Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek jogos amit tettem?...

Szerintetek jogos amit tettem? (lent)

Figyelt kérdés

apa 3 éve összeköltözött egy "nővel" aki az orránál fogva vezeti s kb az egész család meg az utca rühelli.1 honapja korházba voltam(rendelenesség) s amikor megtudta hogy müteni fognak nem irt egy SMS-st mamámnak hogy mütét lesz.mama otthon mondta nekik(mivel a 44 éves fiát annak a csaját s a csajnak a gyerekét ö tartja el) hogy nem volt 250 Ft-juk arra hogy 1 üzit irt volna neki.erre ok bekattantak s hétvégén(akkor van csak mama otthon) elmennek Móvárra a csaj anyjához aludni amig mamam nem megy vissza hogy ne találkozzanak vele.ma irtam apamnak SMS-st hogy mennyire rühellem a csajt s miatta romlott meg a kapcsolatunk apa eljott s azt mondta: beviszem a gyamugyetre a telefont megmutatom az smst s akkor tudod kinek mondj ilyeneket.

holott majus negyediken egy ujabb muteten esek at erre pedig ezt vagta a fejemhez: meg aznap vagy masnap ki fognak engedni es akkor szombaton ovaron fogsz aludni hogy ne talalkozz mamaval.

szerintetek jogos amit tettem?mivel apa nem vallja be maganak hogy utaljuk a csajt ezert a gyamugyettel jon mindig.a legutobb azert jott a gyammal nert ott alszok a baratnomnel...jogos hogy ezt irtam neki?kinek van igaza?segitseg mert nem birom tovabb...11/l



2014. máj. 4. 00:00
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:

mist otthon vagyok laptoprol de nem is ez a lenyeg.

nem vagyok apam ellen nevelve sot.

2-8 eves koromig csak apamnal voltam anyammal nem is szerettem lenni es most igy szamithatok apamra is.

amugy anyanmal elek o is nevel es mar regota mondta o is hogy ha akarom akkor nyugodtan mondjam el a velemenyemet mert eleve ha megut fel lesz jelentve.

apam 44 eves es meg otthon lakik csak pofazik mindener azt se tudja mi az az adossag es hetvegente mamam arra jon haza hogy o mar nincs otthon mer a no anyjanal vannak.

nemreg volt egy balhe amiben a no fenyegetett engem hogy ha meg efyszer meglat kint a legjobb baratnommel bead egy javito intezetbe.normalis ez a no most komolyan?

2014. máj. 4. 09:11
 22/43 anonim ***** válasza:
73%

"nem vagyok apam ellen nevelve sot.

...

amugy anyanmal elek o is nevel es mar regota mondta o is hogy ha akarom akkor nyugodtan mondjam el a velemenyemet mert eleve ha megut fel lesz jelentve. "


Aha, nem vagy apád ellen nevelve, de nem ám...

2014. máj. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
80%
Nem vagy köteles szeretni apukád barátnőjét. Hangot is adhatsz ennek. Jogod van hozzá. De azért figyelj rá hogy a nő iránti ellenszenved ne csapjon át apukád iránti ellenszenvbe! Azt is érdemes figyleni hogy nem-e csak téged uszítanak a nő ellen a többi rokonok. Előfordulhat hogy ők rühellik a nőt és kihasználják hogy te még fiatal vagy és formálható. Próbáld megőrizni apukáddal a jó viszonyt. A gyámügyön nem történne semmi ha elvinnének oda. Összefoglalva: Jogod van nem kedvelni apukád barátnőjét, hiszen nagyon kihat az életedre az ő jelenléte. Ha jót akarsz a jövőben magadnak őrizd meg apukáddal a jó viszonyt, érdemes közös programokat is csinálni új anyuka nélkül. Ami pedig nagyon fontos: Figyelj arra hogy mindazok a rokonok akik téged akarnak az ő sértettségük, megbántottságuk miatt ütközőnek használni apukád és a nő közt ne tudják ezt a hálátlan szerepet teljesen rád ruházni! Sok sikert kívánok! Legyél nagyon boldog tini!
2014. máj. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 A kérdező kommentje:

3 eve ki nem allhatom.es sajat maga miatt meg a nocike miatt aki minden sza.rert leba..sz mindig.multkor mondtam neki hogy vegyenek egy fulhallgatot(ami nem nagy keres szerintem).erre o azt mondta:majd ha csak otosoket hozol a sulibol akkor csak a gephet engedunk oda fulhallgatot semmi aron nem veszunk azt most felejtsd el!!!

6 evig mindennel jobban szerettem apat es akkor 3 eve meg a csaj huzza apat eloszor en felem aztan mamam fele noverem fele es anyam fele is hogy aztan a hazat elfoglaljak es engem meg vagy magukhoz vesznek vagy javito intezet.de meg az otosoket ugy megemlitenem hogy o tobb mint 1 honap hianyzas utan tudna csak otosoket haza vinni?mert szerintem nem.

