Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék az apámellen/apám...

Mit tehetnék az apámellen/apámért? Lassan alkoholista lesz. Hosszú story, bővebben lent.

Figyelt kérdés

Ez kicsit hosszú lesz, lehet vannak hibáim a szövegben, lehet hogy sok zagyvaságot összehordok majd, de kérlek csak az válaszoljon, aki elolvassa, mert tényleg elegem van már ebből az egész helyzetből, és látom, hogy nem jo ez igy..


Anyukám szegényebb családból származott, még 3 testvére van, szülei állattartással foglalkoznak, falusi emberkék, ez látszik is rajtuk. ( NEM ELITÉLEM, én is falun lakok, csak na... butácskák, maradiak). Apám szülei módosabbak, csak egy testvére van. Régen tényleg nagyobb vagyonuk volt, amit elkótyavetyéltek a rokonok, de ez nem teljesen ide tart, csak a tisztánlátás miatt irtam le. Apám fiatalon erdészként dolgozott, ott ismerte meg anyukámat. Közöttük 6 év a köz, anyukám 17 évesen ment hozzá férjhez, még 89-ben. Azóta is együtt vannak, megszületett egy lánytesom. Sok nehézségen keresztül mentek ketten, ez igaz, anyukám 10. osztályt végzett, és amióta összeházasodtak, azóta gyárban dolgozik, minden héten, minden hónapban, folyamatosan. Apám azután erdész is volt, polgárőr is, de semmisem tetszett neki, mindenhonnan kirúgták, otthagyta. Fiatal korában is megitta, sokat balhézott, verekedett a faluban is, ahol lakunk. Anyukámat többször is megverte, mig kisebbek voltunk, sokszor éjszaka hazajött pár alkesz haverral, itt ittak nálunk 2-3ig, aztán részegen feküdt be anyukám mellé, jobb esetben, vagy olyan is volt, hogy 1-2 napra elment... minket is megvert néhányszór, éjszaka orditott, mindig neki kellet igaza legyen. Nem mondom, hogy ez minden napos volt, havonta 3-4x maximum, de volt hogy kimaradt. Ha nem ivott semmi baj nem volt, de ha ivott, akkor abba is belekötött, hogy multhéten miért jobbra fésültem a hajamat. Ilyenkor ha anyukám kiállt melettünk, a végén ő szivta mindig, merthogy miért áll ki melettünk. Másnap mintha semmisem történt volna, ment minden tovább. 13 év munkamezeje van, ami édes kevés a nyugdijhoz. Pár éve külföldön dolgozik, évente 2x kimegy két hónapra, és megkeresi anyukám fizetését, de: ittjön a lényeg: Folyamatosan azt hányja, hogy ő megkeresi az x összeget, de neki soha nincs pénze, soha semmit nem vesz magának meg stb... kemény dohányos, heti 10csomag kb, ami kicsi utánszámolással kijön, hogy mennyit elkölt magára.

Kocsmába szokott járni, és ottis megvan a haveri kör... neki nem lehet mondani, ha bármit is szól anyukám másnap(amikor jozan) annyi, mint a falra hányt borsó... soha nem kért bocsánatot.. most, hogy felnöttünk, tesom 22, én 18, már nem vitatkozik annyit, mint régen.. de ma kiverte a biztositékot, hogy mondta: a haverjai a kocsmában azzal hencegnek, hogy itt kur.vaztak, ott sz.pattak egy fiatal csajt, de neki soha nincs pénze semmire... erre tényleg nagyon megharagudtam, éppen nagyszüleimtőljöttünk, és megkelett neki állni a kocsmánál, mert akart sörözni egyet, és én is és anyukám is menjünk be! Mert ha nem akkor persze hiszti..

Szóval erre amit utoljára mondott, én annyit mondtam: ha te ilyen életre vágysz, akkor miért nősültél meg, és minek kellünk mi neked? A válasz: te fogd be a pofádat.

Itthon semmit nem csinál meg egyedül, mindig valami ivócimbora kell, és minden apró dolgonál már innia kell, mert hanem nem megy neki..

Egy hónapja itthon dolgozik egy épitkezésnél, persze kocsma melett, és minden este részeg.. már kezd tönkre menni, látszik rajta, hogy sokkal öregebbnek néz ki, az egyik kezét alig tudja emelni...egyre inkább tönkre megy, és látom, hogy alkoholista lesz belőle... folyton fujja, hogy az életét ebbe a házba beledolgozta, és ha valamit mondok neki, akkor hálátlan vagyok, és kezd órditani, és fujja a sajátját... anyukám is lassan kikészül tőle, nekem meg tele van a hócipőm, sokszor érzem, hogy agyon tudnám ütni, vagy leütném... kezdek kikészülni, és rendesen bánt, hogy ilyen apám van...az italt lassan többre nézi, mint a családját... pedig mindenhol ha megjelenünk azt hallja, hogy de ügyes a fiad, de ügyes a lányod.. büszke lehetne ránk, de neki ez nem számit...

