Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez mi volt anya részéről?...

Ez mi volt anya részéről? Hosszú lesz.

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok, a szüleimmel élek. Fel kellett adnom egy borítékot, így elkezdtem megcímezni. Nagymamám odajött és elmondta, hogy nem látja. Erre idegesen felém hajolt anya, hogy ezt eltudja olvasni, de kicsi betűkkel van írva. Mondom jól van ez így, a lényeg, hogy eltudják olvasni, fiatalokhoz megy. De hozzáteszem, én tisztán kitudtam olvasni, nem miniatűr betűkkel írtam, hanem rendes normál betűvel. Ezen anya kiakadt, elkezdett velem ordítozni, hogy én mennyire idióta, agyatlan hülye vagyok. Én is elkezdtem vele veszekedni és a végén, amikor bevonultam a szobámba, ezt mondtam: nem hiszem el, hogy ennyire hülye vagy, hogy ekkora balhét tudsz csapni egy betűméret miatt! Erre nagyon kiakadt, hogy én hogy beszélek vele! Közelebb jött, azt hitte hátralépek, mert félni fogok tőle, erre nagyon közel mentem hozzá én is és lehajoltam hozzá (ő alacsony, én magas), úgy ordítoztunk egymással, majd mondtam neki, hogy üssön meg, itt az alkalom, úgy is mindig pofozkodni akarsz. Erre megfogta a karomat, leakart ültetni az ágyra, hogy majd ő felettem áll és úgy fog leordítani, nem sikerült neki, erősebb voltam. Erre elkezdett nekem beszélni a pénzügyekről, pedig ha csak az ő fizetéséből élnénk, házunk se lenne és úgy beszélt, mintha mindenkit ő tartana el. A végén kivonult a szobámból nagy sértődötten, mert elmondtam neki egy-két tényt, amit mostanában csinál a családdal és nem tudott visszaszólni. Apa is mostanában mindig veszekszik vele, ugyanis azt csinálja mostanában, hogyha rosszul emlékszik valamire és mi mondjuk neki, hogy nem igaz, elkezd ordítozni, hogy mi mindig csak hisztizünk, nincs nyugta! Eddig soha nem volt ilyen, hogy ennyire összevesztünk volna, soha nem fogta meg a kezem és soha nem kerültem vele úgy össze, hogy talán verekedés lett volna belőle! Folyton irányítani akarja az életem, a hátam mögött szokott intézkedni, alig várom, hogy elköltözzek itthonról! Beleszól olyanokba, amikhez semmi köze! Megbeszélni nem lehet vele, mert rögtön azzal jön, hogy nekem mennyire semmirekellő természetem van! Apának a dolgaiba is mindig beleszól. Ha valakivel összeveszik, megy a másikhoz árulkodni! De én már több éve bele sem szólok ezekbe, mert mindig a kettejük vitájából én leszek kihozva hibásnak, érzéke van hozzá. Egyke vagyok. A barátom is ledöbbent, hogy ez volt nálunk és képes ekkora ügyet csinálni egy betűméretből! Ő is mondta, hogy mostanában beszólogatós. Nem tudom mi van vele most, de kezd egyre idegesítőbb lenni. Ez kb. 2 órája volt, azóta dobálja a cuccokat, csapkod. Apát már nem érdekli a dolog, ő mindenkivel beszél és nagyim is, próbálták csillapítani, de ez most fenomenális volt. Lehet, hogy kezd idegileg tönkremenni? Mostanság jött pár rossz dolog, de mindig megoldottuk. Nagyon haragszok rá most. Elköltözni nem tudok, egyetemre járok, kemény a szak, mellette nem tudok munkát vállalni! Csak nyáron, de az nem fedezi az egész éves oktatást, csak pár hónapot! Egy évem van hátra, utána eltudok már költözni, de nekem nagyon elegem van már... Szerintetek igaza volt?

2014. júl. 30. 16:11
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
40%

Ne haragudj, nem tudtam végigolvasni ezt a zagyvaságot.


Az elejéből is kiderült, hogy képtelen bármelyikőtök is felnőtt módjára viselkedni. Kinek mi köze hozzá, hogyan címzel egy borítékot? Komolyan ebből családi perpatvarnak kell lennie? Megáll az ész.


Amúgy fogalmazni és normálisan mesélni azt nem tudsz.

2014. júl. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Én is ugyanezt mondtam neki, hogy ebből nem kellett volna ekkora ügyet csinálnia, az én borítékom, az én dolgom... Ha nem olvastad el, honnan tudod, hogy nem tudok fogalmazni? :)
2014. júl. 30. 16:15
 3/34 anonim ***** válasza:
79%

Az első válaszolónak komoly szövegértelmezési problémái lehetnek, ha ezt a leírást nem értette. De ez mellékes.

