Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el a három éves...

Hogy mondjam el a három éves gyereknek, hogy az apjával nem fogunk együtt élni többé?

Figyelt kérdés

A férjem két éve folyamatosan megcsal, állandóan hazudik. Igen, mielőtt belém kötnétek, voltak nehézségek, de nincs lelkiismeret furdalásom, mert ma sem csinálnék semmit másképp. Házaséletünkkel sem volt probléma. Én úgy éreztem minden rendben.

A lényeg, hogy bár nem érdemli meg, én szeretnék kultúráltan elválni, mert a gyerekemnek szüksége van rám. Nem egy idegroncs anya kell neki.

A kisfiunk három éves, kicsike, de nem buta. Hogyan mondhatnám el neki az igazat, úgy hogy ne sérüljön? Természetesen nem fogom eltiltani az apjától, de az hogy néha találkoznak, nem ugyanaz, mintha együtt élnénk.



2014. okt. 1. 14:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Természetes, hogy így érzel, de a kisfiú még olyan kicsi, hogy őt negyedannyira sem fogja érinteni, mint téged.
2014. okt. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Érdekes, hogy többen is ezt írjátok, hogy a gyereknek ez igazából csak annyi, hogy ma kék vagy a zöld pulcsit vesszük-e fel. Persze ezt most nagyon leegyszerűsítettem!

Mindenesetre elgondolkodtató. Valószínűleg a huza-vona volna az ami valójában megviselné őt.

2014. okt. 1. 14:44
 13/15 anonim ***** válasza:
Igazad van, a huza-vona viselné meg őt jobban. Ha tényleg kulturáltan sikerül elválnotok, és a gyerek nem lesz része a vitáknak, akkor hidd el, hogy az ő kisgyermeki szintjén talán egy-két napig keresi az apját, de aztán megy minden tovább. Még nem olyan érett a lelke, hogy ezek a dolgok mélyebben érintsék.
2014. okt. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

A gyereket általában az viseli meg, hogy egyik napról a másikra már "nem szeretheti" anyát/apát, mert a másik szülő érezteti vele, hogy mostantól az rossz. Illetve, amikor választania kell, hogy anyát vagy apát szeresse, mert a kettőt együtt "nem szabad".


Ha értelmesen történik a válás, és a két szülő nem fúj egymásra, akkor nagy probléma nem történhet. Eddig is anya volt vele többet (GYED/GYES alatt), apával csak este találkozott. Most az arányok közel hasonlóak: anyával délutánonként, mert napközben ovi, apával hétvégente.


Ha tragikusan vezeted fel, hogy most vége a világnak, akkor ő is így fogja megélni. Ha tárgyilagosan, vagy a helyzethez képes pozitívan, akkor tudomásul veszi.


A lényeg, hogy el kell mondani neki, hogy mind a ketten ez után is ugyan úgy szeretitek, mint előtte, és neki is ugyan úgy kell mindkettőtökkel viselkednie, mint eddig.

2014. okt. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb lenne együtt és a gyerek ne lássa apát pakolni. A miénk 2 múlt, amikor ugyanez történt, pár hónapja. Én beszéltem pszichodokival, ő tanácsolta, hogy annyit mondjunk, hogy apa x időtől (holnap stb) máshol fog lakni, itt meg itt, lesznek ott is játékaid, esetleg meg is nézheti a helyet. Úgy kell hozzáállni, hogy ez van, ezen nem lehet változtatni. Őt nagyon szereti, sokat fog jönni hozzá-szóval a pozitívumokat kiemelni. Az én fiam csak nézett, aztán "terelte a témát", mintha nem értette/érdekelte volna. Utána sokszor kérdezte, hogy hol van apa, hova ment apa, ilyenkor konkrét válaszokat igyekeztem adni. Az is előfordult, hogy sírva ébredt éjszaka, de nem kiabált, hogy hol van apa, vagy ilyesmi, de biztos a feszültség okozta. Többször jön egy héten, mindig mondjuk a fiunknak, mikor. Sokat beszélek az apjáról neki.
2014. okt. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!