Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el a három éves...

Hogy mondjam el a három éves gyereknek, hogy az apjával nem fogunk együtt élni többé?

Figyelt kérdés

A férjem két éve folyamatosan megcsal, állandóan hazudik. Igen, mielőtt belém kötnétek, voltak nehézségek, de nincs lelkiismeret furdalásom, mert ma sem csinálnék semmit másképp. Házaséletünkkel sem volt probléma. Én úgy éreztem minden rendben.

A lényeg, hogy bár nem érdemli meg, én szeretnék kultúráltan elválni, mert a gyerekemnek szüksége van rám. Nem egy idegroncs anya kell neki.

A kisfiunk három éves, kicsike, de nem buta. Hogyan mondhatnám el neki az igazat, úgy hogy ne sérüljön? Természetesen nem fogom eltiltani az apjától, de az hogy néha találkoznak, nem ugyanaz, mintha együtt élnénk.



2014. okt. 1. 14:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%

Nem kell túlbonyolítani.

"Kicsim, holnaptól apa máshol fog lakni"

Egy hároméves gyereknek ennyi elég, nyilván részleteket nem kell vele közölni.

2014. okt. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
41%
hogy érted azt, hogy bár nem érdemli meg, de el akarsz válni?
2014. okt. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem arra értette a kérdező, hogy a kulturált válást nem érdemli meg a férj.
2014. okt. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
El kell neki mondani,hogy kisfiam apa holnaptól nem lakik velünk, máshol fog lakin,de fogtok találkozni, fogod látni. Hidd el ezek a picik nagyon rugalmasak és könnyebben veszik mint gondolnád!
2014. okt. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

"bár nem érdemli meg, én szeretnék kultúráltan elválni"


Tehát nem a válást nem érdemli meg, hanem a kulturált válást.


Kérdésre válaszolva, csak annyit mondj a gyereknek, hogy apa már nem fog velünk élni. Ha ti költöztök, akkor mond hogy máshol fogtok élni, ha apa költözik akkor azt mond hogy elköltözik és nem él többé veletek.

2014. okt. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Andizsuzsi ***** válasza:
3%
Szerintem előre semmit sem kell mondani. Ha a gyerek rákérdez, akkor pedig megmondod, hogy apa másik házba költözött, majd elmehetsz vele és megnézheted. Szerintem ez kezdetnek bőven elég, a többi meg menet közben alakul majd.
2014. okt. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Elnézést, valóban félreérthető volt. A kultúrált különválást nem érdemli meg, így értettem. Nagyon le van egyszerűsítve a sztori. A legfontosabb a gyerekem. Igyekszem felülkerekedni a sérelmeimen, és a gyerek érdekeit szem előtt tartani. Tudom mindig fogja kérdezni, hogy hol van apa, miért nincs itt stb. Nehéz lesz.
2014. okt. 1. 14:30
 8/15 A kérdező kommentje:
Aztán az sem lesz egyszerű, hogy ugyan ki az a "néni" apával?
2014. okt. 1. 14:32
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ez inkább neked tűnik "nem egyszerűnek". Egy hároméves gyerek számára nem.

"Ki az a néni?"

"Apa mostantól vele lakik. Gyere, együnk egy kis almát"

"Jó".


Nagyjából ennyi lesz a beszélgetés, hidd el.

2014. okt. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Remélem ez esetben is igaz lesz, hogy idővel könnyebb lesz.

Annyira friss a dolog, hogy néha nem tudom, hogy kiboruljak, hogy így elbánt velem, vagy mosolyogjak, hogy nem kell többé egy hazudozóval élnem. Húúú, azt hiszem még labilis leszek egy ideig.

2014. okt. 1. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!