi és 55 kiló fogyni nem fogyna mert így normális a súlya csak formásodna. Én ilyen paraméterekkel úgy néztem ki mint egy nyalóka (feltupírozott hajjal mondjuk, épp azt a korszakom éltem) Pszichológushoz nem tudom hogy kéne elcsalni. Amikor én ált. iskolás voltam anya elvitt egy grafológushoz, aki elemezte az írásom, rajzom, meg minden héten beszélgetett velem pár órát. Ha most belegondolok lényegében olyan volt mintha pszichológushoz jártam volna de érdekelt a grafológia és arról (is) sokat megtudtam közben. Lehet ilyenre rálehetne venni szigorúan kerülve azt a tényt hogy terápiás céllal megy
2015. febr. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Ja és még annyi hogy mutass neki egy anorexiás lányról képet és egy fitness modellről, hogy szerinte melyik néz ki jobban, mert ha így halad csontkollekció lesz belőle. Ha szerinte az a jobb (anorexia) háááát akkor én ha össze kéne kötnöm kezét-lábát akár úgy is elvinném egy szpichológushoz
2015. febr. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat!Meg fogom vele beszélni.Ja és diabetikust hol találok Sopronban?
2015. febr. 25. 07:00
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem diabetikust hanem DIETETIKUST!
2015. febr. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Ja tényleg köszi! :)
2015. febr. 25. 14:20
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!