Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez mi volt anya részéről?...

Ez mi volt anya részéről? Hosszú lesz.

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok, a szüleimmel élek. Fel kellett adnom egy borítékot, így elkezdtem megcímezni. Nagymamám odajött és elmondta, hogy nem látja. Erre idegesen felém hajolt anya, hogy ezt eltudja olvasni, de kicsi betűkkel van írva. Mondom jól van ez így, a lényeg, hogy eltudják olvasni, fiatalokhoz megy. De hozzáteszem, én tisztán kitudtam olvasni, nem miniatűr betűkkel írtam, hanem rendes normál betűvel. Ezen anya kiakadt, elkezdett velem ordítozni, hogy én mennyire idióta, agyatlan hülye vagyok. Én is elkezdtem vele veszekedni és a végén, amikor bevonultam a szobámba, ezt mondtam: nem hiszem el, hogy ennyire hülye vagy, hogy ekkora balhét tudsz csapni egy betűméret miatt! Erre nagyon kiakadt, hogy én hogy beszélek vele! Közelebb jött, azt hitte hátralépek, mert félni fogok tőle, erre nagyon közel mentem hozzá én is és lehajoltam hozzá (ő alacsony, én magas), úgy ordítoztunk egymással, majd mondtam neki, hogy üssön meg, itt az alkalom, úgy is mindig pofozkodni akarsz. Erre megfogta a karomat, leakart ültetni az ágyra, hogy majd ő felettem áll és úgy fog leordítani, nem sikerült neki, erősebb voltam. Erre elkezdett nekem beszélni a pénzügyekről, pedig ha csak az ő fizetéséből élnénk, házunk se lenne és úgy beszélt, mintha mindenkit ő tartana el. A végén kivonult a szobámból nagy sértődötten, mert elmondtam neki egy-két tényt, amit mostanában csinál a családdal és nem tudott visszaszólni. Apa is mostanában mindig veszekszik vele, ugyanis azt csinálja mostanában, hogyha rosszul emlékszik valamire és mi mondjuk neki, hogy nem igaz, elkezd ordítozni, hogy mi mindig csak hisztizünk, nincs nyugta! Eddig soha nem volt ilyen, hogy ennyire összevesztünk volna, soha nem fogta meg a kezem és soha nem kerültem vele úgy össze, hogy talán verekedés lett volna belőle! Folyton irányítani akarja az életem, a hátam mögött szokott intézkedni, alig várom, hogy elköltözzek itthonról! Beleszól olyanokba, amikhez semmi köze! Megbeszélni nem lehet vele, mert rögtön azzal jön, hogy nekem mennyire semmirekellő természetem van! Apának a dolgaiba is mindig beleszól. Ha valakivel összeveszik, megy a másikhoz árulkodni! De én már több éve bele sem szólok ezekbe, mert mindig a kettejük vitájából én leszek kihozva hibásnak, érzéke van hozzá. Egyke vagyok. A barátom is ledöbbent, hogy ez volt nálunk és képes ekkora ügyet csinálni egy betűméretből! Ő is mondta, hogy mostanában beszólogatós. Nem tudom mi van vele most, de kezd egyre idegesítőbb lenni. Ez kb. 2 órája volt, azóta dobálja a cuccokat, csapkod. Apát már nem érdekli a dolog, ő mindenkivel beszél és nagyim is, próbálták csillapítani, de ez most fenomenális volt. Lehet, hogy kezd idegileg tönkremenni? Mostanság jött pár rossz dolog, de mindig megoldottuk. Nagyon haragszok rá most. Elköltözni nem tudok, egyetemre járok, kemény a szak, mellette nem tudok munkát vállalni! Csak nyáron, de az nem fedezi az egész éves oktatást, csak pár hónapot! Egy évem van hátra, utána eltudok már költözni, de nekem nagyon elegem van már... Szerintetek igaza volt?

2014. júl. 30. 16:11
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:
Hja és már nagyim is sokszor leült vele beszélni, én is próbálkoztam vele, de senkinek sem enged! Hetek/hónapok óta ez megy!
2014. júl. 31. 13:01
 32/34 anonim ***** válasza:

"Talán azért tudnak menni dolgozni, mert nem orvosira járnak! "


Az Isten óvjon attól, hogy olyan ember kezébe kerüljön az életem mint a Tiéd. Főleg akkor, ha orvosira jársz, nem így kellene kezelned a dolgokat.

Sokkal nagyobb türelemmel, sokkal több empátiával.

Anyudnak is biztos megvan a maga igaza. A zárkózottsága arról árulkodik, hogy nem meri elmondani a problémáját. Az is lehet, hogy tisztába van vele, hogy valami nem oké, de nem látja a valós segítő szándékot. Sok sérelem halmozódhatott fel benne.


Azért amikor az orvosin tanulsz, egy-két tanárodat megkérdezhetnéd már, hogy mi édesanyád részéről ez a szélsőséges viselkedés. Mit tudsz tenni, mire számíthatsz. Van-e olyan fizikális betegség, ami pszichés zavart okozhat, stb.

Ha ez tényleg csak néhány hete tart, nem kéne anyudat így leírni, így bánni vele, és ilyen stílusban beszélni róla.


Bajban van, és nem mer segítséget kérni. Ez nyilván a környezete hibája is, nem csak az övé. Ezt kellene végiggondolni.


Azt meg, hogy undorító ember vagy arra értettem, hogy aki ki tudja röhögni a saját anyját, amikor az elkeseredett, csalódott és szemmel láthatóan pszichésen kivan, az a szemembe az. Nem ember semmiképp, és főleg nem orvosnak való.

2014. júl. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
Kb a 22. válasz után feladtam! Én rengeteg regényt, mesét, verset olvastam már, de én idáig tudtam követni! Szasztok!
2014. júl. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 A kérdező kommentje:
Tök mindegy, ha van sapka, az a baj, ha nincs, az a baj Neked! :) Mi már megpróbáltunk mindent, még elvisszük valahogy pszichológushoz, ő majd tudni fogja a dolgát, én ehhez nem értek! Ha tudnál olvasni és az olvasottakat értelmezni, akkor rájönnél, hogy kifejtettem, hogy NINCS GONDJA! Mert mi MINDENT megbeszélünk! És a többiek is túl jó színészek lennének ehhez, hogy mutatják, ők sem tudnak semmiről! Nincs olyan gondunk, ami miatt így kellene viselkednie! Akármit írok, úgy se lesz jó Neked, úgyhogy az ÉRTELMES EMBEREK (aki nem Te vagy) válaszát köszönöm! :)
2014. júl. 31. 18:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!