Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez mi volt anya részéről?...

Ez mi volt anya részéről? Hosszú lesz.

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok, a szüleimmel élek. Fel kellett adnom egy borítékot, így elkezdtem megcímezni. Nagymamám odajött és elmondta, hogy nem látja. Erre idegesen felém hajolt anya, hogy ezt eltudja olvasni, de kicsi betűkkel van írva. Mondom jól van ez így, a lényeg, hogy eltudják olvasni, fiatalokhoz megy. De hozzáteszem, én tisztán kitudtam olvasni, nem miniatűr betűkkel írtam, hanem rendes normál betűvel. Ezen anya kiakadt, elkezdett velem ordítozni, hogy én mennyire idióta, agyatlan hülye vagyok. Én is elkezdtem vele veszekedni és a végén, amikor bevonultam a szobámba, ezt mondtam: nem hiszem el, hogy ennyire hülye vagy, hogy ekkora balhét tudsz csapni egy betűméret miatt! Erre nagyon kiakadt, hogy én hogy beszélek vele! Közelebb jött, azt hitte hátralépek, mert félni fogok tőle, erre nagyon közel mentem hozzá én is és lehajoltam hozzá (ő alacsony, én magas), úgy ordítoztunk egymással, majd mondtam neki, hogy üssön meg, itt az alkalom, úgy is mindig pofozkodni akarsz. Erre megfogta a karomat, leakart ültetni az ágyra, hogy majd ő felettem áll és úgy fog leordítani, nem sikerült neki, erősebb voltam. Erre elkezdett nekem beszélni a pénzügyekről, pedig ha csak az ő fizetéséből élnénk, házunk se lenne és úgy beszélt, mintha mindenkit ő tartana el. A végén kivonult a szobámból nagy sértődötten, mert elmondtam neki egy-két tényt, amit mostanában csinál a családdal és nem tudott visszaszólni. Apa is mostanában mindig veszekszik vele, ugyanis azt csinálja mostanában, hogyha rosszul emlékszik valamire és mi mondjuk neki, hogy nem igaz, elkezd ordítozni, hogy mi mindig csak hisztizünk, nincs nyugta! Eddig soha nem volt ilyen, hogy ennyire összevesztünk volna, soha nem fogta meg a kezem és soha nem kerültem vele úgy össze, hogy talán verekedés lett volna belőle! Folyton irányítani akarja az életem, a hátam mögött szokott intézkedni, alig várom, hogy elköltözzek itthonról! Beleszól olyanokba, amikhez semmi köze! Megbeszélni nem lehet vele, mert rögtön azzal jön, hogy nekem mennyire semmirekellő természetem van! Apának a dolgaiba is mindig beleszól. Ha valakivel összeveszik, megy a másikhoz árulkodni! De én már több éve bele sem szólok ezekbe, mert mindig a kettejük vitájából én leszek kihozva hibásnak, érzéke van hozzá. Egyke vagyok. A barátom is ledöbbent, hogy ez volt nálunk és képes ekkora ügyet csinálni egy betűméretből! Ő is mondta, hogy mostanában beszólogatós. Nem tudom mi van vele most, de kezd egyre idegesítőbb lenni. Ez kb. 2 órája volt, azóta dobálja a cuccokat, csapkod. Apát már nem érdekli a dolog, ő mindenkivel beszél és nagyim is, próbálták csillapítani, de ez most fenomenális volt. Lehet, hogy kezd idegileg tönkremenni? Mostanság jött pár rossz dolog, de mindig megoldottuk. Nagyon haragszok rá most. Elköltözni nem tudok, egyetemre járok, kemény a szak, mellette nem tudok munkát vállalni! Csak nyáron, de az nem fedezi az egész éves oktatást, csak pár hónapot! Egy évem van hátra, utána eltudok már költözni, de nekem nagyon elegem van már... Szerintetek igaza volt?

