Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek az korrekt ha a...

Szerintetek az korrekt ha a szüleimtől havi 1000 Ft-t kapok? (de még ezt se kapom kézhez mert el van zárva )

Figyelt kérdés

16/f (gimibe jarok) vagyok és mindig így volt .

Egyébként a pénzzel nincs problémánk, , átlagnál kicsit jobban élünk .

Adnátok néhány tanácsot ?


2014. nov. 1. 18:51
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
39%
Semmi szükség zsebpénzre. 16 éves korától pedig - amikor ugyebár nőnek az igények - a szórakozásra és luxus holmikra úgyis diákmunkával keres az ember. Persze ehhez az kell, hogy a létfenntartáshoz szükséges dolgokat - taneszközök, ruhák, bérletek, hajlakk - a szülők állják, hiszen nekik ez a dolguk. De egyébként a luxus és szórakozás a saját döntésed, gazdálkodj okosan, keress pénzt és tanulj meg bánni vele.
2014. nov. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
Lemaradt: ennek az 1000 Ft-nak, amit arra kell költened, amit amúgy is meg kellene venniük, az égvilágon semmi értelme. A szülők csak a saját lelkiismeretüket akarják nyugtatni.
2014. nov. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
Én nem kapok zsebpénzt :(
2014. nov. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
Soha sem kaptam zsebpénzt. Egyszer kitalálta anyu, hogy kaphatok, akkor meg le voltam cseszve ha elkértem. Pedig nekünk se voltak, és még most sincsenek anyagi problémáink, az átlaghoz képest elég jól megvagyunk..
2014. nov. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:

Mindenki jön itt a diákmunkával..de hahó emberek, tudjátok ti mi folyik egy min. közepes szintű gimnáziumban? A diákok le vannak terhelve, ha meg akarják tartani a jó átlagot, akkor estébe, sőt néha éjszakába nyúlóan kell tanulni. Meg még ugye a különórák. Emellett, ha van valakinek ideje diákmunkára, kalapot emelek.

Én hetente kb. 1000 Ft.ot kapok, naponta 200 Ft-ot. Általában úgy csinálom, hogy nem veszek semmit, gyűjtögetem, gyűjtögetem de...valahogy mindig elfolyik tollakra és hasonló apróságokra. Persze a szüleim megvennék, de ha beülünk valahova a barátnőimmel vagy átjönnek akkor arra fel kell készülni, ami nem 1000 forint.

Mondjuk a 10000 Ft havi zsebpénzt eléggé soknak találom.

16/L

2014. nov. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
Igen, tudjuk, mi folyik a közepes színvonalú gimnáziumokban, sőt még azt is, hogy mi folyik az egyetemeken. Vannak olyan vidéki helyek, ahol nincs túl sok diákmunka, de egyébként ahol van, ott a diákok nagy része dolgozik, mert akar, és meg tudja oldani. Ha csak havi egy hétvégét, vagy heti 1-2 délutánt, már az is pénz. Ha valaki nem akar dolgozni, akkor persze mindig lehet megfelelő kifogást találni.
2014. nov. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
100%

Így konkrétan zsebpénzt nem igazán kaptam soha, de ha kértem, akkor adtak, persze normális keretek között. Inkább a rokonoktól kapott karácsonyi meg húsvéti, születésnapi pénzekből volt keretem a szórakozásra. 1000 Ft havonta nagyon kevés. Semmire sem jó. Az hogy félreteszik, szintén nem jó semmire. 1 év alatt 12 ezer forint, 18 éves korodra adnak 24 ezret vagy micsoda?


Valaki írt előttem olyat, hogy ő heti egy ezrest kap, miközben kolis és ebből oldja meg a tisztálkodást meg az élelmiszereket. Hát röhög a vakbelem, remélem ez irónia volt. 1000 forintból veszel pár zsemlét, egy csomag olcsó szalámit meg egy doboz tejet aztán heló.

2014. nov. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
Most hogy végigolvastam, még annyit tennék hozzá, hogy a havi 10 ezer sem lenne tulajdonképpen sok, ha megengedheti magának a család. Mire elég havi 10? Eljár valamit sportolni, akkor fizetni kell érte. Eszik valamit a suli büfében, azért is kell. 16 évesen ne adj Isten, iszik 1 sört vagy kólát a haverokkal, elmegy moziba. Ráadásul 10 ezerből már akár lehet is félre tenni. Havi ezer forinttal mégis hogy lehet gazdálkodni?
2014. nov. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
100%
#45 Most végeztem, és már visszasírom a gimit. Fantasztikus hely az egyetemhez képest.
2014. nov. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 A kérdező kommentje:
Annyival korrigálnám a sztorit , hogy ezt a pénzt is a (3 testvérrel) a mamánktól kapjuk aki egyedül él és nyugdíjas .
2014. nov. 10. 05:53
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!