Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek az korrekt ha a...

Szerintetek az korrekt ha a szüleimtől havi 1000 Ft-t kapok? (de még ezt se kapom kézhez mert el van zárva )

Figyelt kérdés

16/f (gimibe jarok) vagyok és mindig így volt .

Egyébként a pénzzel nincs problémánk, , átlagnál kicsit jobban élünk .

Adnátok néhány tanácsot ?


2014. nov. 1. 18:51
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
68%

Azért a jogsival nem kell ennyire túlzásba esni. Azt nekem sem fizették sosem a szüleim, igaz, sajnálom a mai napig, de ez volt. Most sincs jogsim, mert most meg már időm sincs rá igazán (bár egyszer belekezdtem, de akkor is időhiány miatt nem tudtam befejezni), de munkám van, volt korábban is, és sok olyan munkakör van, amihez nem kell feltétlenül a jogosítvány.

Nem azt mondom, hogy nem kéne, de azért alapkövetelménynek nem nevezném.

2014. nov. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
65%

Na az utóbbi kommentjeidből leszűrtem, hogy a szüleid nem neked, hanem maguknak rakják félre a pémzt, hogy ha kell neked valami, azt abból vegyék meg. Ez csak önámítás, hogy azt mondják, a te pénzed. Szerintem nem szép tőlük, mert ezzel azt akarják feléd kommunikálni, hogy havi 1000 forintjuk van rád, és ha nagyobb dolgokat kérsz, várnod kell.

Szerintem kezdj el diákmelózni, és ne számíts arra, hogy tőlük valaha is komolyabb pénzeket kapsz. Suli után is lehet pár órás kis melókat vállalni, abból akár napi 1000 forintot is megkereshetsz, és azt arra költöd amire akarod. Az unokatesóm pl gimi mellett délutánonként fát pakol, izmosodik is, meg pénze is van. És tanulni is marad ideje.

Keress valamit, mert ha a szüleid havi 1000 forintot szánnak rád, jobb ha még most tisztázod velük, hogy kezdesz felnőni. Nem mondom hogy rossz szülők, de ennyi pénzzel csak kiszúrják a szemed, mintha egy csomag rágót kapnál a szülinapodra. Kaptál valamit, le van tudva, ők teljesítették a dolgukat, hogy mit kaptál és hogy hasznos-e az, az nem számít nekik.

2014. nov. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
Hát, én nem tudok vezetni, egy csomó munkatársam van, aki szintén nem tud, és mégis alkalmaznak minket.
2014. nov. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 A kérdező kommentje:
Meg mutattam itthon a válaszokat , erre az volt a reakció hogy milyen telhetetlen vagyok és hogy akkor ezt se kéne adniuk..
2014. nov. 2. 19:27
 35/51 anonim ***** válasza:

Hűha hát butaság volt nekik megmutatni, fölöslegesen kelted a feszkót.

Igaz hogy ennyit sem "kéne" adniuk, de attól még illenék.

2014. nov. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jol tetted hogy megmutattad, igy legalabb kepet kaptak mas emberek velemenyerol!
2014. nov. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó :)

eleve ez volt az elképzelés , hátha felnyilik a szemük , de hát tudtam én hogy semmi hatása nem lesz :(

2014. nov. 2. 21:58
 38/51 anonim ***** válasza:
25 éves vagyok, munkanélküli. Szüleimnél élek, nem vagyok rá büszke de a semmiből nem tudok elköltözni. Havonta kb 4000 ftot kapok, ezen felül kajára nem/alig kell költenem és a számlákat, ilyesmit fizetik. A tb-met az állam fizeti még december 16-ig mert a tanulói jogviszonyom október 31.én járt le (idén diplomáztam). A 4000 Ftból tömegközlekedek, illetve ha valami jó történik (behívnak interjúra stb) meglepem magam egy pizzával örömömben. Gimi alatt néha kaptam egy-egy ezrest havonta de elvoltam belőle (bár már 9 éve voltam 16 éves azóta inflálódott a pénz).
2014. nov. 3. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
szerintem 1 fiúnak kell zsebpénz. 16 évesen el akarja vinni a barátnőjét 1 moziba, vagy a barátaival elmenne 1 szórakozó helyre. Megalázó mindig pénzt kérni a szülőktől, ezért jó ötlet a zsebpénz. havi 10000. Ft.
2014. nov. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:

Utolsó, egy lánynak talán nem kell?

Vagy ott elég, hogy ők várják el, hogy a pasijuk hívogassa meg erre-arra.... szerintem nem.

Hogy a kérdésre is válaszoljak, szerintem ennek max a szülő anyagi helyzetétől kéne függnie.

Ha nem álltok rosszul, mint írtad.... én is keveslem, és tul.képp azt se kapod meg.

Ez így nem korrekt.

2014. nov. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!