Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anya nem akar gyerektartást...

Doryka95 kérdése:

Anya nem akar gyerektartást fizetni?!

Figyelt kérdés
Tegnap intéztük el,hogy apánál lakjak eddig anyukámmal éltem.Anya azt mondta ő nem fog gyerektartást fizetni.Ilyenkor mivan ? Apával a közös házba élünk mivel eladó igy apa nem fizette még ki apát ( anya csalta és és ő ment el másik paisval ) apáé a haszonélvezői jog .anya azt mondta ha gyerektartást meg kérni akkor lakbért kér apától megteheti ezt? és ha igen az mennyi? A gyerektartást azt kéne fizetnie anyának nem ?

2012. júl. 8. 14:16
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
40%
én szüleim is elváltak, de én anyámnál maradtam. apám meg nem fizetett gyerek tartást, sőt(!) nem is foglalkozott velünk és eltűnt mint szürke szamár a ködben kb 3 éve senki nem tudja, hogy mi van vele.
2012. júl. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
71%
A gyerektartás nem a szülőnek, hanem a gyereknek jár.Minden esetben megítéli a bíróság.
2012. júl. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Akkor ha bíróságra mennek megítélik nekem a gyerektartást?

Apa nem valami sokat keres.. és jól jönne bármennyit adna anya..:S

2012. júl. 8. 14:25
 4/28 anonim ***** válasza:
49%
akkor apád mehet a bíróságra, mert az jár neked. Levonják a fizetésből, ha nincs munkája, megelőlegezik. Ha nem akar fizetni egyáltalán, akkor jogai sem lesznek a gyerekével kapcsolatban.
2012. júl. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

És a lakbér? :S

Meg van közös hitelük is azt se akarja fizetni .. közösen vették fel akkor közösen is kell fizetniük nem?

2012. júl. 8. 14:29
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Akkor most együtt laktok mind?

Hát, gyerek ebbe nem nagyon szólhat bele, ahogyan abba sem, hogy a szülei közül ki csalja a másikat.

A haszonélvezeti jogról pedig nem érdemes lemondani, mert akkor kiteszik a házból. Amíg azonban a jog megven, még eladás esetén sem tehetik ki.

A gyerektartést elvileg te kapod, gyakorlatilag az a szülő,(nagyszülő) akinek a nevelésére vagy bízva.

Mégsem tanácsolom, hogy így vagy úgy dönts valamelyik mellett, mert mindkét szőlődre szükséged van. Ne rontsd el a viszonyt.

2012. júl. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
71%
Ha apád a haszonélvező, akkor nem kell fizetnie semmilyen lakbért.
2012. júl. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Elég kevés az információ.

Egy biztos: hogy ők válásnál a vagyont hogyan osztották vagy nem osztották meg, az ettől teljesen független. Kérheti anyukád ami jár neki a házastársi közös vagyonból, HA a bíróságon erről nem rendelkeztek, de az egy ettől független, külön eljárás lesz.


Az sem derül ki, elváltak-e?

Volt-e gyerekelhelyezés? Tehát ítélt-e a bíróság bármit? Ha anyukádnál helyeztek el, akkor ennek a megváltoztatását kérte-e apukád a bíróságtól? "Tegnap intéztük el" - ez mit takar?


Tartásról akkor beszélhetünk, ha mindez jogilag rendezve van.


Szóval sok még a kérdés, nem írtad le rendesen a helyzetet.

2012. júl. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
a bank nem nézi, ki fizet, csak hogy le tudják emelni a törlesztőt a számláról, különben viszik a házat. Lakbér meg nevetséges ötlet, a saját házában lakik.
2012. júl. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Elváltak 2 éve vagyon megosztás volt.Anyához helyeztek el eddig apa fizetett gyerektartást most apánál lakok átlettem ide jelentve meg minden .
2012. júl. 8. 14:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!