2014. máj. 4. 09:39
 25/43 anonim ***** válasza:
0%
Ismerem a helyzeted. Csak nálunk az volt, anyukámnak volt új élettársa. Nos. Azaz ember engem egyenesen utált. Ezért ez kölcsönös volt. Sokszor piszkált, beszólogatott stb. Sőt, egyszer majdnem megis ütött. Anyu csak évek múltán jött rá, hogy nekem vot igazam. Persze voltak itt közben családi ügyek, ami gondolom érthető, hogy ide nem írom le. Nagymamámmal mindent megbeszéltem ezzel az emberrel kapcsolatban, de sajnos ő már nincs. Kb. nagymamám halála után kezdte anyu felnyitni a szemét. Jelentem 9 hosszú, küzdelmes év után én nyertem. Lehet, hogy önzőnek hisznek egy páran, de nem. A családban is így jobb mindenkinek.
2014. máj. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
80%

Szia, én megértettem a soraidat. A soraid az érzelmi állapotodat nagyon jól tükrözik: összevissza, vessző és pont nélkül, logikai sorrend nélkül, helyenként ellentmondásokkal. Tartasz a közelgő műtéttől, úgy érzed, hogy több figyelmet érdemelnél ezekben a napokban. És egyáltalán: ha "az a nő" nem létezne, akkor apukád teljesen a tiéd lenne.

A történetedben elsődlegesen nem a hölgyről van szó. Azt gondolom, legelőször Neked az édesapádat kellene elfogadnon, olyannak, amilyen. Sajnos, olyan ember, ahogy Te azt nekünk leírtad - szépítés nélkül. Az az érzésem, hogy Te egy ideális apa-képet kívánsz magadnak, és görcsösen ragaszkodsz ehhez az ideálhoz. Nem helyes az apádtól, hogy fenyegetésként a gyámüggyel jön. Bántó dolog, az tény. De próbáld beleképzelni magadat az ő helyzetébe. Mennyire bántó dolog egy felnőtt férfinek, apának, hogy nem választhat szabadon élettársat magának, és a rossz választására naponta emlékezteti a 11 éves lánya. Fogadd el (végre!) a helyzetet(d), bármilyen nehéz is a számodra! Ha úgy látod, hogy "az a nő" nem illik az édesapádhoz, az a jogodban áll, de nem változtat a tényen, hogy a hölgy az élettársa az édesapádnak. És már 3 éve. Konkrétan nem írod, hogy az "új" nő miket "követ el" ellened. Úgy tűnik, hogy a legnagyobb bűne az, hogy létezik. Te azt hiszed, hogy az apukád őmiatta (a befolyása miatt) olyan, amilyen.

VÁLASZD KÜLÖN a kapcsolatodat az apád felé, és a kapcsolatodat az élettársnője felé. Ha az mostohaanyád történetesen TÉNYLEG rossz ember lenne, akkor hagyd az édesapádat, hogy erre magától rájöjjön. Ez az élet egészséges rendje. Hogy a szülők kit választanak élettársnak, vagy házasfélnek, ahhoz a kiskorú vagy nagykorú gyereknek SEMMI KÖZE nincsen, és joga sincs a választást bírálni. Egyedüli megoldás: próbálj meg az édesapád "új" partnernőjével EGYÜTT ÉLNI. A szeretet nem azt jelenti, hogy az ember kisajátítja a szeretete tárgyát (esetünkben: Te az édesapádat). A szeretet azt jelenti, hogy az ember tud "osztozni" egy másik emberrel (esesünkben: az élettársnővel) a szeretet tárgyán: az édesapádon. Ha másként érzel, akkor az önző, kisajátító szeretetre vall. Ha valaki igazán szeret valakit, az azt szeretné, hogy a szeretett személy boldogan, elégedetten éljen. Ha Te akarod kiválasztani az apukád partnernőjét (vagy lehetőleg ne is legyen partnernője), akkor Te kezeled gyerekként a saját apádat, mintha ő nem tudna döntést hozni a saját életedre vonatkozóan. Ennek az igazi értelemben vett szeretetnek nincsen sok köze. Csak a birtoklási vágyhoz.

Próbáld magadat a saját életedre, és a saját céljaidra koncentrálni: az iskolára, a baráti kapcsolataidra, a hobbyjaidra, és fogadd el az édesapádat olyannak, amilyen.

2014. máj. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
0%

Elírtam egy mondatot: helyesen így van:

Ennek az igazi értelemben vett szeretethez nincsen sok köze. (a 26-os)

2014. máj. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 A kérdező kommentje:
az a baj hogy apa nem vallja be maganak hogy IGAZA van a csaladnak..mert mar a.balhe utan ugyvolt hogy intezetes leszek..aztan mrgse ..most volt majalis es baratnommel(15)kint voltam 11-ig.ex hogy akkor ez is azt jelenti hogy anya egyenesen lesz.ar es magukhoz vesznek.ha nem foglalkozna velem anya akkor az a jegyeimen es a viselkedesemen is latszana.es az bant a legjobban hogy tobb mint 1 honap utan 2 mutet utan azt se tudja mi a bajom...
2014. máj. 4. 09:55
 29/43 anonim ***** válasza:
80%
Először is nem rakhatnak csak úgy intézetbe,nyugi,kettő egy anyától a bíróság ritkán veszi el a gyereket. A gyámügyre is hiába megy mert semmit nem lehet bizonyítani hisz jó jegyeid vannak nincs veled probléma anyáddal is normális körülmények között éltek. A barátnőiddel meg nyugodtan találkozgass jogod van ugyanis hozzá,máskor személyesen mond meg a véleményed és hogy akkor neked nem kell tőle semmi ha nem képes ezt belátni,plusz nem akarsz vele addig találkozni amíg nem veszi észre magát.
2014. máj. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 A kérdező kommentje:
hiába fog hivni a telefont nem fogom felvenni majd ha akar valamit felkeres személyesen és ne telefonon beszéljünk.mondjuk erre kár pazarolnia az idejét amig azzal a mocskos alattomos emberrel foglalkozik.remélem tudja hogy RÜHELLEM MINDKETTŐJÜKET!!!!!!!!!!
2014. máj. 4. 12:30
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!