Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Miért aláz meg...

Mit tegyek? Miért aláz meg folyton az anyukám?

Figyelt kérdés

2014. aug. 5. 13:25
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
11 évesen menstruálok és fejlődtem előtte
2014. aug. 5. 14:00
 12/30 anonim ***** válasza:
65%

11 évesen apukám " Cunus" - nak hívott, mindenki előtt, mindig.


Miért akartok 11 évesen ennyire felnőni..húgom is 11 éves és borotválja a lábát, soha nem fogom megérteni hogy hogy jut egyáltalán az eszetekbe ez.... oké hogy menstruálsz és fejlődsz de ez nem jelent semmit. Fogsz is még 40 évig menstruálni kb, és akkor mivan??

Az nem meg alázás hogy nem engedi hogy leborotváld a lábad, ha ennyire nagy lány vagy, beláthatnád hogy igaza van..ha borotválod az 3 naponta kb visszanő és borotválhatod, nem kis macera, én utálom, pedig csak 5 éve csinálom...


Te még szerencsés is vagy ilyen anyukával, naponta jelennek meg itt a kérdések, hogy "a szüleim bántalmaznak, folyamatosan ordibálnak velem , lelki terrorban tartanak" amíg nem ilyen tedd össze a két kezed.

2014. aug. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
54%

Kedves kérdező! Úgy gondolom, hogy téged nem megaláznak, hanem egyszerűen csak nevelnek. Ez számodra azért nehezen elfogadható, mert többre értékeled magad, egyre merevebbnek érzed a szabályokat. Te 11 évesen gyerek vagy! Fogadd el és ehhez tartsd magad!


Szia.. :D

2014. aug. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
89%

hogy ti milyen empátiátlan bunkók vagytok..... válaszolni is csak azért válaszoltok szegénynek hogy legyen kinek moralizálni. idősebbek vagytok nála és ettől jobbnak meg okosnak érzitek magatokat- gratulálok.

borotva titokban. én így csináltam 18 éves koromig

2014. aug. 6. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Utolso koszi.Meg a tobbit is.Ebgem nem zavar hogy okosabbnak erzik magukatxDMar probaltam titokban csinalni de mindig felek hogy bejonnek.
2014. aug. 6. 08:26
 16/30 anonim ***** válasza:
95%

Nem azért, de aki idősebb az tapasztaltabb és nagy valószínűséggel okosabb is, reálisabban látja a dolgokat. Egy 11 éves kislánynak nem kellene a lábát borotválni.


És ahogy előttem is írta valaki, anyukád csak nevel, fogadd el vagy lázadj fel.

2014. aug. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
29%
Aki borotválja a lábán a szőrt, annak dupla annyi fog nőni helyette!! Hülye szokás.
2014. aug. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim válasza:
78%
Nem fog több nőni helyette.
2014. aug. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim válasza:
100%
Egyetértek azokkal, akik azt mondják ez ne megalázás, hanem nevelés. DE!! Én két kisgyermek anyukája vagyok, a nagyobbik lányom 4 éves. Folyamatosan változik ő is, sajnos a mai fiatalok korán kamaszodnak, és jobban lázadnak, mint mi 30-40 (főleg esetleg 50-60) évvel ezelőtt. Nem csak a gyermeknek kell alkalmazkodni, a szülőnek is. Helyes hogy megtilt bizonyos dolgokat, de vannak olyan helyzetek, amik már máshogy vannka, mint a mi időnkben. Ilyen pl. a borotválás is. Nekem is nagyo sokáig tiltották, de már akkor is ciki dolog volt ha szőrös a lábad. Ez mostanra csak hatványozódott. Az anyukádnak és neked le kéne ülnötök, esetleg elmennie gy kozmetikushoz, hogy nézze meg, valóban szükség van-e a dologra. Én ezt tenném a kislányommal ha borotválni akarná. Vannak olyan lányok, akiknek tényleg elég erős a szőrük, de szerintem egy normális kapsoltaban ezt meg lehet beszélni, és ha szükséges, akkor inkább gyantáztatni,a borotva csak ront a dolgon. Ne hördüljetek fel, láttam 13 éves kislányt rettenet szőrrel, szegénykém, és inkább beszéljük meg a lányommal a dolgot, semmint ne merjen szólni, vagy megtiltsam neki, mert "jó szülő vagyok", és közben szegényt meg halálra cikizik, és kisebbségi érzése lesz emiatt. Nagyon rossz, ha kiközösítik, bántják az embert, és a mostani fiatalok tekintet nélkül ezt teszik, marják-ölik egymást. :( Az eltévesztett nevet is meg lehet beszélni. Én egyszer viccből mondtam a 4 évesemnek, hogy: kismajom, mire ő: anya, én nem vagyok kismajom! Jó, akkor nem mondom többet. Ennyi. 11 évesen ezt várnám a gyerekemtől hasonló helyzetben: ne haragudj anya, de nekem nagyon rossz hogy ledonatellázol, nem szeretem, kérlek ne mondd többet. És túl is lépnénk rajta, ennyi. Én bocsánatot kérnék, és kész. Én igyekszem a lányaimmal harmóniát tartani, és valahogy beleverni a fejükbe, hogy ahogy ők bánnak az emberekkel, az emberek is úgy bánnak velük. Ha ők elvárják hogy ugorjak ha tejet, kakaót kérnek, akkor én is elvárom, hogy pakolják el a kirakót játék után. Nagyon nehéz, persze a másfél éves nem érti még, a 4 éves is nehezen, és sokszor nem fogad szót, de eszembe sem jutna emiatt megalázni. Próbálj meg az anyukáddal leülni beszélgetni. Őszintén. Tudom nem csak rajtad múlik, de tegyél meg mindent ami rajtad múlik, hátha segít. :) Én legalábbis anyaként nagyon szeretném ha alányom mindent elmondana, és meg tudnánk beszélni a dolgokat. Nem a barátnője akarok lenni -félreértés ne essék- hanem az anyukája, de olyan anyuka, akihez fordulhat ha baj van. :)
2014. aug. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
Én már mondtam hogy ne hívjon úgy de ő akkor is.Kozmetikushoz,engem?Ez csak vicc ugye?Erre tuti azt mondaná persze gyerekem!!Gyanta?Persze gyerekem a válasz lenne.És észre vettem hogy mindenki a lábamat figyeli..:(Csak az én anyám ilyen!!!!!
2014. aug. 8. 14:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!