Hogy mondjam el?

Figyelt kérdés

Terhes vagyok, hogy mondjam el a barátomnak és a szüleimnek?

17/L


2014. okt. 6. 23:18
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Menj el előbb nőgyógyászhoz, ha még nem jártál.
2014. okt. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
43%

1. apa, anya, lefeküdtem a barátommal, cssztünk a védekezésbe és terhes maradtam.

2. drágám, apa leszel.


Aztán a szüleid, ha kiordibálták magukat, lehet gondolkozni - GYORSAN -, hogy mit akarsz.

1. megtartod > esti suli, érettségi és babázás közben OKJ vagy pár éves suli, hogy aztán dolgozhass

2. elveteted


Végül pedig utána nézel a fogamzasgátlásnak, ha már eddig nem tetted!

2014. okt. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
53%

Hogy lehet valaki olyan gerinctelen és undorító,hogy látatlanban ítélkezik,hogy védekeztek-e,vagy,hogy LEHETETLEN,hogy védekezés mellett teherbe essen?:) Az ilyeneknek azt kívánom bár megdöglenének.

Kedves kérdező, mond el először a barátodnak aztán a szüleidnek,gyorsan,lényegretörően.

2014. okt. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
18%

ma 16:33

Azért azt kívánni, hogy megdögöljünk elég durva, de én ennek ellenére nem kívánom, hogy a kijelentésed visszafelé süljön el.

Tudod, hogy láthatatlanban azért ítélkeznek, mert a mai világban nem mentegetőzhet egy fiatal sem, hogy nem kap kelő szexuális felvilágosítást. Ha a szülei nem is beszéltek vele erről, az internet ott van minden fiatal orra előtt, csak hát venni kéne a fáradságot, és utána olvasni.

Amikor én voltam 17 éves nem, hogy internet, de se mobil, se iskolai órán nem volt felkészítés. Egyetlen lehetőségünk volt, mégpedig a Szabó Ervin könyvtár. Mégis nem volt olyan, hogy bármelyik osztálytársam, vagy jó magam vagy a lakótelepen velünk egyidős tinik véletlenül teherbe essenek. Nem a 17 éves kori szex a gond. Hazudnék ha azt mondanám, hogy mi 17 évesen nem szexeltünk. Dehogynem! Én 16 évesen szexeltem először. Mégis volt annyi könyvtári tudásom, hogy tudjam, hogy kell védekezni. 47 éves vagyok, és az elmúlt 30 évben talán 3 alkalommal szakadt el a gumi. De ez sem azért mert pocsék gumi volt, hanem mert nem megfelelően használtuk. (mert ugye, megvan a módja, hogy kell felhelyezni) Kiszakadt, akkor jött a B terv, hogy ne legyen az ember terhes. Ma már mint a cukorkát úgy veszik be a 72 órási tablettát. Régen is volt, de orvosi vizsgálat után kaphattál csak. A gyógyszer mellett estem teherbe, meg több orvostól is hallottam az elmúlt 30 évben. Csak a nem megfelelően szedett gyógyszer mellett lehet teherbe esni. Nem hiába mondják az orvosok, hogy minden nap ugyanabban az időben vedd be (vagy legalábbis közelítsd meg az időt), ne hagyj ki 1 szemet sem. Sokszor hallottam már amikor elismerik, hogy "hát igen.. nos előfordult, hogy másnap vettem be kettőt mert tegnap elfelejtettem)


2014 - ben egy fiatal sem panaszkodhat, hogy nincs lehetősége megfontoltan védekeznie. Aki ennek ellenére teherbe esik az felelőtlen volt.

De még így sem kívánom senkinek, hogy dögöljön meg..Aki ilyet kíván másoknak az egyszerűen szólva a szánalmas primitív ember lehet, akkor csak sajnálni lehet..