2014. júl. 30. 16:11
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
Nem az utolsónak volt a válasz :) Anyuék mindig is családcentrikusak voltak, mindkét félről a nagyszülők, szülők rendszerint egy helyen éltek (egy faluban/városban), nagymamámék kb. 10 percre laknak tőlünk és ők járnak fel minden egyes nap. Ez így van megszokva, engem sem akarnak elengedni, anya is mondta, hogy legjobb lenne, ha együtt laknánk, de természetesen én ebbe nem egyezek bele... a probléma itt kezdődik, hogy ők nem akarják, hogy elmenjek és nem szeretnék a "saját életüket" élni!
2014. júl. 30. 17:54
 22/34 anonim ***** válasza:
Szerintem menj koliba. Hidd el milliószor jobb nem otthon élni!
2014. júl. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
Kollégista vagyok, csak hétvégente jártam haza, de minden nyáron otthon töltöm az időt. Szeptemberben a suli miatt összeköltözök a barátommal, de hétvégente hazamegyünk!
2014. júl. 30. 18:11
 24/34 anonim ***** válasza:
49%
21 vagy munkanélküli és még neked áll feljebb.... a jövő oszlopai hogy kerül az ilyen egyetemre...
2014. júl. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:
Akkor osztódjak? Vagy egy érettségivel kössem fel magam? :)
2014. júl. 30. 19:21
 26/34 anonim ***** válasza:
61%

Én nem tudok értelmezni??


A Kérdező úgy mesél, mint mikor egy nyolcéves kislány előadja csapongva, hogy mi történt vele aznap az iskolában!!!


Összefüggéstelen mondatok, jelentéktelen tények... ezt az egészet le lehetett volna írni kb. három kerek, normális mondatban. Kit érdekelnek a részletek?


Nyafogni jött ide, ennyi.

2014. júl. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:
Ide erre az oldalra mindenki "nyafogni" jön, úgyhogy innentől kezdve nem értem a problémát, plusz ha nem tudsz értelmezni, az ne az én hibám legyen, ugyanis nem az én dolgom lett volna megtanítani Téged kiskorodban erre!
2014. júl. 30. 20:33
 28/34 Andizsuzsi ***** válasza:
64%

"Mindkét oldalról van egy határ!"


"mi is már csak ha lehet, röhögünk rajta!

ezt mondtam: nem hiszem el, hogy ennyire hülye vagy

tőle, erre nagyon közel mentem hozzá én is és lehajoltam hozzá (ő alacsony, én magas), úgy ordítoztunk egymással

elmondtam neki egy-két tényt, amit mostanában csinál a családdal"


Ezt a határt te már réges régen túllépted, és a szomorú benne, hogy nem is látod, hogy miért.

Nekem hál Istennek van édesanyám, és van veled egykorú gyerekem is. Soha nem engednék meg magamnak ilyen stílust az anyámmal szemben, és soha nem engedtek meg a gyerekeim velem szemben. Az a stílus, ahogy te viselkedsz, bármelyik emberrel szemben is minősíthetetlen lenne, az édesanyáddal szemben pedig főleg az. Az pedig, hogy az apáddal röhögtök rajta és lehülyézitek titeket minősít. Majd ha te tudsz normális viselkedni, akkor lehet (esetleg) háborogni. Most ugyan olyan vagy, mint az anyád, akit itt folyamatosan szapulsz és alázol.

2014. júl. 31. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

"Apu nem "nemtörődöm", hanem anyuval már annyit veszekedett, hogy inkább ráhagyja "hülyeosztjólvan" alapon, mi is már csak ha lehet, röhögünk rajta! Apa igenis törődött vele, de anyunak mostanság semmi nem jó, mindenben talál hibát, csodálkozol, hogy így áll hozzá? Ennyi veszekedés után már inkább Te is hagynád a francba! :) Te nem éltél családban? Nem tudod hogy működik ez? Hja nem, mert Te mindenkinél okosabb vagy... :)"


Király dolga lehet otthon anyádnak. Van egy szemtelen, semmirekellő huszonéves lánya, aki otthon pattog, és az apjával karöltve röhög rajta. Miközben ő teszi a dolgát már több mint 20 éve szó nélkül.

Ja, hogy besokallt? Ő nem teheti meg igaz? Te besokallhatsz, neked feljebb állhatnak a dolgok ha úgy tetszik, de anyádnak nem, mert megszült, és ő akarta hogy legyél?


Iszonyú primitív korlátolt ember vagy kérdező.


Az meg hogy otthon kell dekkolnod csak idióta lusta embernek való kifogás. Tudod a főiskolát, vagy egyetemet a tanulók zöme meló mellett csinálja. Nincs otthon kiny.va a v.guk.

Ja, hogy ez annyira nem kényelmes.

Szóval fizesd a kollégiumot, ne járj haza mosni meg zabálni, és főleg ne vidd anyádat a sírba hétvégente.

Joga van neki is kiakadni, és joga van a nemtetszését kinyilvánítani.


