Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem értik meg, hogy nem...

Miért nem értik meg, hogy nem nekem való az autóvezetés?

Figyelt kérdés
A szüleim mindenáron azt akarják, hogy legyen jogosítványom. Én nem érzem, hogy ez nekem sikerülne. Be se tudom indítani a kocsit, azt meg el se tudom képzelni, hogy én valahová beparkoljak vagy tolassak, stb. Egyszerűen nem értik, hogy nem nekem való. Mondtam apámnak, hogy előbb mutogassa meg a dolgokat, meg hadd üljek be az övébe, erre nem hajlandó. Azért akarja, hogy nekemmindenáron legyen, hogy majd én őt meg anyámat vigyem bálokba meg bulikba, ő meg ihasson. Miért kéne nekem hordoznom őket, mikor ők sem vittek soha engem koncertekre amiket nagyon akartam? Biztos, hogy nem tudnék levizsgázni, akkor meg hallgathatnám, hogy ő mennyi pénzt kidobott az ablakon.

2015. febr. 7. 13:10
1 2 3 4 5
 21/45 A kérdező kommentje:
Automata váltósat kapnék apámtól, de hiába, ha a vizsgán nem olyan lesz.
2015. febr. 7. 14:25
 22/45 A kérdező kommentje:
A gitározásról meg annyit, hogy az ujjaimat egyszerűen nem tudom úgy mozgatni ahogy kellene.
2015. febr. 7. 14:28
 23/45 Költőnő? ***** válasza:
100%
jó a vezetéshez meg nem kellenek az ujjak. Két lábon járó kifogáshalom vagy.
2015. febr. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
52%

Nem tudom, miért akarjátok, hogy valaki, aki nem érzi magát ehhez magabiztosnak, másokat veszélyeztessen az utakon.


Nekem nincs jogsim, se autóm, de fizetnék mindkettőt, ha akarnám. De tök jó helyen lakom Pesten, eddig a BKV elvitt mindenhova, ahova menni akartam, nekem így jó.


Szerintem akkor jó, ha van autó, ha az isten háta mögött laksz. Anyukámnak van autója, ha elmegyünk este színházba, ragaszkodik hozzá, de mindig egy órával előbb oda kell érni, aztán keringeni a belvárosban, mert vagy nincs hely, vagy nagyon drága, vagy olyan messze sikerül csak helyet találni, hogy jobban megérte volna villamossal menni.

2015. febr. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
45%
Nézd meg a cigókat, kérdező! Nem járnak autósiskolába, inkább tekervényes utakon megveszik a jogsit, mégis tudnak vezetni. Ne mondd már, hogy ők annyival jobbak nálad!
2015. febr. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
96%

Én is úgy gondoltam, hogy nem nekem való. Nem is érdekelt sokáig. Nem értettem az egészet, miért kell váltani, mikor kell, hogyan működnek a pedálok.... Amikor először próbáltam ki egy kihalt helyen apámmal a kocsit, annyira szétráztam váltáskor, hogy az egész műszerfal meghalt, azt se mutatta mennyivel megyünk... Utána elkezdem családi nyomásra a tanfolyamot 2008ban, a KRESZ vizsgáig jutottam, de vezetni már nem mentem el, mert a forgalom nem nekem való, meg úgysem tudnék vezetni, zavar a többi autó. El is költöttem a rá szánt pénzt. Aztán rájöttem, hogy jogsival minden egyszerűbb lenne. Ha megyünk valahova hosszabb útra, nem kéne megállni, csak helyet cserélnénk, télen a hidegben nem kéne a buszra várni, alkalmazkodni a menetrendhez, cipekedni a boltból és álláskeresésnél is előny. Összespóroltam a pénzt, kiválasztottam az autósiskolát, és nekiálltam. Mondtam, hogy olyan oktatót szeretnék, akit nehéz kiakasztani, türelmes, nem bunkó... Megkaptam a világ legjobb oktatóját, aki századszorra is elmagyarázta a párhuzamos parkolást hátrafelé, és hogy tolatásnál merre tekerjem a kormányt, az ő hatására lett egy olyan szintű önbizalmam vezetéskor, hogy pár alkalom után már nem féltem a többi kocsitól...éééés 40 órából elsőre levizsgáztam (a +10 órához én ragaszkodtam, ő már 30 után küldött volna).

Nemsokára autóm is lesz, de addig is vezetek amikor csak lehet. Ha korábban tudtam volna, hogy nem is olyan bonyolult, csak gyakorlás kérdése az egész, akkor már 2008ban befejeztem volna.

És nemhogy gitározni nem tudok, de semmilyen hangszerhez nem értek. A suliban csak abból voltam jó, ami érdekelt is. Történelem, matek, fizika 2es... De ez nem függ össze a vezetéssel.

Szerintem próbáld meg. Senki nem úgy születik, hogy tud vezetni. Persze ha alapból úgy állsz neki, hogy úgysem fog menni, akkor nem is fog. A munkatársam több, mint 200 órát vett, és csak utána tudott levizsgázni. 40 évesen kezdte, akkor jött rá, hogy elég volt a buszozásból. És azóta is napi szinten vezet.

2015. febr. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo!

En vilageletemben belebuktam mindenbe, sosem sikerult semmi, rossz tanulo voltam...

Kb 3 hete elkezdtem tanulni, es szinte mindent tudok, pedig "csak" teszteket toltogettem ki, de mar alig hibazok, sot sikerult is. Nekem! :D Ugyhogy ne gondold, hogy neked nem menne!

En nagyon orulnek ha nekem is kifizetnek, mert akkor mar aprilisban meglenne a jogsim, igy viszont, hogy en fizetem, nyar vegere lesz (jo esetben!!).

Legalabb probald meg!

2015. febr. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 A kérdező kommentje:
Én is töltöttem ki tesztet és 95%-át elhibáztam! Azt se tudtam, hogy van olyan része az autónak, hogy tengelykapcsoló.
2015. febr. 7. 16:24
 29/45 anonim ***** válasza:
100%

"Én is töltöttem ki tesztet és 95%-át elhibáztam! "


Előtte megtanultad a szabályokat? Belenéztél a tankönyvbe?

Szerinted mindenki azonnal tudja az összesre a választ?

Másfél hónapig napi szinten több órát csináltam a teszteket, elolvastam a könyvet, és így lett vizsgán 75/75 pontom. Az elején a tesztkérdésekből jó ha 1-2 választ eltaláltam.

De látom kifogásokból profi vagy. Így nem is érdemes nekiállni. Mondd meg otthon, hogy nem mész, és ennyi. Kényszeríteni senkit nem lehet.

2015. febr. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
82%
Nos. Először elkezdtelek sajnálni a kérdés elején, mert hasonló helyzetben voltam. Már hányingerem volt a gondolattól, hogy autóba kell ülnöm, főleg, hogy utasként is rettegtem az autókban. De én legalább megpróbáltam. Sok bukás után meg lett a jogsim is. Sokat szenvedtem érte. Most már elvezetgetek. Pestre nem mernék bemenni, nagyon hosszú utakat levezetni, de elmozgok az autóval. A szüleid jót akarnak valószínűleg, a legtöbb ember nem érti, hogy lehet, hogy valaki nem akar jogsit. Te viszont nevetséges ahogy itt előre sajnáltatod magad. Meg sem próbáltad, fogalmad sincs hogy menne. Ez nem gitár vagy könyv. Ilyen felfogással az is csoda, ha valamire viszed az életben. Munkát se fogsz keresni sose mert úgyse menne? Soha semmit nem fogsz megtanulni mert gitározni se tudtál? Szedd össze magad..
2015. febr. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!