Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért jön folyton ezzel, hogy...

Miért jön folyton ezzel, hogy mások mit fognak szólni? Már elegem van! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Apámról van szó, aki folyton azzal van elfoglalva, hogy mit mondjon másoknak rólam, ha megkérdezik. Nehéz egyetemre járok és maradt két vizsgám augusztusra, de ő már ezt úgy fogja fel, hogy bukom a félévet meg ki fognak hajítani az egyetemről (neki ez már megfordult a fejében akkor is, hogy 1 előadásra volt merszem nem bemenni).


Folyton ja majd mások mit fognak ehhez szólni, hogy két vizsgám maradt? Egy, semmi közük hozzá, kettő ez nem egy büfé-ruhatár szak, aková járok, ahol mindenki első héten mindenből átmegy 5ösre.


Eddig ha megkérdezték, mindenkinek az igazat megmondtam, hogy ez van kész, bocs és senki nem mondott semmit, sőt bíztatnak, hogy más így járt már így meg fog is.


Mit csinájak az apámmal? Már elegem van. Az én életem, nem érdekel, hogy más mit szól!


Köszi, és értelemesen válaszoljatok, hogy mit tegyek ebben a helyzetben!!



2014. júl. 25. 12:57
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsi, azt akartam írni, hogy azt mondták, hogy más így járt már így és úgy is sikerülni fognak. És elnézést a hangnemért, kicsit ingerült vagyok!
2014. júl. 25. 12:59
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mit tégy? mondd el apádnak is azt, amit ide leírtál. ugyanígy, kifejtve.
2014. júl. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Semmit nem tudsz tenni szerintem. Max. elmondod apukádnak, hogy téged nem érdekelnek mások, és hogy őt se kellene, hogy érdekeljék. Ezután pedig egyik füleden be, a másikon ki, tegyél úgy, mint aki meg sem hallotta.
2014. júl. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Apukád járt egyetemre?

Mert az én tapasztalatom, hogy a szüleim röhögtek, mikor közöltem, hogy jajj, nem éreztem jól magam, nem mentem be órára, hogy ők hányszor lógták el. (De mindketten elvégezték persze és jó munkahelyük van.)

Ismerősömnek, akinek a szülei meg nem jártak, mikor mondta, hogy nem ment be, lecseszték, hogy hogy lehet az meg blabla.

Nem értették, hogy ez már nem olyan, mint a középiskola.


Amúgy, ha tényleg nehéz szak akkor nincs gond. Meg azt is megmondhatod apudnak, hogy nem véletlenül van az, hogy egy tantárgyat 3szor vehetsz fel és 9szer vizsgázhatsz (+ a dékáni engedélyesek), vagy 2szer és 6szor, ha nem rég kezdted a sulit.


És ez tényleg nem tartozik senkire. Kérd meg, hogy ne mondja el, ha pedig mégis szeretné, akkor tegye hozzá a sikereidet is. :)

2014. júl. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Miért, mások, mindenki erre az egyetemre és szakra jár? Majd ha igen, akkor talán, TALÁN nyom a latba valamit a véleményük, egyébként szóljanak, amit akarnak.
2014. júl. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyébként ne legyél ennyire lelkiismeretes ha ilyen az apukád így áll a dolgokhoz. Egyszerűen nem is kell az orrára kötni hogy két tárgy nem sikerült, és azt sem hogy nem mentél be órára. Felnőtt ember vagy eltudod dönteni mi a jó neked. Szerencsére az én szüleim jó fejek , ilyen dolgokkal nem is foglalkoztak hogy nem mentem be egy előadásra, nekik a végeredmény volt a lényeg. Szóval ezeket a dolgokat ne kösd apud orrára, gondolom nem látja át az óráid rendszerét stb... csak nem ellenőriz annyira. Világosítsd fel hogy az egyetemen másképp mennek a dolgok, aki nem járt oda nem tudhatja.
2014. júl. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!