Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akik szegeny, nehez anyagi...

Akik szegeny, nehez anyagi helyzetben nottek fel boldog gyerekkorotok volt?

Figyelt kérdés
Ereztek hatranyt az eletben arra vonatkozolag hogy a szuleitek nem tudtak tamogatni, alap dolgokat biztositani pl etkezes,evszaknak megfelelo ruhazat szamotokra?
2014. dec. 9. 15:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
75%
Noha igaz, hogy a penz nem boldogit, a penztelenseg attol meg tehet boldogtalanna.
2014. dec. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
94%

Nekem a férjem nőtt fel úgy,hogy sokszor éhezett ,fűtés,víz nélkül voltak..

Egyáltalán nem arról mesél,hogy milyen boldog volt gyerekkorában .Sajnos.A következménye az lett ,hogy bár született 3 gyerekünk,viszonylag későn ,nagyon sokat aggódott és aggódik miattuk a mai napig is,bár már felnőttek,hogy megvan e mindenük . Nagyon jó szülő lett.

2014. dec. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
74%
Sokan voltunk testvérek, és nem voltunk túlságosan eleresztve anyagilag. Erre a részére nem emlékszem szívesen, viszont egy szeretetteljes, összetartó családba születtem, és vannak dolgok, amik hiányoznak a gyermekkoromból, amikre boldogan gondolok vissza.
2014. dec. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
93%
Bár éheznem nem kellett, de rám igaz, h nehéz anyagi helyzetben nőttem fel. Egyáltalán nem volt boldog gyerekkorom (mondjuk nem csak ezért). Nem a pénz boldogít, de a hiánya mindent megkeserít.
2014. dec. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
87%
Erre tapasztalat nélkül is lehet válaszolni, a boldogság komplex dolog kell hozzá lelki és anyagi szükséglet is az igényekhez mérten.
2014. dec. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
93%
Apám az én nyolcadik születésnapomon kapta az első infarktusát, de már előbb is le volt százalékolva. Nagyon kevés pénzünk volt, anya dolgozott, nagymama alig kapott valamit, az öcsém betegen született, meg is halt két évesen. Amikor meghalt apám, utána a nyomor és a penészes kenyerek kora következett számomra, elmentem iparitanulónak. És 17 évesen, amikor megkaptam az első fizetésemet, akkortól lett jobb néhány évre. Aztán elgázolt egy autó, nehéz évek voltak, mire felgyógyultam. Ma szerény anyagi környezetben, de szeretetben élünk a családdal.
2014. dec. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
89%

A párom sajnos így nőtt fel, és nem, nem volt boldog gyerekkora.

De elindult az életben, nagyon kemény munkával sok mindent megteremtett magának és most már az anyjának is.

Most pedig azon van, hogy a pici lányunknak mindene meglegyen. Nem volt előtte családmodell, apaminta. Mégis fantasztikus férj és apa.

2014. dec. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
86%

Nem.

Kimondottan szar volt.

2014. dec. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
69%

a párom nevelte 2 kisebb testvérét is, nagy szegénységben, de soha nem hallottam panaszkodni, hogy jajjj de nagyon csórók voltunk, nem volt mit ennünk. Pedig ilyen helyzetben voltak ELmondta nekem hogy nehéz volt nekik, de ez már a múlt, minek sanyarogni olyan dolgokon, aminek már vége. Büszke vagyok rá hogy így áll hozzá. Egyszerűen elengedte a szívéből sok szomorúságot és túllépett rajta.

Végül mindhárman megtalálták a helyüket az életben, és szerintem ez a lényeg.

2014. dec. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
10%
Ha az anya és az apa adnak melegséget, szeretetet egy szegény családban sokkal jobb,mint egy gazdag családban felnõni.
2014. dec. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!