Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kamaszgondok! Szerintetek?

Kamaszgondok! Szerintetek?

Figyelt kérdés

Szóval!A lányom 13 éves.Mindig is elég önbizalom hiányos lány volt.Majd tetszett neki egy fiú,elmondta neki és az a hülyegyerek le dagadtozta a lányomat!Azóta csak salátát eszik..Abból is alig.Most viszont hogy 2 hétig csak salátát evett és nem fogyott semmit most már enni sem hajlandó!Nagyon aggódom érte.Eddig sem volt nagy darab 162cm 55kg.Kicsit több mint kéne de nem veszélyes.Nem érti meg hogy nem kell fogyóznia.Már mindenki mondta neki de egyszerűen nem fogjaa fel.Nem tudom már mit csináljak.Próbáltam vele beszélni meg minden de semmit nem érek el vele csak összeveszünk.

Kérlek segítsetek!! D



2015. febr. 24. 21:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Sportol? Jót tenne az önbecsülésének és az alakjának is
2015. febr. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
68%
A férjed mit mond?-)
2015. febr. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
25%
Ja, bocs. Nincs.
2015. febr. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
75%

Vedd komolyan a problémáját. Ha elégedetlen magával, azt nem fogod tudni megoldani úgy, hogy elbagatellizálod az érzéseit.


Ha szeretnéd, hogy érezze, törődsz is vele, de az egészsége is megmaradjon, vidd el egy dietetikushoz. Ott a szakember összeállít neki egy olyan étrendet, ami mellett egészségesen fogyhat pár kilót, de megkap a szervezete minden szükséges tápanyagot. Remélhetőleg ott megértetik vele azt is, hogy a koplalástól nem fogy le, csak a következetes étrenddel, így nem tesz magában kárt.


Tudod, milyenek a kamaszok, a szülőknek adnak utoljára igazat. :) Egy szakember véleményét csak könnyebben elfogadja, és közben az érzéseit is helyreteszi az, hogy látja, komolyan törődsz vele, és figyelembe veszed az aggodalmait.


Én legalábbis ezt tenném mai fejjel. :)

2015. febr. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
58%
Leültök szépen az internet elé és utanaolvastok mi is az az egeszseges taplalkozas. Normalis etelekkel, mozgassal nagyon szep alakot lehet elerni, mond meg neki ezzel amit most csinal ha le is fogyna csunya logos lesz a bore, beesett az arca, meg fog betegedni, stb.
2015. febr. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
39%

Első körben szerintem vidd el a háziorvoshoz, mivel ők a megfelelő súly meghatározásában, helyes étrend kialakításában is segítenek. Így a lányod szakembertől hallhatná, hogy tulajdonképpen rendben van a súlya. Anyukámnak én sem hittem el soha, mert azt minden gyerek tudja, hogy egy szülő sokszor elfogult. De jó lenne, ha több személytől hallaná, hogy nem kövér.

De ha nincs pozitív változás, és ez a nemevés ennyire a rögeszméjévé válik, akkor vidd el pszichológushoz, segíteni fog!

2015. febr. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
16%
Melyik nyomorék tette magáévá az összes piros kezet már megint? Élvezed, hülyegyerek?
2015. febr. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat!!A lányom 6 éve kosarazik!Ha azt mondom hogy elmegyünk pszihológushoz/háziorvoshoz elkezd velem kiabálni hogy nem hülye nem kell neki semmilyen segítség.Ja és van férjem de rá sem hallgat!Mindenkinek megy a zöld kéz! :)
2015. febr. 24. 21:31
 9/20 anonim ***** válasza:
15%
Akkor magyarázd meg neki, hogy pszichológushoz nem azért megy az ember, mert hülye. De nem tudom, miért kell ezt ilyen hímestojásként kezelni, ha szüksége van pszichológusra, akkor oda kell menni, és kész. Ha lyukas a foga, de nem akar fogorvoshoz menni, akkor oda sem mentek el?
2015. febr. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
55%

Akkor a kis okoskának jöhet a magyarázat.

13 évesen nem neki való a pasizás. A fiúk még érettlenek és a teste nagyon sokat fog változni.

Ha már fogyni akar akkor azt is tudatosítani kéne benne, hogy mi az a fogyás. Hogyan is megy. Ha salátát eszik és éhezik csak felszed még 10 kilót és akkor gurulni fog csak. Még ennyi esélye se lesz a pasiknál..


1. Ha éhezik akkor a teste elkezd raktározni. Ilyenkor ha meg is indul a fogyás az olyan, hogy abból lesz kevesebb amiből nem kéne. Víz stb..

Azután elkapja az éhség roham és felfal mindent. Ilyenkor jön a +10kg


2. Jót kell enni és abból jól lehet lakni.

Itt gondolok a sok fehérjére!


3. Mehet az aerob edzés neki és minden kisiskolás sport. Aerob: Gyors séta, lépcsőzés, biciklizás, úszás.


Ha minden passzol(a kaján múlik 90%-ban) akkor fél év se kell és a kis hülyegyerek még a lába nyomát is megcsókolja.


Sok szerencsét neki!

2015. febr. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!