Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek az korrekt ha a...

Szerintetek az korrekt ha a szüleimtől havi 1000 Ft-t kapok? (de még ezt se kapom kézhez mert el van zárva )

Figyelt kérdés

16/f (gimibe jarok) vagyok és mindig így volt .

Egyébként a pénzzel nincs problémánk, , átlagnál kicsit jobban élünk .

Adnátok néhány tanácsot ?


2014. nov. 1. 18:51
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
100%
10-es vagyok: Azt elfelejtettem írni, hogy névnap, születésnap, húsvét...stb, ünnepeken kaptam pénzt, azt persze arra költhettem amire akartam, de azon kívül semmit.
2014. nov. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
32%
ezt se kötelesek adni. nem tetszik? Lehet diákmunkázni.
2014. nov. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
82%

Imádom amikor a tizenéves kölykök szemére vetik, hogy a szüleik tartják el őket. És úgy állítják be, mintha ez egy hihetetlen, elképesztő gáláns cselekedet lenne. A büdös kölöknek meg a szülők talpa nyomát kéne csókolgatni, nagy hálájában...

1000Ft? Ne vicceljünk már. Egy hétre többet adok a gyerekeimnek. Egy 16 évesnek azért már igencsak vannak igényei. Félre ne értsetek, nem azt mondom, hogy ész nélkül kell őket tömni pénzel. De ha mondjuk elmennek egy moziba, az már mindjárt 2000Ft körül van fejenként. Vagy beülnek valahova a barátaikkal. Vagy akármi.

Többektől halottam már, hogy ők se kaptak semmit gyerekkorukba mégis fölnőttek, fölnőnek a gyerekeik is. Biztos vagyok benne, hogy így lesz. De én azért örülök, hogy a gyerekeimnek nem azon kell görcsölni, hogy utasítsanak vissza egy meghívást, vagy mivel mentsék ki magukat a közös program alól, mert nincs pénzük egy nyamvadt kávéra se. Meg mint írta valaki, jó ha megtanulnak bánni a pénzel. Mindig tesznek félre belőle, már egész drága dolgokat is vettek a kis gyűjtögetésükből, telefon, fényképező ilyeneket. Persze ehhez az kell, hogy a szülő ne legyen lusta, és 1-2x üljön le komolyan beszélgetni a gyerekével a pénzről.

2014. nov. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem is nagyon kevés egy 16 éves kis felnőttnek már.

1000Ft a mai világban a közértben egy üdítő+ 2 szendvics és ennyi. Ez nagyon kevés, ebből 1 mozijegy sem jön ki.

2014. nov. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
85%
Ezért van annyi tinimami, mert havi 1000 Ft-ból nem telik óvszerre se :D
2014. nov. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem ez rendben van, gondolom, mindent megkapsz, amire szukseged van. En sose kaptam zsebpenzt, de ha megyek valahova vagy szeretnek valamit, mindig kapok. 15/l
2014. nov. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
79%

Komolyan úgy gondolják sokan, hogy ez így oké, sőt, még a gyerek csapkodja magát a földhöz örömében, hogy kap havonta egy ezrest? Meg hogy a szülő nem kell, hogy adjon? Elárulom, hogy még az állami gondozott gyerekeknél is van zsebpénz, törvény szabja meg, hogy mennyi. Amit saját belátása szerint elkölthet, nem abból kell fedeznie a ruházkodását, tisztálkodását, étkezését, hanem amire szeretné. Nyilván nem egy nagy összeg, de legalább valamennyit kapnak, amit szabadon el is költhetnek.

És akkor egy jó anyagi körülmények között élő tinédzsertől tényleg sajnálni kellene a zsebpénzt, amiből esetleg időnként szórakozni járna, vagy gyűjthetne valamire, vagy a hobbijára költené?

Csak hogy a kérdésre is válaszoljak: szerintem egyáltalán nem normális, hogy havi ezer forinttal szúrják ki a szülők a gyerek szemét, amihez ráadásul hozzá sem nyúlhat. Ha egy szegény családról lenne szó, akkor érthető lenne, ha nem adnának többet, vagy semmit sem, mert NINCS miből, de itt láthatóan nem erről van szó.

2014. nov. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
77%

Azt hittem én is, hogy lemaradt egy nulla.

1000 Ft egy 16 évesnek nagyon kevés, főleg úgy, hogy nem is szegény család.

Hetente sem lenne sok. Meg kell tanulni a zsebpénzt beosztani, és ezt csak akkor lehet, ha van mivel gazdálkodni. Mi van, ha kell egy füzet, toll, vagy bármi?

Szaladunk haza kérni. Kisebb gyerekeknél is ciki, nemhogy egy 16 éves fiúnál.

Át kellene beszélned a szüleiddel ezt a zsebpénz témát.

2014. nov. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pont most van itt az ideje hogy a szüleid bevezessenek a pénz világába. Kisebb összegeket kellene rád bízniuk, és egyre kevesebb dolgot megvenniük neked.

Nem értem mire jó havi 1000 ftot elrakni egy számlára, aminek a kezelési költsége több mint a hozott kamat, aztán 18 évesen majd adnak neked kb 20-25ezer forintot. Semmi értelme...

2014. nov. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 A kérdező kommentje:

Ebből kellene mindent megvennem, kaját otthonról viszek

gondolok itt (ruha , szórakozás ..., sportolni se mehetek , mert ebből kéne fizetnem (kondi lenne mert imádom csinálni , de itthon a 10 kg súlyzó nagyon kevés ...)

2014. nov. 1. 20:43
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!