Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez mi volt anya részéről?...

Ez mi volt anya részéről? Hosszú lesz.

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok, a szüleimmel élek. Fel kellett adnom egy borítékot, így elkezdtem megcímezni. Nagymamám odajött és elmondta, hogy nem látja. Erre idegesen felém hajolt anya, hogy ezt eltudja olvasni, de kicsi betűkkel van írva. Mondom jól van ez így, a lényeg, hogy eltudják olvasni, fiatalokhoz megy. De hozzáteszem, én tisztán kitudtam olvasni, nem miniatűr betűkkel írtam, hanem rendes normál betűvel. Ezen anya kiakadt, elkezdett velem ordítozni, hogy én mennyire idióta, agyatlan hülye vagyok. Én is elkezdtem vele veszekedni és a végén, amikor bevonultam a szobámba, ezt mondtam: nem hiszem el, hogy ennyire hülye vagy, hogy ekkora balhét tudsz csapni egy betűméret miatt! Erre nagyon kiakadt, hogy én hogy beszélek vele! Közelebb jött, azt hitte hátralépek, mert félni fogok tőle, erre nagyon közel mentem hozzá én is és lehajoltam hozzá (ő alacsony, én magas), úgy ordítoztunk egymással, majd mondtam neki, hogy üssön meg, itt az alkalom, úgy is mindig pofozkodni akarsz. Erre megfogta a karomat, leakart ültetni az ágyra, hogy majd ő felettem áll és úgy fog leordítani, nem sikerült neki, erősebb voltam. Erre elkezdett nekem beszélni a pénzügyekről, pedig ha csak az ő fizetéséből élnénk, házunk se lenne és úgy beszélt, mintha mindenkit ő tartana el. A végén kivonult a szobámból nagy sértődötten, mert elmondtam neki egy-két tényt, amit mostanában csinál a családdal és nem tudott visszaszólni. Apa is mostanában mindig veszekszik vele, ugyanis azt csinálja mostanában, hogyha rosszul emlékszik valamire és mi mondjuk neki, hogy nem igaz, elkezd ordítozni, hogy mi mindig csak hisztizünk, nincs nyugta! Eddig soha nem volt ilyen, hogy ennyire összevesztünk volna, soha nem fogta meg a kezem és soha nem kerültem vele úgy össze, hogy talán verekedés lett volna belőle! Folyton irányítani akarja az életem, a hátam mögött szokott intézkedni, alig várom, hogy elköltözzek itthonról! Beleszól olyanokba, amikhez semmi köze! Megbeszélni nem lehet vele, mert rögtön azzal jön, hogy nekem mennyire semmirekellő természetem van! Apának a dolgaiba is mindig beleszól. Ha valakivel összeveszik, megy a másikhoz árulkodni! De én már több éve bele sem szólok ezekbe, mert mindig a kettejük vitájából én leszek kihozva hibásnak, érzéke van hozzá. Egyke vagyok. A barátom is ledöbbent, hogy ez volt nálunk és képes ekkora ügyet csinálni egy betűméretből! Ő is mondta, hogy mostanában beszólogatós. Nem tudom mi van vele most, de kezd egyre idegesítőbb lenni. Ez kb. 2 órája volt, azóta dobálja a cuccokat, csapkod. Apát már nem érdekli a dolog, ő mindenkivel beszél és nagyim is, próbálták csillapítani, de ez most fenomenális volt. Lehet, hogy kezd idegileg tönkremenni? Mostanság jött pár rossz dolog, de mindig megoldottuk. Nagyon haragszok rá most. Elköltözni nem tudok, egyetemre járok, kemény a szak, mellette nem tudok munkát vállalni! Csak nyáron, de az nem fedezi az egész éves oktatást, csak pár hónapot! Egy évem van hátra, utána eltudok már költözni, de nekem nagyon elegem van már... Szerintetek igaza volt?

2014. júl. 30. 16:11
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
Egyszerűen most telt be nála a pohár. Mindig van egy pont, amikor nagyon elég az eddigiekből.
2014. júl. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
Én mindig is képes voltam önállósodásra, sőt vágyom is, kiskoromtól kezdve akárhova mentem, ellenőrizve voltam. Aztán elmentem egyetemre, azóta szabadabb vagyok sokkal, nem tudnak minden dolgomról. Ha lenne keresetem, elköltöznék, havi 100ból egy albiból kijönnék a környéken, kiszámoltam. Sajnos gy néztem, a levelezői jelentkezésről lecsúsztam, pedig akkor meg lenne oldva a dolog és nem kéne 12 órázni 5-6 E Ftért diákmunkában (a környéken csak ilyen van). Tudom, rendes munka is alig van.... Jövőre mindenképpen lépek :)
2014. júl. 30. 16:31
 13/34 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem:

- anyukádnak megjött, vagy nem jött meg, mindegy, mindkettő feszültséget okoz egy nőnél

- nagyid még mindig nem dolgozta fel, hogy Kádár meghalt

- neked meg csak szimplán innod kellene egy deci felest, az ellazít

2014. júl. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:
Államilag támogatott vagyok, nyáron keresek havi 130-at, ez 2 hónapos, ebből a felét nekik adom, a másik felét a sulira teszem el. Tehát marad nekem 130 sulira (albi, kaja, utazás) kb. fél évre elég. És közben vállalok diákmunkát is, ha lazább hétnek nézek elébe. Persze, ők is nagyon sokat segítettek eddig is és mindig itt jön az, hogy de ők neveltek fel,a szüleim stb, de én ezért soha nem is szóltam, hálás voltam nekik! De nem hagyom, hogy így beszéljen és viselkedjen velem, még ezért sem, mert nem adtam rá okot! Legszívesebben itt tartanának a szülői házban és nem értik meg, hogy lassan külön életet szeretnék!
2014. júl. 30. 16:37
 15/34 anonim ***** válasza:
60%

13-nak :D


A kérdéshez annyit fűznék hozzá, hogy mindketten éppen annyira hibásak vagytok.

