Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek az korrekt ha a...

Szerintetek az korrekt ha a szüleimtől havi 1000 Ft-t kapok? (de még ezt se kapom kézhez mert el van zárva )

Figyelt kérdés

16/f (gimibe jarok) vagyok és mindig így volt .

Egyébként a pénzzel nincs problémánk, , átlagnál kicsit jobban élünk .

Adnátok néhány tanácsot ?


2014. nov. 1. 18:51
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
61%
Ha amúgy mindent megkapsz, akkor igen, korrekt.
2014. nov. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
60%
Uhh lemaradt egy nulla, nem? Ha igen akkor korrekt. Akárhogy számolom ez csak 3.
2014. nov. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
45%

Nézzük csak.

A szüleid fizetik a

- számlákat

- lakbért

- havi étel- italok bevásárlását

- iskolai dolgokat

- ruházatot

- pipere dolgokat (azért egy fiúnak is kell zuhanyozni, fogat mosni)

- gyógyszereket (fogfájás esetén fájdalom csillapító pl)

- ha van akkor a hobbit (foci, külön óra stb)

- havi 1000 forint zsebpénz...


Igen, korrekt. Sok gyerek nem kap zsebpénzt.

2014. nov. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem nem korrekt, ez olyan mintha semmit sem adnának, ezer forintból manapság semmit sem tudsz venni, azt, hogy miért kell elzárva tartani azt végképp nem értem. Szerintem jobb lenne, ha nem adnának, én sem kaptam anno, nem volt sok pénzünk, ha éppen volt valamennyi akkor kaptam aznap pár százast, hogy egyek a büfében.
2014. nov. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
79%

Ennyi pénzből az infláció miatt 18 éves korodra még kevesebb lesz mint amennyit beleraktak.

Ez olyan: "hoztam is ajándékot meg nem is"

2014. nov. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
92%
Ezer Ftből moziba nem tudsz elmenni...
2014. nov. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
96%
Hát attól függ, hogy ha vmi olyan van, kapsz-e "extra zsebpénzt". Én amúgy hetente kapok ennyit (már amikor megkapom) nyár óta, addig heti 600 volt. Én az ezres mellé nem kapok pluszokat, ha megyek ide-oda (pl mozi, buli vagy haverokhoz buszjegyre pénz), az ebből megy, így szerintem pont jó ez az összeg, a havi ezer forint (heti 200-250) az nagyon kevés lenne, az egy sör ára, vagy pl másfél hónapig gyűjthetnék egy mozi jegyre (ha csajt is akarnék hívni és nem haverokkal menni, akkor kb 3 hónapig). viszont ha az ezer forint mellé adnak ilyen alkalmakkor pluszba 1-2 ezret, akkor úgy már más a helyzet, úgy elég lehet.
2014. nov. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
97%

Én koleszos vagyok és heti 1000Ft-ot kapok. Abból kell megvennem a kaját a tisztálkodási szereket, esetleg ruhát vagy a tanévre szükségest és az utazási költségek, néha mínuszba vagyok.

Ha adnak pénzt külön a fent említett dolgokra, akkor korrekt, de ha nem, akkor nem.

2014. nov. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
71%

Ha anyagilag jol allitatok es te 16 eves vagy, akkor szerintem tobbet kellene, hogy kapj es vegkepp nem kellene elzarni!

Ilyen korban ha zsebpenzt kap egy gyerek az nagyon hasznos lehet a kesobbiekben.

Pl. megtanulja hogy hogy kell banni kisebb osszeggel, mi az hogy beosztani, gyujteni valamire.


Szerintem egy 16 eves sracnal, ha megengedhetik maguknak a szuleid havi 5.000 ft lenne kb. a normalis, amit arra koltenel amire csak szeretnel.

/Persze gondolom a tobbi alapbol mar adott./

Igy te is lathatnad hogy mi mennyibe kerul...

2014. nov. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
88%

Én sosem kaptam zsebpénzt. Ha valamire szükségem volt, akkor szóltam és megkaptam. Ez vonatkozott a szórakozásra, ruházkodásra...stb.

Most 24 éves vagyok és nem érzem úgy, hogy bármiben hiányt szenvedtem volna, sőt talán jobb is, hogy nem adtak, mert lehet csak hülyeségre szórtam volna el. Ahogy ismerem magamat, tuti édességre :D

2014. nov. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!