Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vígasztaljam a férjem?...

Hogyan vígasztaljam a férjem? Túlteheti ezen magát?

Figyelt kérdés

A férjemnek mindíg az apja volt az "atyaúristen".

Rá akart hasonlítani, ő volt a követendő példa.

Pár hónapja viszont a férjem teljesen kiforduld magából. Hétvégén elmondta, miért.

Volt egy elég fájó beszélgetése az apjával.

Apósom kijelentette, hogy mindigis a férjem bátyját fogja támogatni, mert ő a beteg gyerek, neki kellett egyetemi végzettség, a férjem meg jobb is hogy megmaradt "jómunkásembernek".

Tudni kell hogy a férjemnek hihetetlenül jó esze van, matematika fizika és úgy általában a reál tárgyakhoz, erre teljesen elnyomták, szakmunkás lett.

Sokkal több van benne. Fáj látni, hogy most fogja föl, hogy mennyire nem számított senkinek sem, hogy ő mire is képes.



2014. okt. 14. 11:19
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

nekem is anno csak szakvizsgám volt...


meglett a gyerek és mellette érettségiztem le jelesre majd jött a köv gyerek és mellette szépem elkezdtem az egyetemet amit már 2 gyerek munka mellet fejeztem be


most munka és 3gyerek mellet egyedül, tanulom az angolt középfokra megyek tavasszal


szal nem lehetetlen a tanulás munka mellet,

2014. okt. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Amúgy nagyon rosz ha a családod útál mert akkor tényleg csak a feleség/élettárs "marad" és az átlagonál sokkal jobban fog ragaszkodni hozzá (jó pont: nem lesz hűtlen meg vitákat sem fog generálni direkt, elhanyagolni ssem fogja) de nagyjából ha a felesége is otthagyja egy nap akkor az illető vagy masszív alkoholizmusba menekül (hacsak nincs valami nagyon régi TÉNYLEG jó barátja) vagy meghal szépen csendben. Kevés rosszabb érzés svan annál mint hogy "nem kellesz senkinek a földön" "nincs senkid ezen a világon" "senkit nem érdekel amit teszel/mondasz"... Én egyenesen efelé haladok, próbálok má sirányba terelődni vagy keresni a kapszkodót egy jobb élethez de ez sajnos nem csak rajtam múlik (ami igen azt megteszem) de láthattátok a fentebbi válazokban milyen kedvesek is az emberek... (mármint a többség, a fiatalabbak közt meg már-már 2/3-os többség)


Ha kihalnak a rokonaim én is ide jutok. Próbálozom barátokat szerezni, általában sikerteleül vagy nincs közös téma (elég különc voltam mindig is, ami nem lenne baj ha nem lennék emellé érzelmes is), vagy egyszerűen olyan az illető hogy vagy én nem vagyok neki szimpatikus egy idő után, vagy ő nekem nem. (Az egyik ilyen haverom drogos lett, valahogy utána már - bár próbáltam fentartani a barátágot - semmi nem volt ugyanolyan), a másik haverom mint kiderült le se tojt, én erőltettem magamat rá is. A többi haverok iskola után eltűntek és őszintén annyira nem is ismerem őket, de akkor ott volt a tudat hogy kedvelnek és ez adott erőt). A rokonságom meg kihal. Nagyszüleim 80 körül járnak, anyám betegeskedő jellem, nem hiszi el hogy megéri a 60-at (őszintén, már én sem, a legtöbb betegsége korához képest nagyon korai, a legtöbb öröklött, pár ellen próbált korábban tenni, de a genetika az genetika), az apámmal nem vagyok veszélő viszonyban (mivel masszív alkoolits volt és most is az, gyerekkormban valahol ő tett tönkre lelileg amiből nehéz kimázni, részben sikerült, de azért örök nyomot hagyott ez rajtam. nem beszélve a gonosz, gúnyos, "én egy bunkó alkoholista vagyok" stílusáról (persze nem ismeri be hogy az, de pont úgy viselekedik!), és arról hogy ő is vagy 10 évvel öregebbnek néz ki mint amennyi (nyugdíjasnak néz ki közben pedig csak 55 éves, májproblémákkal hamar meg fog halni), a testvérem pedig külföldre fog menni a férjével. (Olyaan ország ahová én nem mennék, és úgy tudom nem is mehetek, mert engedélyhez kötött).


Barátnőm pedig mint kiderült - eddig csak ő volt, többen nem, nehezen ismerkedem, inkább a minőségre törekszem mint a mennyiségre - nem úgy gondolkodik mint én - pontosabban nagyon nem, zöges ellentéte vannak, főleg abban hogy míg én nagy szerepet tulajdonítok az érzelemeknek, neki ez nem sokat jelentett és igazából mikor vége lett egy percig sem volt rossz edve (csak azért egy kicsit mert én majdnem belehaltam a dologba, napokig se evés, se alvás, egyszerűen nehéz megélnem hogy egyedül vagyok a világ ellen.



