Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem értik meg, hogy nem...

Miért nem értik meg, hogy nem nekem való az autóvezetés?

Figyelt kérdés
A szüleim mindenáron azt akarják, hogy legyen jogosítványom. Én nem érzem, hogy ez nekem sikerülne. Be se tudom indítani a kocsit, azt meg el se tudom képzelni, hogy én valahová beparkoljak vagy tolassak, stb. Egyszerűen nem értik, hogy nem nekem való. Mondtam apámnak, hogy előbb mutogassa meg a dolgokat, meg hadd üljek be az övébe, erre nem hajlandó. Azért akarja, hogy nekemmindenáron legyen, hogy majd én őt meg anyámat vigyem bálokba meg bulikba, ő meg ihasson. Miért kéne nekem hordoznom őket, mikor ők sem vittek soha engem koncertekre amiket nagyon akartam? Biztos, hogy nem tudnék levizsgázni, akkor meg hallgathatnám, hogy ő mennyi pénzt kidobott az ablakon.

2015. febr. 7. 13:10
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy kocsit is venne nekem. Más biztos örülne ilyen lehetőségnek. Ha lenne hozzá tehetségem biztos én is.
2015. febr. 7. 13:38
 12/45 anonim ***** válasza:
88%
Tudod, ha én lennék a szülőd, akkor bizony elszomorodnék, hogy egy ilyen szerencsétlen gyerekem van, aki még sem próbálja.
2015. febr. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 Költőnő? ***** válasza:
94%
nem tehetség hanem elszántság, akaraterő, önbizalom, kitartás kérdése.
2015. febr. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
40%
Mennyi idős vagy? Amúgy meg legyen már egy kis önbizalmad! ha nincs valami fogyatékosságod akkor biztos hogy meg tudnád csinálni a jogosítványt... a legtöbb oktató meg teljesen nyugodt és toleráns, biztos hogy nem fog téged leszidni ha valamit rosszul csinálsz, azt elhiheted...
2015. febr. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
96%

Senki sem születik úgy, hogy tud vezetni.

De egyébként láttál már életedben forgalmas utat, autópályát? Ott ugye elég sok ember vezet?

Láttad már őket közelről is? Nagy részük közönséges átlagember, sőt, nem kevés köztük a kifejezetten sötét bunkó. Ha nekik sikerült, akkor gondolod, hogy majd pont neked nem fog sikerülni? Rosszabb vagy talán náluk bármilyen szempontból?

Járni tudsz, ugye? Az például sokkal bonyolultabb motoros készségeket igényel, mint az autóvezetés. Csak már megszoktad - aztán elég jól megy, nem?


Az életben nagy valószínűséggel szükséged lesz erre az ismeretre, egy csomó jó álláshoz is szükség van rá, és most kifizeti helyetted az a gonosz faterod.


Ingyen kapsz egy nagy lehetőséget.


Utána meg még nyugodtan megtagadhatod a fuvarozgatását, ha annyira nem akarod, igaz? De a jogsid megmarad.

2015. febr. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
96%

amig nem probalod, nem tudhatod, hogy jo vagy-e benne...

az autovezetes egy dolog, az igazan nagy problema a mentalitasoddal van, mert nyilvan az elet mas teruletein is igy viselkedsz. ez, hogy meg se probalom, de tuti hulye vagyok hozza, meg amugy masoknak is nehezen megy, nem vezet semmi johoz. Az, hogy mas nehezen tud sebesseget valtani, nem jelenti azt, hogy neked is nehez lesz. nem vagyunk egyformak.

az meg, hogy meg autot is vennenek neked, de meg neked all feljebb, hogy megis mi a francnak vinned el oket barhova is, eleg halatlan hozzaallas...

2015. febr. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 A kérdező kommentje:
Ha gitározni nem tudtam megtanulni valószínű, hogy a vezetés menne mi?
2015. febr. 7. 14:01
 18/45 Költőnő? ***** válasza:
82%
mi köze is van a kettőnek egymáshoz? Gitározni egyáltalán nem egyszerű, sok gyakorlás kell hozzá, mozgékony ujjak, meg ezer más.
2015. febr. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
100%

Csereljunk szuloket. :D

Az enyemek nem engedik, ok elkonyveltek magukban, hogy bena vagyok, es csak katasztrofat okoznek az utakon. Multkor is, szerettem volna ha gyakorolunk a suzukin. Olyan kioktatast kaptam, hogy megis mit kepzelek magamrol...

Megertem , hogy nem vagy lelkes tulzottan, de ebbol csak hasznod lesz. Gondolj erre.

2015. febr. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim válasza:
100%

Előbb utóbb bizony hiányozni fog az a jogsi. Aztán majd akkor kell letenned muszájból, saját pénzből, amikor még kevesebb időd lesz. Ahelyett hogy örülnél hogy kifizetik a szüleid, sőt még hagynának is vezetni. Másnak meg megvan a jogsija (vagy le sem tudja tenni anyagi gondok vagy hülye szülők miatt) és nem engedik vezetni.


Ez egy gyenge hozzáállás hogy úgysem sikerülne, gondolom akkor az élet többi területén is így viselkedsz, látszik ez a gitározás példájából is. Tudod a gitározáshoz sem kell feltétlenül tehetség, van egy szint ahova már igen, de van egy szint amit minden ember meg tud tanulni szorgalommal (tudom, mert gitározom), gondolom te a 2. próbálkozás után ezt is feladtad mert nem voltál virtuóz.


Ja, kézzel váltani meg az USA jogsival rendelkező lakosságának 90 %-a nem tudna, mégis vezetnek :D nade azért nem olyan nagy dolog az..

2015. febr. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!