Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális az ha a szülő folyton...

Normális az ha a szülő folyton lenézi a gyereket?

Figyelt kérdés

Az a bizonyos gyerek 21 éves, dolgozik, lassan szeretne önálló lenni de a szülők ahelyett hogy bíztatnák, inkább lenézik hogy úgyse képese erre.


Pedig szerintem az lenne a szülő feladata hogy bíztassa a gyereket, hisz később majd ezekből a bíztató szavakból tud fejlődni. De ha valakit ennyire lenéznek, az egy önbizalomhiányos felnőtt lesz.


És nyilván csak ugy tud fejlődni ha megtapasztalja milyen is külön. No de ha a szülő ellenzi ezt és bántja a fiatalt...


2014. júl. 21. 22:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért bántanak téged a szüleid. Téged biztathatnának egy kicsit a szüleid.
2014. júl. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%

Ha nem baj, nem váaszolok, nem tudok, de várnám a válaszokat én is.

Egész gyerekkoromtól ez volt, mellette anya érzelmileg zsarolt, fenyegetett, és etl szorongok, pánikolok, ő ezt nem ismeri el..de az okra kíváncsi lennék.

2014. júl. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
Dehogy normális, ezt te is érzed. Az ilyen szülő a saját frusztrációit vetíti ki a gyerekre, nem akarja, hogy többre vigye, mint ő, mert akkor kevesebbnek érezné magát. Az is baj, ha nem hajlandó elengedni a gyerek kezét ilyen korban.
2014. júl. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nyugi, kb.én is így vagyok. 18/L
2014. júl. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
miért foglalkozol velük? motiváljon ez h ilyenek veled , pont hogy ezért mutasd meg és légy sikeres,lépj le minél előbb!
2014. júl. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Olvass utána annak, h mi a mérgező szülő. Ez sajna elég gyakori jelenség, nekem is van belőle egy pár.
2014. júl. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Itt kezdheted az ismerkedést a témával: [link]

Minél előbb le kellene válnod róluk, távolságot tartani tőlük. Jó lenne, ha lenne melletted valaki, aki ebben tud segíteni, barátok, barátnő, valaki...

2014. júl. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sajnos vannak ilyen szülők, és azok közül kerülnek ki, akikkel szintén ezt csinálták anno. Ne foglalkozz velük, egyértelműen nem számíthatsz rájuk, csak magadra. Ha vannak barátaid, beszélj erről velük.
2014. júl. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mert azt akarják, hogy ne szakadj le, és tutujgasd őket egész életben, míg élnek. Hogy utána mi lesz veled, az már nem érdekli őket.
2014. júl. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!