Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vígasztaljam a férjem?...

Hogyan vígasztaljam a férjem? Túlteheti ezen magát?

Figyelt kérdés

A férjemnek mindíg az apja volt az "atyaúristen".

Rá akart hasonlítani, ő volt a követendő példa.

Pár hónapja viszont a férjem teljesen kiforduld magából. Hétvégén elmondta, miért.

Volt egy elég fájó beszélgetése az apjával.

Apósom kijelentette, hogy mindigis a férjem bátyját fogja támogatni, mert ő a beteg gyerek, neki kellett egyetemi végzettség, a férjem meg jobb is hogy megmaradt "jómunkásembernek".

Tudni kell hogy a férjemnek hihetetlenül jó esze van, matematika fizika és úgy általában a reál tárgyakhoz, erre teljesen elnyomták, szakmunkás lett.

Sokkal több van benne. Fáj látni, hogy most fogja föl, hogy mennyire nem számított senkinek sem, hogy ő mire is képes.



2014. okt. 14. 11:19
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
25%

bocs de nem felnőtt ember a párod? de.

akkor meg? menjen most tanulni, anno pisztolyt fogtak a fejéhez? nem hiszem.

most sajnálni kéne??

2014. okt. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
50%

Akkor a férjed lesz szíves befejezni a picsogást, előkotorni az érettségi bizonyítványát, és felvételizni levelező vagy távoktatásos képzésre.

45-50 éves családapák is járnak, tanulni soha nem késő.

2014. okt. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 Andizsuzsi ***** válasza:
35%
A férjednek egy nem régi beszélgetésen lett világos, hogy a szülei nem támogatják??? Akkor azért olyan rettentően szar nem lehetett volna neki.
2014. okt. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 Bence_ ***** válasza:
93%
Igen, baromi rossz lehet az amit most érez. Legyen magára büszke, hogy ilyen körülmények között is helytállt. Van egy nő aki szereti. 1-2 hétig még nyalogassa a sebeit, aztán szívja fel magát. Menjen el esti suliba és érettségizen le. Aztán távoktatáson szerezzen egy diplomát.
2014. okt. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
26%
Istenem, most tényleg ezen kell TÚLTEGYE magát egy felnőtt férfi??
2014. okt. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Ezt az elsöprő méretű empátiát gyerekek, de komolyan... Ki beszélt picsogásról vagy önsajnáltatásról? Egyszerűen pofára esett a fazon és ezt nehezen dolgozza fel. Felnőtt ember, igen, de az dobja rá az első követ, aki szó nélkül visel el minden csalódást egyetlen perc alatt.


Ettől eltekintve egyetértek az első hozzászólásokkal: irány az egyetem, jól megmutatni a faternak. Abban teljesen igazuk van a hozzászólóknak, hogy a rágódás és az agyalás semmi jóra nem vezet. Megoldást kell keresni, nem felelőst.

2014. okt. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére nem tudom beleképzelni ebbe magam, mert nem is tudok elképzelni ilyen szülőket, akik így különbséget tesznek a gyerekeik között.


Azt tudom tanácsolni, hogy támogasd a férjed abban, hogy nyugodtan tanuljon tovább most. Én is munka mellett diplomáztam le. Nagyon sok idősebb csoporttársam volt. Nem mindenkinek van lehetősége fiatalon tanulni, de ez nem lehet akadály. Most már azt választ, amit szeretne. Persze ha elégedett a mostani munkájával, akkor a saját szakmájában is képezheti tovább magát. Nem muszáj valami teljesen mást csinálnia.


Szerintem tudatosítsd vele, hogy te mellette állsz, rád számíthat. Már felnőtt, nem kell a szülei elvárásainak megfelelnie.

2014. okt. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen megteheti, hogy továbbtanul. Szerintem most inkább az a kérdés, hogy hogy nézzen szembe a csalódással, miután kiderült, hogy az általa imádott családja szemében ő csak pótlék volt. Ez mindig tüske marad benne, én nem hiszem, hogy csak úgy lesöpörheti magáról valaha is. A kedves após inkább tartotta volna csukva a száját, mint felnőttkorában, ekkorát rúgjon a fiába. Én is az mondom, most már felnőtt ember, és ha tényleg úgy látja, tévedtek a szülei, tegyen ellene. Rengetegen járnak felnőttkorban egyetemre, bár ha szakmunkás, nem tudom, érettségije van-e? Mert az még külön 4 év parádézás, ha nincs. Én nagyon haragudnék ezért a szüleimre. Felnőttként munka és család mellett 10x akkora eltökéltség és energia kell hozzá, hogy az ember letegyen egy diplomát. Vigasztalni talán annyival tudod, hogy ha ő szeretne még tovább tanulni, te maximálisan támogatod benne, mert szerinted jók a képességei, és teljes mértékben állj mellé a szüleivel szemben. Nem kell szépíteni a dolgot, hibáztak a férjed rovására.
2014. okt. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 Andizsuzsi ***** válasza:
26%

Válaszolók! Olvassatok már! Mitől érte most csalódás a férjet? Felnőtt ember, második gyerekként nőtt fel, és most, felnőtt fejjel tudatosul benne, hogy ő el van nyomva??? Eddig hol élt, a Marson? Vagy addig nem volt elnyomva, amíg az apja arra a figyelmét nem hívta fel?

És igen, egy beteg gyerek (bár erről több infó nincs), valószínűleg több támogatásra szorul, mint egy ép. Az, hogy valaki jó munkásember, még nem elnyomás. Egy jó szakmunkás nem alsórendűbb, mint egy diplomás. Ha a férj ezt mégis így gondolja, akkor tegyen ellene.

2014. okt. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
90%

Nem gondolom hogy csak további iskolákkal lehetne sikeres.

Át kell gondolni, neki mi az erőssége.

Plusz a feleség támogassa mindenben, beszélgessenek, éreztesse vele hogy szereti, szüksége van rá.

2014. okt. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!