Neked meg az édesanyáddal szemben mivel téged sose bántott csak a vgad.at ny.ta kötelességed mellette állni, és tisztelni benne az édesanyát. Nem pedig apáddal karöltve hülyézni meg kiröhögni.

Örülj neki, hogy még nem borította rád meg apádra az asztalt.


Nem gondoltál még bele, hogy a ti viselkedésetektől van ennyire a padlón? Megértést nem kap, bántást viszont annál többet. Lelkileg a padlón van valamiért, és ahelyett hogy támogatnád meg megkérdeznéd, hogy anyu mi a baj, még fölé hajolsz és fölényesen leugatod.

Undorító vagy!


Az én anyumnak is volt nagyon nehéz időszaka. Ő is sokszor kiakadt hasonló piti dolgokon. Mivel annyira tele volt már feszültséggel, hogy minden apróságot elkezdett rosszul kezelni.

Én viszont nem leugattam, hanem átöleltem, megkérdeztem hogy mi a baj, majd megvártam hogy kisírja magát.

Ez olyan nagy kérés egy anyától? Hogy ne kioktatva, hanem megértve legyen? Nem hiszem.

2014. júl. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:
Kedves kommentelők, mint írtam is, régebben nem ilyen volt, az utóbbi hetekben lett ilyen! Beszéltem a család többi tagjáról is erről, mindenki úgy fog ezentúl viszonyulni hozzá, hogyha elkezdi, akkor otthagyjuk, hagy mondja a magáét, majd lenyugszik! Mert ezek már csak hisztik, amit leművel! Ez tisztán látszik... ma is belekötött nagymamámba, hogy például hogy indítja be az autót, olyan bunkón szólt hozzá! Az ember már megelégeli előbb vagy utóbb a bunkóságot! És én nem vagyok ingyenélő, adok a családomnak pénzt és pénzelem is magam, nem egész évben, de ami tőlem telik megteszem! Talán azért tudnak menni dolgozni, mert nem orvosira járnak! Kérdezd már meg légyszíves, hogy akik itt tanulnak, azok mennyire mennek dolgozni! Ha nem tudjátok, hogy miért viselkedünk így vele, akkor ne írjatok ilyen alaptalan dolgokat! Ma leakartunk vele ülni beszélni és elkezdett mindenkivel ordítozni, hogy ő rendben van! Öten hülyék vagyunk, ő egyedül meg a tökéletes, mi? Aha... Úgyhogy megpróbáljuk rábeszélni a pszichológusra! Ugyanazokat a bajokat éljük át, jönnek-mennek, mint mindenki másnak! Természetesen vannak kisebb és nagyobb zűrök is! Mindenkivel leültem külön is beszélni, nincs senkinek semmi baja a másikkal, vele se, nem tudnak problémáról, ugyanis anya mindent elszokott mondani nagyinak, de ő sem tud semmiről, titkolózni soha nem szoktak, mivel úgy vannak vele, hogy családon belül jobb ha tud mindenki a dolgokról! Úgyhogy itt nincs más probléma, minthogy kivannak már az idegei, amin segíteni akarunk! Így, hogy mindenkibe beleköt már, még az álló fába is, nem szívesen van vele az ember, mert néha úgy feltudja spanolni az embert, hogy egész nap ideges! Apum is dolgozik, nagyiéknak már végképp nem hiányzik ez a minden napos kötözködéses veszekedéses dolog! De a viselkedésemre az egész család igazat adott, mondták, hogy jobb is, ne hagyjam magam, mert ha látja, hogy félek tőle, akkor egyre jobban nekem fog jönni! Úgyhogy amint lehet, én innen elköltözök majd, apum mondta neki, hogy amíg bírja-bírja, de ennek csak az lesz a vége, hogy mindenki egyedül fogja hagyni és majd élhet egyedül! De természetesen anya mondta, hogy ő a hülye, mert... olyanokat sorolt fel, hogy apa véletlenül kint hagyta a fogpiszkálót az asztalon és azt neki kellett kidobnia, múltkor neki kellett kicserélnie az égőt (egyedül volt anya itthon, mert apa dolgozott, én suliban voltam, akkor hogy is cserélhettük volna ki helyette?).... én mosok, főzök, takarítok, ha itthon vagyok, mindenben szoktam neki segíteni! Ennyire vagyok csak "undorító" ember! ;)
2014. júl. 31. 12:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!