Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vígasztaljam a férjem?...

Hogyan vígasztaljam a férjem? Túlteheti ezen magát?

Figyelt kérdés

A férjemnek mindíg az apja volt az "atyaúristen".

Rá akart hasonlítani, ő volt a követendő példa.

Pár hónapja viszont a férjem teljesen kiforduld magából. Hétvégén elmondta, miért.

Volt egy elég fájó beszélgetése az apjával.

Apósom kijelentette, hogy mindigis a férjem bátyját fogja támogatni, mert ő a beteg gyerek, neki kellett egyetemi végzettség, a férjem meg jobb is hogy megmaradt "jómunkásembernek".

Tudni kell hogy a férjemnek hihetetlenül jó esze van, matematika fizika és úgy általában a reál tárgyakhoz, erre teljesen elnyomták, szakmunkás lett.

Sokkal több van benne. Fáj látni, hogy most fogja föl, hogy mennyire nem számított senkinek sem, hogy ő mire is képes.



2014. okt. 14. 11:19
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
Pl. azért most tudatosult, mert 14 évesen úgy gondolta, a szülei jobban tudják, mi kell a továbbtanuláshoz, és az neki biztos nincs meg! És ez a érzés elég sokáig tudja kísérni az embert még felnőttként is, hiszen nincs viszonyítási alapja, hogy tényleg okos, vagy nem! Ha meg rádöbben, hogy simán továbbtanulhatott volna, akkor sem az az első gondolata az embernek, hogy ez egy jó előre eldöntött kérdés volt, hogy ő fogja a rövidebbet húzni, akár lenne tehetsége, akár nem. Igen, teljesen jogos a csalódása. Kimondták azt, amit eddig nem akart elhinni, mert ahhoz túlságosan szereti a családját.
2014. okt. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
47%

feláll leporolja magát és felvételizik arra az egyetemre amelyikre szeretne

és ha lediplomázott akkor odaadja az apjának h kösz de nem kellet a segítséged hozzá ...


am meg tudod te h lassan aranyban mérik a jó szakmunkást ?


van egy autóm de még nem találtam normális alapos autószerelőt hozzá

pedig nem egynél volt már !

és itt nem az ár a fontos

hanem h elviszem egy problémával akkor alaposan szakértelemmel nyúl hozzá!

2014. okt. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

A férjem pék-cukrász.

Sajnos ezeket a szakmákat nem arany, hanem inkább szarért-hugyért árban alkalmazzák.

Én is ezt tanultam, OSZKTV abban az évben ötödik helyezést értem el. Mégsem kaptam a szakmámban más munkát, mint 12órázni 60ezerért.

2014. okt. 14. 12:17
 14/30 kovpet ***** válasza:

Claritasa jól beszél. Milyen szakmája van a férjednek?


"Csak" egy szakmunkás? Informatikai vállalkozó vagyok, de csak ritkán tudom a munkám eladni annyiért (számlával, ÁFÁ-val, természetesen), amennyit egy szaki kér (naná, feketén, tehát duplája marad neki) aki kijön és melózgat itt kicsit. Szarul. Késve a megbeszélt időponthoz. Egyszer sem felhívva, ha változás van.


Akkora szakemberhiány van, hogy simán megengedhetik maguknak még ezt a hozzáállást is.


Ha több van a férjedben, akkor csináljon egy céget és melózzon lelkiismeretesen, pontosan és megbízhatóan és betegre fogja keresni magát.

2014. okt. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 kovpet ***** válasza:

Lassan gépeltem :) Akkor nem jár majd ki házhoz javítani valamit, ha cukrász :)


De az egy jó szakma, azért ott is lehet szépen boldogulni, csak jól kell elhelyezkedni.

2014. okt. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
De ő most jött rá, hogy nem tanulhatott? Eddig nem vette észre, hogy pék? Ha nagyon akart volna, tanulbatott volna, nekem se járultak hozzá a szüleim az egyetemhez, államilag támogatott helyre bejutottam, dolgoztam mellette és kalap. Nő létemre nem picsogtam így, hogy jáj, nem tudom túltenni magam rajta. Hanem erőt vettem magamon és megdolgoztam azért, hogy most itt lehessek.
2014. okt. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
És csak úgy hozzáteszem, hogy bátyámat támogatták véégig, mehetett más városba tanulni, fizették neki a szállást, kaját, utazást, mindent. 1 napot nem dolgozott 5 év alatt, én meg kb végig.
2014. okt. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

Egyébként azért is fáj neki mert mertünk kérni.

Hatvanezer hiányzik az új kazánhoz, mert sajnos tavaly tél közepén tönkrement az előző.

Azt kaptuk hogy most adtunk a Pistinek egymilliót hogy felújítsák a lakást, nászajándékként.

A mi esküvőnknél benzinpénzt küldtünk, hogy le tudjanak utazni.

Anyóson nem lepődtem meg (elváltak), de az elmúlt fél év kijelentései apósomtól még engem is megleptek.

Próbáltam régebben is "küldeni" a férjemet tanulni, nekem is vissza kellett volna mennem, de benne ott van az a gát, hogy úgyse menne

Pedig a cége is küldené képzésekre, csak mindhez kérik az erettségit.

Mert még egy ki...szott lelketlen-multinacionális háromműszakos gyár is többre értékeli.

2014. okt. 14. 12:27
 19/30 Bence_ ***** válasza:
100%

Értsétek meg, hogy különbözőek vagyunk. Igen vele elhitették, hogy ő buta és különben se..

Tantuszhoz neki ez kellett, hogy az apja ekkorát rúgjon bele. Estin az érettségit 1 év alatt le,lehet tenni. De tegye le 2 év alatt. Most már rájött, hogy tud és lehetősége is van változtatni. Ezekután akkor van baj ha nem lép.

2014. okt. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 kovpet ***** válasza:
100%

Most akkor nincs érettségije sem?

Azt azért feltétlenül és mindenképpen csinálja meg. Munka mellett szívás, de muszáj.

2014. okt. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!