Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akik szegeny, nehez anyagi...

Akik szegeny, nehez anyagi helyzetben nottek fel boldog gyerekkorotok volt?

Figyelt kérdés
Ereztek hatranyt az eletben arra vonatkozolag hogy a szuleitek nem tudtak tamogatni, alap dolgokat biztositani pl etkezes,evszaknak megfelelo ruhazat szamotokra?
2014. dec. 9. 15:38
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
83%
10. Mindig meglepodok az ilyen hozzaszolason. Te komolyan elhiszed hogy aki anyagilag jol all az nem ad szeretet a gyerekenek?
2014. dec. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
82%
Ezt én se értem, mindig így állítják be, hogy szegény, de szeretetteljes vs. gazdag, de rideg család... Mintha más nem létezne...
2014. dec. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
78%
A pénz igenis boldogít, DE nem elegendő a teljes boldogsághoz, kell mellé szeretet is. Gazdag családban jobb felnőni, ezen kár vitatkozni.
2014. dec. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

mi szerintem elég szegények voltunk kiskoromban, de akkor annyira nem éreztem, mert az volt a természetes.

igazából azóta is nagyon jól tudok spórolni, meg elég felelősségteljes vagyok, ez szerintem az előnye.

voltak rosszabb dolgok, pl. hogy szakadt cipőm volt, meg ilyenek, nem voltak meg olyan dolgaim, amik másoknak igen, és elég furcsa ruhákban jártam.

mindenesetre emiatt nem volt olyan nehéz gyerekkorom, más miatt igen, de az anyagi része miatt még teljesen boldog lehettem volna. de éhezni nem kellett nekem, bár volt olyan időszak, hogy nem is élhettem a családdal, mert annyira nem volt semmijük. de túl lehet élni, emiatt nem érzem magam rosszul vagy ilyenek.

2014. dec. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
66%
Nem. Mitől lett volna boldog? Nem kell bedőlni a bugyuta viktoriánus meséknek. Ha tényleg nyomorogtál, ha tényleg szegénységben nőttél fel, akkor nem is lehettél boldog, mert a nincstelenség és a nyomor megöli a lelket - a legjobbakat is, nemhogy a rosszakat.
2014. dec. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
89%
Jó körülmények között nőttem fel, mégsem volt boldog gyerekkorom, a kettő nem függ össze szigorúan!
2014. dec. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
De most komolyan: ilyen kérdésre hogyan lehet rosszul válaszolni? Miért vannak lepontozva az emberek? Sok hülye jár ide, de ezt eddig is tudtuk.
2014. dec. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Egyik rokonom úgy nőtt fel, hogy többet volt nálunk, mint a saját családjával. Nálunk kapott szeretetet, megkapott mindent, mégis szomorú volt. Az apja és a nagyanyja állandóan veszekedtek, éjszaka üvöltöztek egymással (mind a kettő ivott), a két kisebb testvére rettegett, az anyja megszólalni se mert. Ő pedig nem tudott se aludni, se tanulni. Három évig volt nálunk, a két öccsét elvették, az apját elütötte egy autó (az úttesten feküdt részegen). A nagyanyja intézetbe került, mert megbolodult. Szegény anyja aztán visszakapta a két kicsit, Bandi is hazamehetett. Szegények voltak, de nem ezért volt szörnyű gyerekkora. Lelkikeg sérült, ma már felnőtt ember, gyülöli az alkoholt, soha nem iszik, támogatja az édesanyját és a testvéreit, de saját családról hallani se akar.
2014. dec. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
nekünk hiába is megvolt mindenünk nem voltam vagyok boldog soha nem volt anyám él de nem foglakozot velünk még most semm ö csak magával foglakozik ,csak a növérünk nevelt minket apukám is segitett neki de ö sokat dolgozot hogy legyen ami kel
2014. dec. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Igen, ez a másik véglet, amikor a nagyon gazdag szülőt nem érdeklik a gyerekei, kizárólag a saját kényelme. Még jó, hogy nem bébicsőszökre bízott benneteket.
2014. dec. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!