Kérdező: nem, nem volt igaza, egyáltalán nincs beleszólása abba, hogy te hogy írsz, mekkora betűkkel, stb. Már nem az 5 éves kisgyereke vagy... Ha ennyire rossz vele a viszonyod, akkor próbáld meg elkerülni a társaságát, és beszélgess apukáddal. Így nem lesznek viták. Aztán ha elköltözöl idővel, utána lehet, hogy oldódni fog a hangulat közted és anyud között.

2014. júl. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

A szokásos konfliktus családon belül.


Az szokásos okok:

-klimax

-alig várják, hogy elköltözz és végre 21 év után éljék az életüket

-nem mindig mindegy úgy van, ahogy az egyik/másik előadja, vagy hiszi, hogy viselkedett stb...


Ez egy átlagos sztori egy hétköznapi család életéből, csak éppen a körítés más.

2014. júl. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudod, hogy milyen anyukád, legalább te ne kezdj el vele vitatkozni. Ott kellett volna hagynod az első hangosabb szónál. Ha nem szólsz vissza, nincs veszekedés sem. Apukád ezt már megtanulta.


Off: soha nem értettem, ha valaki ennyit ír, mi a fenéért nem tagolja, így képtelenség elolvasni és értelmezni.

2014. júl. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem mindenki nyugodjon le a 3,14csába


nem lehet, hogy megjött neki, vagy csak menopauza vagy miafenébehivjákja van neki? lehet ezért ilyen boszorkány mostanság

2014. júl. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Igazából eddig nem volt vele probléma, jó volt a viszonyunk, sok mindent megbeszéltünk, de nem mindent, éppen ezért, mert mindenről meg van a véleménye és beleszól! De ettől függetlenül jól elvoltunk, nem értem mi történhetett, sokkal nagyobb problémák is történtek már velünk, mint amik most voltak... Lehet belefárad lassan? Ha csúnyábbat szóltam volna neki vissza, megértem, ha ennyire kiakad, de ugyanezeket mondta rám, én "csak" lehülyéztem, ez egy minden napos szó a családban, hol viccesen, hol komolyan, de soha nem akadt ki érte és csak maximum ezt szoktam rá mondani, de ez meg van szokva, ezért nem értem.
2014. júl. 30. 16:24
 8/34 anonim ***** válasza:

Én végigolvastam és én is átéltem hasonlót, hogy apró szar dolog miatt megy a vita és a család legnagyobb perpatvara is valami hasonlóan kicsiny kakiság miatt robbant ki...

Na meg a verekedés. Én nem akartam anyámmal sose verekedni, ennek Ő a szakembere. De egyszer úgy kellett leállítani, hogy fogtam magam és elmentem a fenébe a barátommal. Én akkor voltam 18 vagy nem sok hiányzott a 18-hoz. Akkor ez abbamaradt.

Utána mikor már összeköltöztünk és arra is pár évre kértem tőlük 1 apró szívességet mikor látogatóban voltam. Tényleg csak 2 mozdulat, 3 kilónál nehezebbet nem kellett volna emelni se, időbe kb 20 másodperc. Erre Apa kiakadt, h így meg úgy, meg amúgy. Anya ráhagyta. Aztán Apa elment szépen aludni. Jaa apukám, ha ennyire le se sz@rod, h hazajöttem és kellene kis segítség akkor el is mehetek. Összepakoltam a kis motyóm, szerencsémre éppen elértem a buszokat is, és hazajöttem. Érdekes azóta tudnak viselkedni!

És az is érdekes, ha kicsit is fontos vagy nekik, akkor ha elköltöztél akkor tudsz a legjobban rájuk hatni!

2014. júl. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Kivették több éve a méhét sajnos, így nem lehet ezekre fogni... :S
2014. júl. 30. 16:25
 10/34 Andizsuzsi ***** válasza:
58%

Abban, hogy a borítékból ekkora ügyet csinált, nincs igaza.

Viszont azt tökéletesen megértem. hogy kiakadt azon, ahogy viselkedtél. Lehülyézted, egyértelműen kifejezted a dominanciádat felette, de mellette természetesnek tartod, hogy eltartanak, mert te kemény szakra jársz. Mások is járnak kemény szakra, és dolgoznak is mellette.


"Nem tudom mi van vele most"

Talán megkérdezhetnéd. Normális hangnemben.

2014. júl. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!