Nem tudom mi lesz ha ez eljön. Próbálom elkerülni, de úgy néz ki ez lesz a végzetem. De addig is erősödöm, próbálom magam "elérzéketleníteni" "elgonoszítani" de nem igazán sikerrel. Az alaő természet nem változik varázsütésre. Nekem pedig nagyon érzékeny lelkületem volt mindig is.

2014. okt. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Hol lehet estin az érettségit egy év alatt letenni? A párom ugyanebben a cipőben jár, őt nemes egyszerűséggel kivágták otthonról 16 évesen (mielőtt a szakmáját befejezhette volna), azóta pedig az életben maradás töltötte ki az életét, estin tanul, hogy pótoljon. De a legoptimálisabb esetben is 2 évről tudok Budapesten, amennyi idő alatt le lehet tenni az érettségit, a 9-10-et egyben, és utána 11-12. Óraszámok a béka s*gge alatt, szóval megérteni az anyagot otthon vagy sikerül, vagy nem, ezekben a munkakörökben pedig gyakori, ha a munkaidő vége miatt nem ér be órára, hajnali kelés miatt nem tud végig maradni, vagy egyszerűen túlórázik iskolaidőben. Szóval szép és jó az, hogy mindent lehet pótolni felnőttkorban, de ez nem igaz, ahhoz sok körülménynek kell passzolnia, és manapság nem tud mindenki szabadon válogatni olyan munkahelyet, ami összefér a tanulmányaival. Vannak ismerőseim, akik estin érettségiztek le, és egyiknek sem volt leányálom. Tanulni felnőtt aggyal munka és család mellett óriási energiát igényel.
2014. okt. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 Bence_ ***** válasza:

Egy ismerős idén érettségizett le. Ő egy év alatt megcsinált.

Persze nehéz így végigcsinálni. De így legalább nyílik előtte a világ. Ha így marad akkor csak arra lehet amerre az szél fújja.

2014. okt. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Amúgy milyen gyakori már ez, hogy az a gyermek akinek a szülei vagy az egyik szülője az "atyaúristen" lesz általában az elhanyagolt "ájjá meg a lábadon" gyerek a másik meg mndent megkap és le se tojja az egézet. (apám-anyám családjában is így volt, nálunk különleges helyzet van apámnak testvérem a kedvence, anyámmal meg inkább én voltam "jóban" mindig is, de ehhez inkább jön hozzá apám rémuralma amit leginkább neem kellett elszenvedni mert engem utált a legjobban (más is van akit a földön fekve rugdosott a saját apja, vagy csa én érzem úgy hogy ez tényleg durva volt? vagy az arcon köpés, hátbarúgás, bot eltörése rajtam miközben vert, ebéd közben egyszer csak DURR olyaan ütés amitől lefejeltem az asztalt és kiesett egy foam (tejfog), csak mert "nem eszem szépen" (aznap nem ihatott semmit az vot az ok) és az érzelmi zsarolás miatt senki nem tett ellene semmit sem.
2014. okt. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Tanulni sosem késő,most hogy a férjed csalódott az apjában,adjon neki erőt abban, hogy önállóan el tudja érni a céljait! Ha ő szeretne továbbtanulni, átképezni magát, még megteheti. Csakis magának akarjon bizonyítani,ne az apjának.
2014. okt. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

#26


Esélye van rá. Anyám i felnőttként diplomázott le. Igaz akkor öregedett vagy 8-10 évet a 4 év alatt, semmire nem maradt ideje, örökö fáradtság, a hajcsár főnöke lesz*rta az egészet, nagyanyám sértegette folyamatosan hogy "minek ez" "má megin az oksola". (Nyílván zavarta, hogy így anyám képzettebb lesz mint az agyonistenített nagybátyám aki eddig a sztár volt az érettségi+szakma+főiskolán valami olyan szak ami nem kiemelet de oda járt kombójával.

2014. okt. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 Bence_ ***** válasza:
91%
Egy ilyen oldalon látszik, hogy a "fél" ország lelkibeteg. Jó lenne ha ezt nem csak anonim módon vállalnánk fel. Mert itt az apukának kell szégyelnie magát ( fogkiverő). Kommentelő meg legyen büszke magára ha megmaradt embernek.
2014. okt. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

22!

Pontosan leírtad amit,érzek gondolok,a saját életemről...


Remélem találsz olyan embereket akinek tényleg fontos vagy.

2014. okt. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
49%

Nekem van érettségim, de most felnőtt fejjel biztos nem tudnám letenni, kizárt. Egy másik okj tanfolyamot kéne letennie a férjnek szerintem.

(vagy venni egy papírt a neten, khm khm) :)

2014. okt. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!