Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim nem fogják fel hogy...

A szüleim nem fogják fel hogy érettségiznem kell, nem hagynak tanulni. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Az elmúlt 2 napon vagy 8 órát pakoltunk a házban,ma apám el akar vinni nagyszüleimhez az vagy 4 órás program.Anyám további takarításokat tervez hétfőre,apám meg egyfolytában-szó szerint- csesztet hogy miért nem megyek át edzeni..(az is vagy 2 óra)

Nem a hazimunkával rs a nagyszüleimmel lenne baj de rengeteg időt elvett a tanulastól.Ha csak ennek a felében tanulhatnék hatalmas előrelépés lenne..


Ráadásul emellett folyton figyelmeztetnek hogy be kell kerülnöm az egyetemre mert ha nem az szégyen és a Tescoban ragadok.Ahhoz jó érettségi kéne de ìgy nem tudok tanulni..


2014. ápr. 20. 11:58
1 2
 1/11 anonim válasza:
63%

Szerintem ezt pont így mondd el nekik, ahogy itt leírtad, talán fel sem fogják, hogy manapság mennyit kell tanulnia egy diáknak az érettségire. Persze, semmiképp sem agresszívan, hanem normál hangnemben mondd el ezeket nekik. Remélhetőleg megértik, hogy a nagyszülők a nyáron is örülnek majd neked, az edzés kimaradhat egyszer-kétszer, a takarításból max egy kicsit átvállalsz, akkor látják, hogy nem csak ráfogni akarod a tanulásra, hogy látszólag semmit sem csinálsz, meg jó is egy kicsit néha felállni a tanulásból, úgyis elég kimerítő...

Sok sikert az érettségidhez és a fősulihoz!

2014. ápr. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%

Világosítsd fel őket a helyzet súlyosságáról.

Mellesleg nem tudom miért szégyen a Tescoban dolgozni, sokan örülnének ha felvennék őket egyáltalán valahová.

2014. ápr. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%

1. Nem csak az egyetem felé vezet az út, nem a diplomától lesz valaki értékes ember. Persze, tudom, ezt az ősöknek baromi nehéz megmagyarázni.

2. Ésszel kell tanulni, és nem s*ggel. Nem kell éjjel-nappal tanulni az érettségire, sőt, az csinálja jól, aki be tudja osztani az idejét, hogy mellette még lazítani is jusson ideje. Aki csak 24/7 tanulással tud elfogadható érettségit produkálni, annak már bocsánat, de nem való az egyetem. Rengeteg olyan egyetemistát látok/láttam, aki csak szenved, mert egyszerűen - és ez nem lenézés - nem oda való. Sokan sokkal többre vinnék egy szakmával, vagy egy felsőfokú szakképzéssel, mint egy vért izzadva épp hogy csak megszerzett diplomával.

3. Ezt nekik is elmondhatod, persze kevésbé morcos stílusban. "Ti is mondtátok, hogy jól kell érettségiznem, hogy valami legyen belőlem, az pedig nem megy, ha nem tudok tanulni". Akinek van agya, az megérti.

4. Gondolom, tisztában vagy vele, hogy nem a "kirakati jeles" érettségire fognak felvenni egyetemre, hanem a megadott felvételi tárgyakból minél jobbra megírt érettségire. Ez pedig 1 vagy 2 tantárgy, amire rá kell hajtanod, a többit lehet hanyagolni.

2014. ápr. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Olyan 85%-os emelt töri és 90 körüli angol kell...
2014. ápr. 20. 12:32
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
Kezd nagyon unalmas lenni, 3 óra alatt 3 ugyan olyan olyan kérdés. Tanulj ne ide írogass.
2014. ápr. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
19%
Én tettem az említett kérdést. Sajnálom hogy ennyien igazoljátok korábbi kérdésem jogosságát! Próbálj meg valahogy mégis csak tanulni, az itt károgókra meg ne hallgass.
2014. ápr. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 meme23 ***** válasza:
9%
"Tanulj ne ide írogass" A szánalmas emberek véleményére ne hallgass! Te igen is tanulj, hogy ne ilyen színvonalat képviselj, ha felnősz!
2014. ápr. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ez az 1. kérdésem


Abban az 5 percben amíg kiírtam sokat tudtam volna tanulni..

2014. ápr. 20. 13:14
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én is emelt törizni + emelt angolozni fogok és hasonló a szituációm,az én megoldásom: minden nap fogom magam és beülök a könyvtárba 1-2-3 órára. Csend van,nem tereli el semmi a figyelmem és 5x annyit sikerül megjegyeznem mintha otthon kínlódnék. Ha nem vagy otthon,nem tudnak cs-sztetni :)
2014. ápr. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Szia

Én is gondoltam erre csak most ugye szünet,és a környéken nincs ilyen lehetőség..


Amúgy ha kérdezhetem hol tartasz töriből?:D

2014. ápr. 20. 15:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!