Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akik szegeny, nehez anyagi...

Akik szegeny, nehez anyagi helyzetben nottek fel boldog gyerekkorotok volt?

Figyelt kérdés
Ereztek hatranyt az eletben arra vonatkozolag hogy a szuleitek nem tudtak tamogatni, alap dolgokat biztositani pl etkezes,evszaknak megfelelo ruhazat szamotokra?
2014. dec. 9. 15:38
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
39%

Igaz, hogy nem éheztünk sose, de volt olyan tél amikor fizetés előtt pár nappal még nem volt pénz fára és, hát fáztunk rendesen :( Ettől eltekintve normális körülmények között éltünk, nem düledeztek a falak vagy ilyesmi. Ez a téli dolog is csak egyszer fordult elő.


Alsósként általánosban a tanárok mindig megkérdezték, hogy na és ki mit kapott karácsonyra. Kellemetlen volt, mert én általában olyankor ruhát kaptam, vagy narancsot, esetleg csokit. Így volt, hogy kitaláltam néhány plusz dolgot, hogy legyen mit mondanom mire rám kerül a sor. :/


Akkor nem éreztem, hogy boldogtalan lettem volna. A szüleimnek kiegyensúlyozott volt a kapcsolata, nem voltak családi viszályok (se veszekedések - ajtócsapkodás). De semmi pluszra nem volt pénz a minimális megélhetésen túl. Se szülinap, se karácsony, se nyaralás, semmi.


Felnőttként megérzem azért a hatását az egésznek, de mindig arra gondolok, hogy gyerekek ennél sokkal-sokkal rosszabb körülmények között is felnőnek. Ettől függetlenül nem értek egyet vele és egy gyerek sem érdemli meg, hogy így nőljön fel. Nem csupa móka és kacagás így felnőni.


N

2014. dec. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
39%

#21-es vagyok. Kicsit még kiegészíteném azzal, hogy én ennek fényében nem vállaltam gyereket, pedig lenne mire és hova.


A nővérem viszont 3 gyermeket vállalt és sokkal rosszabbul élnek, mint mi anno valaha. A szüleink keményen dolgoztak, akkor is ha keveset kaptak érte. De nővéremék a totális minimum alatt élnek. 1,5 szobás lakásban 5-en, fűtés mikor hogy, hol ezt-hol azt kapcsolják ki náluk.


Borzasztóan sajnálom azokat a szegény gyerekeket, eldöntöttem, hogy támogatni fogom őket, amennyire erőmből telik. De csak a gyerekeket, ők semmiről sem tehetnek. Nem ők kérték, hogy megszülessenek.

2014. dec. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%
Az 1950-es években voltam gyerek. Nem voltunk gazdagok, egy nagy házban éltünk együtt a nagymamával, többnyire ő törődött velem. A szüleim dolgoztak, aztán már csak anyám, apa nagyon beteg volt a szívével, 12 éves voltam, amikor meghalt. Addig se volt könnyű, de volt koksz a kályhába télen, tartott a nagyi baromfit, volt ruhánk, nagy nehezen tévét is vettünk hitelbe 1961-ben. A nyomorúság apám halála után következett. Anya eladott minden értékesebb holmit (bringámat, fényképezőgépet, tévét), egy keresetből nyomorogtunk hárman. Alig volt mit enni, alig volt ruhám, kabátom, cipőm, így lettem inasgyerek. És csak akkor lett könnyebb, amikor már kerestem, de akkor meg nagymama halt meg. Jött az örökösödési illeték nevű állami rablás, megint nagyon nehezen éltünk, lepukkant a ház. Aztán én lettem nagyon beteg, anya nyugdijba került, a párom elhagyott. Végül anya is meghalt és én ott ragadtam az akkor már romos, beálló házban és megint jött az illeték. Még évekig reménykedtem, hogy fel tudom újítani, nem részletezem, devizahitel. Aztán meguntam a nyomorgást és eladtam, vettem helyette egy kisebb, de jó házat. A nyomor megöli a lelket és tönkreteszi a családok életét, a gyerekek lelkében gyógyíthatatlan sebek maradnak. Senkinek nem kívánom, hogy így nőjön fel.
2014. dec. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!