Anyud kiakadt egy piti hülyeségen, Te meg úgy reagáltál erre, mintha megölt volna valakit.

Mindketten odatettétek magatokat.


Én anyud helyébe, miután ezt mondtad

"nem hiszem el, hogy ennyire hülye vagy, hogy ekkora balhét tudsz csapni egy betűméret miatt"


valamint miután a testbeszédeddel befenyítetted, valamint ordítottál vele /hozzáteszem hülyeség miatt a saját anyáddal/

"nagyon közel mentem hozzá én is és lehajoltam hozzá (ő alacsony, én magas), úgy ordítoztunk egymással"


na szóval úgy b.talak volna ki otthonról mint macskát sz.ni.

Apád viselkedése is nonszensz volt, mert az első hangos szónál ami a szádat elhagyja, eréjesen bele kellett volna avatkoznia.


Ha nem tűnt volna fel, anyád felnevelt, te 21 évesen még mindig a nyakán vagy.

Akkor várd el, hogy ne avatkozzon bele az életedbe, ha képes leszel kialakítani a sajátodat. Ehhez viszont függetlenedni kell.


Gondolkodj már el ezen, és húzzál bocsánatot kérni, mert még ha nincs is igaza, nem gonosztevő, nem agyalt egész életedbe, és normális volt veled mindig. Neki nem lehet rossz napja? Vagy esetleg olyan gondja mint a nemtörődöm apád aki mindenben egyedül hagyja?

2014. júl. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
66%
Akkor mondd el Nekik, hogy Te ezt érzed, hogy itt akartnak tartani, de evvel csak azt érik el, hogyha egyszer önálló leszel akkor nem fogod őket látogatni, mert elüldöztek maguk mellől evvel a DEÉNNEVELTELEKFEL viselkedéssel mikor senki se kérte, h szülessen meg. Több 100 éve van már óvszer Mo-n is használni kellett volna! Én ezt így meg is mondtam a szüleimnek, később be is látták igazam van. Ha megszületett egy gyerek akkor azt bizony a legtöbb esetben 18+ után is nevelni kell, támogatni, egy életen át.
2014. júl. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
15-ös válaszoló! Ismered a mai fiatalságot? Ismered a mai államot? Szimpla érettségivel alig lehet munkát találni, tudod hol élek, ember? Nem a nagyvárosban és soha nem volt kinyalva a seggem, én is rengeteget segítettem nekik, ahol csak tudtam, eddig is! Tisztában vagy vele, hogy rengeteg ember 30 évesen is még a szüleinél dekkol? 25 éves kor alatt a mai fiatalság el sem költözik otthonról, mivel nem tud szabadulni, mert tanulni kell, valaki mesterképzőre is megy! Ahhoz, hogy saját lábra tudj állni, több év kell és valakik nem szeretnek az ismeretlenbe menni! De én mennék! És nem vagyok már 10 éves, hogy ne szólhassak vissza anyumnak, ő viselkedhet velem így? Most beszéltem apummal, ő is elbeszélgetett vele, hogy szégyellje el magát, ahogy viselkedett. Úgyhogy kedves 15-ös, kicsit elgondolkozhatnál! :)
2014. júl. 30. 17:40
 18/34 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, hogyha majd egyszer szülök egy gyereket, akkor arról kötelességem gondoskodni, amíg lábra nem tud állni! Ha nincs meg benne az önállósodás, akkor elbeszélgetek vele, de engem vállaltak, segítek is nekik, amennyit csak tudok és bírok, nem vagyok lusta ember, így nem ezt várná el az ember! Nem azért vannak a gyerekek, hogy mindent eltűrjenek a szülőknek, csak azért, mert ők a szülők és felneveltek! Mindkét oldalról van egy határ!
2014. júl. 30. 17:44
 19/34 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Leírtad a Te szempontodat, hogy miért (kell) a mai fiataloknak sokszor még 30 évesen is otthon élni a szülőkkel együtt. Viszont.....


Ha a szülő mégannyira szereti is a gyerekét, egy idő után - mondjuk 30 év, ahogy említetted - szeretné egy kicsit a saját életét is élni és végre letenni azt a felelősséget, ami egy gyerek felnevelésével jár. Én őt is nagyon meg tudom érteni.

2014. júl. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:
Apu nem "nemtörődöm", hanem anyuval már annyit veszekedett, hogy inkább ráhagyja "hülyeosztjólvan" alapon, mi is már csak ha lehet, röhögünk rajta! Apa igenis törődött vele, de anyunak mostanság semmi nem jó, mindenben talál hibát, csodálkozol, hogy így áll hozzá? Ennyi veszekedés után már inkább Te is hagynád a francba! :) Te nem éltél családban? Nem tudod hogy működik ez? Hja nem, mert Te mindenkinél okosabb vagy... :)
2014. júl. 30. 17:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!