Más is volt hasonló helyzetben? mit lehetne tenni? én tényleg tanácstalan vagyok :(


2014. ápr. 5. 20:20
 1/10 anonim ***** válasza:
egy hónapja minden este iszik? és totál részeg,az már nem hogy lassan alkoholista,hanem totál alkoholista....vázoljátok fel neki,hogy vagy az ital,vagy a családja...vagy dobjátok ki a f...-ba.mást nem tehettek,különben tönkre ba.sszaa ti életeteket is.Hiányzik ez nektek?Persze,hogy nem!
2014. ápr. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs hova kidobni, és nekünk sincs hova elmenni... tényleg az van, hogy a szüleim az életüket beledolgozták ebbe a házba, most meg ittvan a nagy ház, 10 szobával, boldogság nincs benne, csak látjuk..


Nem totál alkoholista, nem totál részeg, csak minden este van benne egy adag alkohol.

2014. ápr. 5. 20:34
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Kedves kérdező, tanácsot ugyan nem tudok adni de sajnos ismerős a helyzet, megértem min mész keresztül.Édesapám ugyan kocsmába nem jár,de otthon elfogyasztja azt az alkohol mennyiségget amit nem szégyenl és sajnos ilyen téren nem túl szégyenlős. Nálunk is az van,hogy amikor iszik mindenbe beleköt engem folyton megbánt,leorditja szegény édesanyám fejét,elmondja mindennek és szegény tűri pedig többször is mondtam neki,hogy váljon el,de nem mer,fél egyedül kezdeni mindent a nulláról.Nekem szerencsém van,elkerültem otthonról,más városba járok egyetemre igy csak telefonon beszélek vele nagyritkán..csak szegény anyumat sajnálom.Próbáltam beszélni vele,megigérte hogy nem iszik többet,de néhány hónapnál tovább sose birta, mindig talált valami kifogást,hogy újrakezdje.Én is tanácstalan vagyok...
2014. ápr. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ptóbálj akkor még kitartani,tanulj tovább,találj munkát.költözz el onnét minél hamarabb!Őt már úgysem tudod megváltoztatni..mondjuk megsem érdemelné,ha ennyibe nézi a családját,rohadt ital....ez érdekes megy neki,semmi más!egyébként sajnálom,de tényleg!
2014. ápr. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nincs hová dobni? Zárva az ajtó? Majd megoldja. Amit elivott, abból mehetne
2014. ápr. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Énis csak anyukámat sajnálom... énis sokszor mondtam neki, hogy döfjön be neki kicsit, had érezze rosszúl magát, hátha kicsi büntudata lenne... zsarolja meg valamivel... ez kibirhatatlan, de tényleg... én lassan szégyenlem hogy ő az apám. vagy talán már lassan nélkül..
2014. ápr. 5. 20:55
 7/10 A kérdező kommentje:

Itt is az van, amig itthon ital van, addig addig jár rá, amig elfogy... aztán mindig fujja, hogy itthon soha nincs semmi ital, máshoz megy 3 félét vesznek elő... hát persze, mert ott nem isszák meg..


A kidobás meg nem ilyen egyszerü.

1.Az ő szüleivel élünk egy udvaron. Lehet ők is mellénk álnának, de akkor is..a másik meg hogy Agressziv, szerintem bármire képes lenne, minket is megverne

2014. ápr. 5. 21:02
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk ugyanez volt a helyzet.mi otthagytuk ot,a nagy haz helyett egy szobas lakast valasztottunk.3an laktunk a kis szobaban de boldogok voltunk.en mar idegileg nem birtam,mindenhol elajultam.miutan otthagytuk apam,o csak ivott,enni nem evett,vegul meghalt.de igy a halala utan is haragszom ra
2014. ápr. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is úgy voltam mint a fentebb válaszolók, felnőttem egy alkesz apa mellett, én is anyámat sajnálom, ő meg utólag azt mondja akkor kellett volna lelépni mikor még kicsik voltunk. Én azóta leléptem, aztán hogy mi erre a megoldás azt nem tudom.
2014. ápr. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Még mindig ver titeket?Tegyetek le valami nem látszó helyre egy kamerát és azt vigyéte be a rendőrségre oszt csukassátok le testisértés miatt.Persze ha anyukád dolgozik és van mit ennetek...
2014. ápr. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!