Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmondjam, hogy vagdosom és...

Elmondjam, hogy vagdosom és hánytatom magam, vagy ne? Mi legyen?

Figyelt kérdés

Megtudta egy számomra mostanában eléggé fontos személy, hogy néha megvágom magam és hánytatom magam és megígértette velem, hogy elmondom anyának. De nem tudom, hogy tényleg elmondjam-e, vagy ne. Mert tudom kezelni és nem is akarom ezzel terhelni. Meg akkor rákérdezne, hogy mégis miért és azt nem akarom neki elmondani, senkivel nem akarok arról beszélni, hogy miért kezdtem el.


(17 leszek októberben)


2014. máj. 12. 18:58
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
100%

Mondd el, és fejezd be ezt a baromságot. Tönkremennek a fogaid, tönkremegy a gyomrod, tönkremegy a tested - mindez azért, mert játszod az agyadat. Ha komoly bajod ban, akkor kérj segítéget pszichiátertől. Ma már nem az van, mint 20 éve. ma már nem is szégyen, ki sem nevetnek érte, meg sem aláznak. Fogd magad és menj el!


(A 6-os hozzászóló hozzászólását végigsírtam, pedig életemben igen ritkán sírtam, egészen addig, amíg a traumafeldolgzás el nem kezdődött. Én is tudom jó ideje, hogy ezen a földön van a pokol, nem odaát.)

2014. máj. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
76%
De ez butasàg. Majd megtudod ha àllando beutalod lesz a fogàszatra.....
2014. máj. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 Outsidergirl válasza:

figyu nekem is pokoli eletem van mondhatjuk inkabb h romban az egesz.

De nem, nem vagdosom magam! Soha nem probaltam meg! Es nem akarom! Az a fajdalom semmit nem enyhit a szamodra halalra itelt mindennapjaidon! Nem megoldas. Ha problemaid vannak akk beszeld meg a barataiddal/szuleiddel. Nekem nincs kinek mondani mert ergo a barataimat nem erdeklik a szuleim meg kamaszkori lazadasnak hivjak a lelkivilagomat.

Am ez a hanyatas meg mire jo? errol meg nem hallottam..am meg miert hanytatod magad? sajnallak teged es nem kioktatni akarlak ne ugy vedd..

2014. máj. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim válasza:
100%

Beszéld meg a szüleiddel, mert az ilyen nem normális. Ha valakink elmondod az neked is jót tesz, bármilyen pokol is az életed, az az ember legalább támaszt ad, akinek elmondod.

Nem tudom, hogy van-e hobbid, ha nincs akkor valamilyen sportolás jót tenne, többször kerülnél társaságba, lenne egy kis elterelés az életedben. Barátnőmnél is ez volt, nem mondta el a szüleinek a dolgot, és voltak olyan barmok, hogy észre sem vették a vágásokat a kezén/testén, mi észrevettük a csajokkal, sokkal több programot csinálunk mint régebben, és rávettük, hogy iratkozzunk be kézizni. Már nincs annyi ideje azon agyalni, hogy mi az ami tossz neki, sokkal inkább jobb dolgokat keresi az életében, bár azért az otthoni dolgok elöl nem tud elbújni, így még havonta 3-4x ott vannak a vágások rajta.. :/ 17L

2014. máj. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
67%

Utolso vagyok...

én is àtmentem pàr dolgon, több rendbeli nemi eröszak, kishijàn halàlos tàmadàs, és még sorolhatnàm. Màra depresszios lettem, de kezelik, orvoshoz jàrok vele. Ne légy buta! Tudom hogy nehéz de nem vagy egyedüli szenvedö!

2014. máj. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim válasza:

Ezzel nem boldogulsz egyedül.

Mindenféleképpen kérj segítséget szakembertől !

Menj el a körzeti pszichiáterhez, vele megtudod beszélni a terápiás lehetőségeket.

2014. máj. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
vagyis 12-es voltam:)
2014. máj. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
0%
Tudom milyen ez a világ. A mi világunk. A vagdosás itt is meg van. Hányni nem tudok és nem is akarok. A kellemes a maximum érzelem. Ha elmondod a szüleidnek az a minimum hogy elvisznek a pszichiáterhez. Ezt jobb észben tartani. A kisebb sebek viszont tényleg gyorsabban is gyógyulnak úgyhogy mélyet ne csinálj ha nem akarod megölni magad vagy az sikolyházba (elmegyógyiba) kerülni. L
2014. máj. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim válasza:
100%

Én is vagdostam magam. És azért mert azt akartam hogy észrevegyék, sajnáljanak, foglalkozzanak velem.

Persze akkor ezt nem tudtam, mert nem gondoltam át.

Ez nem butaság, ez éretlenség. Van valami probléma az életedben amire - ha egyáltalán körvonalazódott benned a probléma - nincs jól bevált módszered 'coping mechanizmusod'. De a megoldás sürgető érzése, elkeseredett probálkozásokban fejeződik ki.


Ha valamennyre magadra ismersz, nem az az első hogy mással megbeszéld, hanem magaddal. Mi aggaszt? Egyedül vagy; szegény vagy; tartozol; nem megy a matek?... bármi is a probléma, azt a drága időt amit vagdosásra, sebeket takaró öltözet kiválasztására, meg a saját problémával is rendelkező fontos személyek idejének felhasználásával töltesz

fordíthatnád célirányos, problémát orvosló tettekre.


Kivevé hogyha az a problémád hogy nem eléheges a bőröd, meg viszket a zománc a fogadon:D mert arra megoldás

2014. máj. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 A kérdező kommentje:

# 9

Igen utolsó, ez a megoldás lenne a legjobb, biztos...

Nem azért teszem ezt, mert ostoba, vagy buta lennék, értsétek már meg.


# 10

Igen, amikor ezeket teszem, utána jobban érzem magam.

Az én problémáim nem éppen olyanok, amiket segítenének megoldani a szüleim.


# 11

Te nem ismered azt a társaságot, amihez én tartozok. Ha kiderülne rólam bármelyik, nekem végem lenne, kirekesztenének és nem lenne egyetlen barátom, barátnőm sem.

A szüleim is kiborulnának, hogyha megtudnák, a "tökéletes lányuk" miket tett, tesz.



Outsidergirl

De nekem jobb, amikor vagdosom magam, vagy ha teleeszem magam és utána rókázok. Megkönnyebbülök, vagy nem is tudom.

A barátaimban nem bízok, jó velük bulizni, népszerű vagyok, de tudom, hogy ahogy lehetőségük lesz, hátba támadnak (sikerült már megtapasztalnom).

A hánytatás azért "jó" nekem, mert nem marad bennem a rengeteg kaja, nem hízok el.


# 14

Van egy munkamániás, nőcsábász apám, aki majdnem korombeli lányokkal jön össze és bármikor próbálok vele beszélgetni, csak annyit kérdez, hogy mennyi pénz kell, vagy milyen bajból kell megint kihúznia.

Aztán itt van az anyám, akinek fontosabbak a férfiak és a drága holmik, utazások, mint én és még a szülinapomat is elfelejtené, ha nem emlékeztetném.

A szüleimnek csak az a fontos, hogy látszatra tökéletes legyen az életünk és mások az gondolják, minden rendben van.

Elég sokat vagyok társaságba, versenyszerűen táncolok, teniszezek és úszok.

A barátnőimben pedig nem bízok, tekintve, hogy az egyikőjük még az apámmal is képes volt kavarni.

2014. máj. 12. 19:45
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!