2014. okt. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
45%
Mert ha kiszakad a gumi arról nagyon tehet tényleg...
2014. okt. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
#14 "2014 - ben egy fiatal sem panaszkodhat, hogy nincs lehetősége megfontoltan védekeznie. Aki ennek ellenére teherbe esik az felelőtlen volt." - ez még mindig elvakultság, vagy igen, vagy nem, kizárólag attól függ, hogy alkalmazott-e valamilyen korszerűnek és hatékonynak tartott, ismert, reklámozott (stb) fogamzásgátló eljárást a párjával. Ha erre igen a válasz, akkor NEM VOLT FELELŐTLEN, akkor se, ha ettől az összes "védekezz kétféle, háromféle, ötféle módon" elvakult maximalista lepontozó-rohamot kap...
2014. okt. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Látom a 75% (dögöljünk meg hozzászóló) eléggé ostoba emberke lehet.

Leírom lassan, hátha felfogod végre! A gumi kiszakadása előfordulhat ha rosszul használjuk vagy ha ezer éves gumit használsz. Nyilván valamilyen szinten nem tehet erről senki, mert úgy nem készakarva helyezi fel rosszul, vagy nem tudhatja, hogy lejárt gumit használnak. DE! Minden aktus után a gumit ugye kidobja az ember, és nem árt ránézni, hogy szakadt vagy sem. Ha szakadt akkor lám lehet védekezni 72 órásival. Ez még mindig jobb megoldás mint az abortusz.


A másik: Akárki akármit mond, védekezni lehet rendesen is. Ha valaki parázik attól, hogy a gumi kiszakadhat, vagy ne adj isten lyukas, akkor szedjen mellé tablettát. Sőt ha tripla védelmet akar akkor gumi+ tabletta, és megszakítás is lehet egyszerre. Így a teherbe esés valószínűsége nullára csökken..

Na de mindegy.

2014. okt. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
19%

"A másik: Akárki akármit mond, védekezni lehet rendesen is. Ha valaki parázik attól, hogy a gumi kiszakadhat, vagy ne adj isten lyukas, akkor szedjen mellé tablettát. Sőt ha tripla védelmet akar akkor gumi+ tabletta, és megszakítás is lehet egyszerre. Így a teherbe esés valószínűsége nullára csökken.. " - hogyne, nyilván minden gimnazista mellényzsebből költ vagyonokat arra, hogy egyébként teljesen tönkretegye a saját szexuális életét három féle fogamzásgátló eljárás hátrányainak összességével... mert nyilván azért él szexuális életet, hogy az átlag tizenéves számára megfizethetetlen, de legalább xar is legyen... ez egyesek szerint egy reális elvárás... agyam eldobom...

Nyilván én sem értek egyet a válaszoló "átkával" - de megértem, hogy ez a fajta totál irreális hozzáállás már indulatokat gerjeszt...

2014. okt. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
80%

"hogyne, nyilván minden gimnazista mellényzsebből költ vagyonokat arra, hogy egyébként teljesen tönkretegye a saját szexuális életét"


Ön dönt, védekezik vagy gyereket nevel.

Viccet félretéve, ha nincs pénzük egy csomag gumira, akkor honnan lenne a gyerekre, vagy az abortuszra? Gondolkozzunk már egy kicsit.

Félre ne érts, engem aztán nem érdekel ki hány évesen kezdi a szexet, de ha csinálja akkor legyen tisztában az esetleges következményekkel, vagy úgy végzi, mint a kérdező és nem kevés kor/sorstársa.

2014. okt. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

#19, ez így van, a szexuális életben MINDIG benne van a terhesség valamekkora kockázata, védekezés nélkül egy nagyobb, korszerű védekezés mellett egy kisebb. De azért azt sem árt elfelejteni, hogy a szexualitás alapvető célja embernél a kölcsönös örömszerzés, tehát az kizárandó az "elvárható gondosság" c. tartományból, ami már megfizethetetlenné, de legalább pocsékká is teszi... tudod, álló autóval nem ütsz el senkit, de mivel az autó funkciója a közlekedés, az elvárható gondosság nem az, hogy "ne indulj el" hanem az, hogy szabályosan vezess... még akkor is, hogy ha így megeshet, hogy elütsz mégis valakit.

Aki meg az elvárható gondosságot tanúsítja, azt meg senkinek sincs a világon semmiféle joga felelőtlennek nevezni...

2014. okt. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!