Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez normális az...

Szerintetek ez normális az anyám részéről?

Figyelt kérdés
18 múltam a nyáron, 2 éve súlyzózom, ebből az utolsó 1 év ami mondható komolyabbnak, de csak hobbi szinten űzöm és úgy is akarom a dolgot meghagyni. Kb. fél éve eszek tápkieget (egyszerű tejsavó fehérjepor), már az elejétől meg voltak győződve, hogy az milyen egészségtelen (ja, végülis a hús is az, mert fehérje, nem?), de a múltkor voltunk orvosnál (kiskorom óta járok évente ellenőrzésre, mert szívzörejem volt, de mostanra elmúlt) és túl voltam edződve, nagy volt a hajtás mindenhol így nem csoda, kicsit más volt az EKG-m, mint eddig szokott, így beiktattam egy 2 hetes pihenőt, utána éreztem, hogy jó lesz, így újrakezdtem. A doki kb. 80 éve végezhette a szakot szerintem, mert elkezdett olyan lehetetlen dolgokat beszélni, hogy a hajam égnek állt (felfújt izmok, átváltozik zsírrá ha tovább eszem stb), persze anyámék kapva kaptak az alkalmon, hogy akkor én innentől nem SZEDHETEK(!!) tápkiegeket. Nem tudom nekik sehogy se megmagyarázni a dolgot, hogy nem egészségtelen a dolog, viszont muszáj, ha fejlődni akarok mert annyi húst meg nem tudok megenni, amennyit kellene hozzá, és így olcsóbb is ráadásul, erre valamelyik nap az anyám elvette mindet a szobámból. A zsebpénzemből szoktam venni ezt, valamint abból a pénzből amit nyáron kerestem. Ez eddig még oké, viszont van egy bátyám aki kb 16 éves kora óta cigizik, 17 évesen már itthon is megengedték neki, most főiskolás így amit kap lóvét azt értelemszerűen arra is költi, meg anyám szokott is venni neki néha pár dobozzal, ezt felhoztam nekik, hogy végülis tök jogos, a cigit azt szívhatom akkor én is, még támogatna is hozzá, viszont ami nem káros az egészségemre azt elkobozza. Szerintetek mit tehetek? Nem sokáig akarok velük élni, viszont még van egy évem középsuliban meg gondolom utána se lesz akkora mázlim, hogy elkerüljek egyből itthonról. 18F

2013. nov. 14. 22:37
 1/7 intrepid ***** válasza:
100%
Szerezz valami helyet a tápkiegednek, havernál, valahol, bárhol, otthon mondd azt, hogy jólvan, abbahagyod, - ezzel elkerülöd a konfliktust, igaz, hogy hazugság, de néha az élet felülírja a rossz szabályokat.
2013. nov. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Normális, mert szerencsétlen anyukádnak fogalma sincs arról, hogy mi micsoda. Feltételezem, hogy összekeveri a tejsavót a szteroiddal, vagy ilyesmi. Szerintem is hagyd rá, hogy jólvan, közben dugd el valahova és annyi.
2013. nov. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%

Szia, én a helyedben a következőt tenném:

Leültetném anyukád a gép elé, ne tudom ért-e számítógéphez, netezéshez, ha nem te mutasd meg neki, ha igen ő keressen rá a fehérjeporra..hátha ezzel meg bírod győzni, hogy ez nem egyenlő a szteroidokkal..

Ha ez nem jön be, menjetek el most kivételesen egy másik dokihoz, kérjétek ki a véleményét..

Részben anyukádat is megértem, csak félt téged, mert biztosan nagyon szeret, ezt becsüld ám meg..nem tudhatod mikor mit hoz az élet..

Ha hajthatatlan és képes napi szinten a szobádba turkálni fehérje után, keress valami jó dugihelyet: tesódat kérd meg ha jó fej/barátnődet..vagy nem tudom :D

2013. nov. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
6%
Ezek a táplálék kiegészítők tele vannak szteroidokkal,na nem direktbe,mert nem írják rá.Élsportolók nem véletlenül nem ehetnek csak bevizsgált terméket,mivel kibuknának a dopping teszten.Rámehet a veséd,a májad,végül a kukacod is.Olvass jobban utána.
2013. nov. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
hidd el, eleget olvastam már a témában. ez a baj, se a nethez nem értenek, csak amit a hülye női magazinjaiból olvas meg innen-onnan összehall. nem tudom neki elmagyarázni már sehogy se, elrejteni is lehetetlen mert most is a szekrényemből vette ki, ha felhozom a témát elkapja a bőgés mindig merthogy ő csak félt engem és nem asszisztál ahhoz, hogy megbetegedjek, de engem meg már az agyvérzés kerülget tőlük. másik dokihoz tuti nem visz, egy pszichológust kérdezett meg meg egy természetgyógyászt még a témában, hát persze azok is az ő oldalát fogták, szóval kezd nagyon tele lenni a tököm.
2013. nov. 15. 17:32
 6/7 A kérdező kommentje:
az meg, hogy élsportolók nem ehetik csak a bevizsgáltakat, szerinted én honnan veszem őket? Híd alól vagy mi?
2013. nov. 15. 17:32
 7/7 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek__..

Talán itt találsz valamit, amivel meg tudod győzni.

2013. nov. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!