Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmondjam, hogy vagdosom és...

Elmondjam, hogy vagdosom és hánytatom magam, vagy ne? Mi legyen?

Figyelt kérdés

Megtudta egy számomra mostanában eléggé fontos személy, hogy néha megvágom magam és hánytatom magam és megígértette velem, hogy elmondom anyának. De nem tudom, hogy tényleg elmondjam-e, vagy ne. Mert tudom kezelni és nem is akarom ezzel terhelni. Meg akkor rákérdezne, hogy mégis miért és azt nem akarom neki elmondani, senkivel nem akarok arról beszélni, hogy miért kezdtem el.


(17 leszek októberben)


2014. máj. 12. 18:58
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:

Azt akarod mondani, hogy anyukád még csak észre sem vette hogy ilyen problémáid vannak? Biztosan nem tud róla?

Én a helyesben elmondanám. Ez nem egészséges amit csinálsz. A vagdosásnak lelki okai vannak, komoly kárt teszel a testedben, a bulímia pedig teljesen szét fogja roncsolni a testedet. Annyi időd vagy, mint én. Ezt nem szabad tovább folytatni, milyen életed lesz? Szerintem beszéld meg anyukáddal a dolgokat, biztosan tud segíteni.

2014. máj. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
Hagyd abba mind kettőt, még a végén össze szedsz egy vírust aztán megnézheted magad. Ez nem vicc.
2014. máj. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:

Elég szomorú, hogy olyanok is hozzá szólnak a témához, akik csak hallásból, ha ismerik ezt a fajta a problémát, de amúgy segíteni sem akarnak, csak jól belerúgni egyet ebbe a lánya, "hátha megjön az esze " címmel.

Lehet sokkal, rosszabb dolgokon mentettek keresztül Ti, mint a kérdező, de... Mindenkinek más a fájdalom küszöbe és egyúttal az élete. Egy picikét lehetnétek empatikusabbak.

Kérdező!

Először is tedd rendbe az életedet! Próbálj beszélni egy szakemberrel, vagy iskolapszichológussal és merd nekik elmondani a problémád! Azután dobd ki az álszent barátokat, míg fiatal vagy, találhatsz ezeknél ezerszer jobbakat! Másrészt tudom, hogy nehéz, de fogd meg apud,anyud kezét (vagy inkább amelyikhez közelebb állsz) és beszélgess velük . Nyílj meg és mondd el, hogy számodra ez nem élet, ez nem egy család amit ők itt próbálnak látszólag fenntartani. Eddig nem tudtál velük őszinte lenni, mert ők sem voltak hozzád, de szeretnél új lappal indítani. Ha nem értik meg, hidd el sajnálhatják!

Én tudom, hogy nehéz, és nagyon nehéz ezeket a dolgokat abbahagyni, de erősnek kell lenned! Én bízok benned, te is bízz magadban!

2014. máj. 13. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
Tudod kezelni? Akkor miért csinálod? Buta vagy, mire jó ez? Szerinted a szüleid mit fognak érezni, ha kiderül?
2014. máj. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
Nem butaság, hanem lelki eredetű betegség. Szegénynek szakszerű segítségre van szüksége, nem arra, hogy itt osszátok néhányan.
2014. máj. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 endrus válasza:
Természetesen, el kell mondanod, hiszen azért csinálod a pótcselekvéseket is, hogy könnyíts magadon, lehet, hogy sokkal jobban megkönnyebbülnél, ha kitálalnál, csak most végre szavakkal. Ha nem otthon, akkor bárhol, de feltétlenül beszélj.
2014. máj. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!