Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha az anya megházasodik"ex"apa...

Ha az anya megházasodik"ex"apa részéről megszűnik a gyerektartás fizetése?

Figyelt kérdés

Lemondott az apa a gyermekéről, az anya nevén van a gyermek és az apa fizeti a gyermek után rendszeresen a gyerektartást.

Kérdés: Ha az anya megházasodik és a leendő férj a nevére veszi a gyermeket, tehát örökbe fogadja akkor az apa részéről megszűnik a gyerektartás fizetése?



2012. szept. 22. 23:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Ha a nevelőapuka örökbe fogadja a gyereket, nevére veszi, akkor a biológia apának onnantól kezdve semmi joga nem lesz a gyerek felé. Így fizetnie sem kell többé gyerektartást. Akkor durván kimondva megszűnik létezni mint "apuka"
2012. szept. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

Ha csak megházasodik az anya, akkor még nem szűnik meg a gyerektartási kötelezettség. (ilyenkor az asszonytartási szűnik meg.)

Ha viszont a gyereket örökbe fogadja az új férj (és nyilván ehhez kell a lemondó nyilatkozat), a vér szerinti apa akkor lemond a láthatási jogról is, és nem kell fizetnie sem.

Természetesen ha később feltámad benne az apai ösztön, akár közvetlen a gyereknek is adhat pénzt, amennyit csak akar!

2012. szept. 23. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Lassan 10 hosszú éve fizetek egy olyan gyermek után aki nem az enyém. Egyszer volt a bíróságon keresztül DNS teszt ami kimutatta hogy én vagyok az apa, de engem nem hagyott nyugodni ez a tény, így felkerestem Dr. Czeizel Endrét aki átvizsgálta az eredményeket, és ő megállapítása szerint se vagyok én az apa és javasolt egy új DNS vizsgálatot. Nem egyeznek a fogantatási időpont az aktus időpontjával mert akkor a gyereknek 41 hétre kellett volna születnie.

Az anya nem ment bele a második vizsgálatba olyan kifogásokkal jött elő hogy kárt tesz a gyerekbe, megsérül stb.

Pár év múlva előbukkant egy "elbocsátott" ápolnő hogy azon a klinikán ahol történt a mi vizsgálatunk is nagyon sokszor végeztek el kamu tesztet, és hamisítottak meg eredményeket, papírokat jó pénzért. Utána nekem elfogyott a pénzem új dns vizsgálatot csináltatni és még ügyvédet is fizetni. Így megint abba maradt az egész fizetem a gyerektartást. Jelzem hogy olyan nő az anyuka akin már az egész város túl van, és akkor voltam a leghibásabb amikor a kapcsolatunk alatt is kétszer csalt meg és én mind a kétszer megbocsájtottam neki.

(fiatal voltam és első szerelem)

Most egyenlőre fizetek rendszeresen, egy olyan gyermek után aki nem a sajátom, de szeretném tudni az igazat....szerintem mindenkinek ez lenne a legjobb.

Ja és még valami miután szeretkeztünk normális dolog az hogy elsírja magát egy nő hogy úristen biztos terhes vagyok, tuti teherbe ejtettél?Amikor védekeztem és csak tudom tán hogy mi is történt mivel én is ott voltam....nem tudom, most várakozó álláspontba vagyok ha kiderülne hogy én vagyok az apa akkor vállalnám apai kötelességeim és máshogy állnék a dolgokhoz ha a gyermek is akarná.

2012. szept. 23. 01:30
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Te egy balek vagy!!


Kb 40ezerből meg lehet csináltatni egy tesztet, te meg bedőlsz a város ribijének és évek alatt a teszt többszörösét fizeted ki a valódi apa helyett!!


Megoldás: azonnal egy DNS teszt, majd bíróság.

Az ügyvédre meg ne legyen gondod, mert azt is a vesztes fél füzeti.

2012. szept. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
*fizeti
2012. szept. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen lehet balek vagyok, de az anya nem engedélyezi a vizsgálatot. Mivel a gyermek kiskorú és van vele született betegsége is így az anyának nagyobb döntés joga van, sőt a bíróságon is voltunk emiatt és mindig én maradtam hoppon. Nem tudom meddig fog ez így menni. Én az igazság híve vagyok. És nagyon szeretném meg tudni hogy én vagyok az apa vagy nem. Látható jogom nincs, nem az én nevem van és mégis fizetek. Most szült nem rég egy második gyereket és férjhez fog menni. Most nekem nem az a lényeg hogy kell e még gyerektartást fizetnem hanem hogy az én gyerekem vagy sem. És már 10 hosszú éve hogy a semmittevésnek.

Ha pár napot csúszok a befizetéssel egyből reklamálnak a gyámhivatalnál. Ördögi kör az egyszer biztos.

2012. szept. 23. 11:22
 7/11 anonim ***** válasza:
De ha eddig kikövetelte tőled a pénzt akkor ezután sem fog szerintem lemondani róla?
2012. szept. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak halkan súgom meg, kedves kérdező, hogy ha te a Dr. Czeizel Endre papírjaival beadsz a bíróság felé egy felülvizsgálati kérelmet, akkor a bíró kötelezheti az anyukát hogy a közös gyermeket el vigye DNS vizsgálatra.

Szóval az aki 10 éven keresztül fizeti a gyerektartást, tudván hogy nem ő a gyerek apja..nos az tényleg balek.

2012. szept. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Na de figyeljetek már, én beadtam a papírt de még se lett semmi. Az anya nem engedi mert félti a gyereket alá vetni vizsgálatnak míg a gyerek kiskorú addig nem tehetek semmit. Igen 40.000 forint a vérvizsgálat abból nem kérek köszönöm mivel azt babrálták meg. Most gyűjtök a drágább vizsgálatra mert több 100.000 forintba kerül és indítványozok egy másik bírónál a vizsgálatra hogy kötelezhesse valahogy az anyát az igazságtételre.

Szerintetek vajon miért nem akar az anya a vizsgálatnak neki indulni??Biztos nem attól félti a gyereket hogy beteg lesz. Hanem hogy kiderül hogy anyuci sokat strihelt és nem tudta ki az apa és kellett neki egy balek akire ráfoghatja. Szegény gyereket sajnálom.

2012. szept. 27. 08:18
 10/11 anonim ***** válasza:
Most ezt nem teljesen értem. Te aláírtál egy apasági nyilatkozatot? Akkor jogilag te vagy az apa, amíg más férfi örökbe nem fogadja. Ha eleve alá se írtad, akkor nem kell fizetned. A "nevén van" egy hülye pongyola kifejezés, amit itt használnak a GYIK-en, a gyerek vezetéknevének nincs köze ahhoz, ki az apja jogilag.
2012. szept. 28. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!