Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyámmal nem jó a kapcsolatunk...

Anyámmal nem jó a kapcsolatunk, javítani szeretnék rajta, vagy legalábbis megszüntetni a feszültséget. Tipp, hogy mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Anya egyre elviselhetetlenebb mostanában. A munkahelyén állítólag felidegesítik, ráadásul apa sem kap rendesen mostanában fizetést. Anya viszont, apával ellentétben, egyáltalán nem nyugodt, hanem folyton vitázik. Akármit csinálok, amire utasít-mert nem kér, hanem utasít-, az nem jó, csak az a jó, amit ő csinál. Az egyik este azt vágta a fejemhez, hogy véletlenül fogantam meg, nem is terveztek, de ha már így sikerült megtartanak...Ma este azt vágta apa fejéhez, hogy: nincs miből megvenni a ballagási cuccát a gyereknek!- de ott van a fehér blúz, fekete szoknya a szekrényben...az meg persze eszébe sem jutna, hogy hamarosan születésnapom lesz és megint, mint tavaly, csak annyi lesz az ajándékom, hogy kíván egy boldog szülinapot a legkevesebb érzelemmel. Tehetek én valamit még ezért a kapcsolatért?
2014. ápr. 2. 20:52
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Hany eves vagy? Ilyen rossz anyagi helyzetben mivel ha ballagsz min 14 vagy el sem kellene varnod az ajandekot. Ertheto hogy feszult ha ilyen rossz az anyagi helyzet. Probalj turelmes lenni megerteni beszelgetni vele.
2014. ápr. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, tehetsz. Anyukádat legközelebb alaposan tedd helyre, amikor nem veszi észre magát, hogy belegázol a lelkedbe, és utána ignoráld a hisztirohamait.


Semmi sem jogosítja fel arra - SEMMI! -, hogy rajtad verjen le bármit, az pedig egyenesen aljasság, hogy azt vágta a fejedhez, hogy nemkívánt gyerek vagy.


A kapcsolaton csak úgy lehet javítani, ha anyukád észreveszi magát, bocsánatot kér tőled, és utána másként igyekszik viselkedni. Nem a te dolgod az, hogy egy olyan kapcsolatot megjavíts, amely nem a te hibádból romlott meg.


Magadért tehetsz a legtöbbet. Előtted az élet, nem szabad azt hagyni tönkretenni!

2014. ápr. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is egy beszélgetést javaslok, de nem otthon, a konyhaasztalnàl, hanem séta közben, lehetöleg nyugodt, zöld környezetben. A tiszta, friss levegö nemcsak a testnek, hanem a léleknek is jot tesz. Az édesanyàd ideges, mert az az érzése, hogy neki kell eltartania a csalàdot. A munkahelyén nem érzi jol magàt, de nincs abban a helyzetben, hogy munkahelyet vàltoztasson. Eléggé kimerült lehet idegileg, ha a sajàt gyerekének a fejéhez vàgja, hogy ``véletlenül`` jött a vilàgra. (Bàr meg kell emliteni, hogy a terhességeknek csak a kisebb szàzaléka tervezett fogantatàs eredménye.) Én azt mondanàm az anyàmnak, hogy a szülinapi ajàndék nem is olyan fontos, és probàlnék többet tenni a hàztartàsban. A legtöbb anyànak nagyon megterhelö, hogy egy nehéz munkanap utàn a 2. müszakot otthon folytassa - 0 forintos orabérrel. Konkrétan beszélnék arrol, hogy mivel okozott neked fàjdalmat, amit ö az idegesség hevében a fejedhez vàgott. Ha olyan a szituàcio, akkor elmondanàm neki, hogy annyira kétségbeesett vagy, hogy ezen az internetes oldalon vàrsz tippeket a kapcsolatotok megjavitàsàhoz. Sokan nem képesek rà felnöttként - egy nehéz életszakaszban -, hogy nyugodtan és objektivan kiértékeljék az aktuàlis élethelyzetet. Egy gyermeknek nagyon megterhelö az ideges, otthoni környezet. Erröl megfeledkezett az édesanyàd, de szerintem még nem késö erre ràvezetni.
2014. ápr. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!