Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az én anyukám minden bizonnyal...

Az én anyukám minden bizonnyal alkoholista. Az akarata ellenére be lehet utaltatni elvonóra?

Figyelt kérdés

Már évek óta kissebb kihagyásokkal ugyan, de szüksége van arra, hogy igyon. A probléma ott kezdődik, hogy kibírhatatlan ha iszik, már apu (aki szintén iszogat de nem ilyen mértékben) is ott akarja hagyni. Én külföldön élek párommal,és volt itt anyu, lakott velünk, gondoltam a környezet változás segít egy kicsit talán túl lendülünk végre de nem így lett. Az elején minden rendben volt, de aztán elkezdett inni itt is amit meg is tehetett, és alig láttam józanon. Borzalmas olyankor, esik,kel megijeszt, hogy meg fog halni stb. Otthon van két kis testvérem akik szintén ki vannak már tőle. Csúnyán beszél velük olyankor. Nem tudom, hogy mit tehetnék érte, mert sajnálom és nem szeretném, ha emiatt hamarabb menne el...kisbabát várok, és nem szabadna idegeskednem, de amíg itt volt mást nem csináltam. Ezért is kellett hazamennie azonkívűl, hogy olyankor semmi sem jó neki, és kilépett a munkahelyéről.

Segítség kell neki amit mi nem adhatunk meg, de ő nem tartja betegnek magát. Ha lenne rá mód, hogy így beutaltatni egy elvonóra nagyon örülnék neki, tudtok ilyent ajánlani?



2014. márc. 9. 20:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2014. márc. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem. Nekem az öcsémet elvettèk, amig anyám meg nem műtette magát ( a combjába raktat valami kapszulát ami ha alkohol kerül a vérbe valami rohamot okoz és előtte alá ort egy papírt hogy ilyen esetben elvihet kényszerrel elvonora.) 2 évig minden jo volt, az öcsémet visszakapta a műtét után, szépen nevelte stb. 2 év után mikor már tuti nem hat a gyógyszer ujra inni kezdett. Azóta sincs megállás . Sajnálom :(
2014. márc. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Megértem a problémádat, az én szüleim emiatt váltak el 9 éves koromban. Az én anyámnál olyan méreteket öltött ez a történet, hogy mindenkit elüldözött maga mellől. Én az elmúlt 10 évben kb 4-5-ször beszéltem vele. A bátyám többször, mert folyton kölcsönkért tőle. Persze 1 Ft-ot sem látott belőle viszont. Te önkényesen sajnos nem tudsz vele semmit sem csinálni. Neki kell észrevennie, hogy bajban van. Az én anyám a váláskor elment egy gyógyszeres kezelésre, hogy mentse a házasságát, de sajnos visszaszokott. Nem tudom , nálatok mi a helyzet, de ha esetleg "tiszta" állapotában ellehet kapni ès begyűjtött prospektusokat, egyebeket odaadni neki, lehet, hogy elgondolkozna. Nálunk ezt anyám folyton bántásnak vette és még ő volt felháborodva. A hugánál hasonló volt a helyzet, de ő 3 éve olyan rosszul lett a piától, hogy kórházba került. Őt ez észhez térítette és a mai napig nem iszik egy kortyot sem. Ez volt az ára. De az unokatesómék legalább visszakapták az igazi anyukájukat. Én már letettem erről. Bocs,hogy ilyen hosszú lett. A lényeg a lényeg, neki kell lépnie.
2014. márc. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ez nem túl jó.

Ő nem érzi magát betegnek. Vannak tiszta pillanatok, próbáltam is beszélni vele, de annyit mondott, h meghallgat.Tehát nem érdekli, de mivel nem süket, meghallgatja...nagyon sajnálom, hogy idáig jutottunk:(

Megyünk haza, 1 hét múlva esküvőnk lesz, apu azt mondta azt még megvárja és ott hagyja. Anyám ma lépett ki, mert hogy ő nem fog senkit sem eltartani, így pénz sem lesz. A tesóim miatt aggódom. De őket is csak szülői beleegyezéssel tudnám elhozni. Azt meg leshetem, mikor fogok kapni, nem is szeretnék idáig elmenni...csak gondoltam van remény...

2014. márc. 9. 20:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet
2014. márc. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
nagyon fontos, hogy a saját életedre koncentrálj, főleg most. Anyukáddal őszintén kell beszélni, csak az segít, ha belemész a játszmáiba csak tovább görgeted a problémát. Sokszor csak a mélypont után látják be, hogy baj van. Teljesen mindegy, hogy valaki kristálypohárból iszik, vagy kannából, a lényeg ugyanaz: a közérzet javítása, az agy elhomályosítása. A gyerekek sokszor megzsarolják a szülőket, hogy szokjanak le. Van olyan, aki gondnokság alá helyezéssel próbálkozik. Erősítened kell benne, hogy szükség van rá, most születik az unoka, részegen nem lehet rá vigyázni.Budapesten van egy Alapítvány, Félút centrum a neve az intézetnek, nem kórházi körülmények között foglalkozik az alkoholfüggőkkel Minnesota modell alapján, már tíz éve.
2014. máj. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!