Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek is túl szigorú a...

Szerintetek is túl szigorú a párom a 13 éves lányunkkal?

Figyelt kérdés
Ma hajat festettem, 13 éves lányom megkért, hogy pár tincset fessek be neki. Gondoltam, miért ne? Amikor a párom hazajött és meglátta iszonyatosan mérges lett. Azt mondta, hogy ha mégegyszer ez előfordul kitépi a haját. Hogy mondhat egy apa ilyet?
2014. ápr. 9. 20:32
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
93%
Itt nem azzal van a baj, hogy mennyire szigorú, vagy nem szigorú, hanem hogy nem vagytok összhangban a nevelése terén. Ha te valamit megengedsz a gyereknek, akkor ne a gyereket csessze le a párod, hanem veled beszélje meg, hogy nem kellett volna, vagy hogy legközelebb ne engedd meg. Ha nagyobb lesz, akkor meg te elengeded valahova, aztán az apja meg megtépi, hogy hogy mert elmenni amikor te elengedted? Ezt sürgősen meg kéne beszélned a pároddal, az alapelveket meg kell beszélnetek, mert csak szegény gyerekkel csesztek ki.
2014. ápr. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem sem feltétlenül szükséges ez egy 13 éves lánynak, de a párod reakciója elfogadhatatlan. Először is veled kéne megbeszélnie, hogy miért engedted meg, és akkor eldönthetnétek, hogy mi legyen. Utána szépen, értelmesen, érvekkel alátámasztva el lehet mondani a lányodnak is, hgoy apu úgy gondolja, még túl fiatal a hajfestéshez, meg hogy biztos az iskolában is csúnyán néznének miatta (feltéve, ha nem sikerül meggyőznöd, hogy ennyi még belefér. ne hagyd, hogy zsarnokoskodjon!). De a lányod semmiképp sem "érdemli" meg a kiabálást, egyrészt, mert te festetted be a haját, engedélye volt rá, másrészt meg mert ha valami rossz fát tett volna a tűzre, akkor sem szabad kiabálssal és fenyegetőzéssel reagálni, főleg nem elsőre.

El kéne beszélgetned a pároddal, hogy legyen sokkal türelmesebb.

2014. ápr. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
58%

Nekem anyum 11 évesen festett be pár tincset. Na bumm! Nem lettem elkanászodva, rendes, felnőtt nő lett belőlem. Az égvilágon semmi nem történt, előbb-utóbb ki is kopott. Azóta se volt befestve, pedig már eltelt pár év.

Hülyeségnek tartom, hogy egy ilyenért kiakadjon, más 13 éves lány már rosszabbat is kitalál ebben a korban...:)

2014. ápr. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
52%

Fenyegeztőzés = lelki bántalmazás


Gratulálok, jól választottál.

2014. ápr. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
78%
Nekem is be lett színezve pár tincsem már általánosban. ÉS?? .. Most 21 vagyok, már jó ideje csak az eredeti színű a hajam, és szebb is sokkal mint volt. Meg ez mi hogy kitépi a haját? Nem hiszem el, hogy sokak szerint ez így teljesen normális!!! Higgadtabb reakciója is lehetett volna, nem szükséges az ilyen tajtékzás, meg lelki terror, normálisan is el lehet mondani. Remélem azóta lenyugodott, és minimum bocsánatot kér, ha nekem szülőm ilyet mondana szóba nem állnék vele. Amúgy bocs emberek, de körülnézett valaki, hogy milyenek ma a 13 évesek?? Addig jó amíg csak pár tincset festet.
2014. ápr. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
25%

Jesszusom, te befestetted egy 13 éves haját??? A suliban ezt engedik? Nem csodálom ha felhúzta magát a párod. Én inkább azt nem értem, hogy hogy képes egy anya befesteni a 13 éves lánya haját csak mert kérte....


A körömlakk esetleg hétvégén még elmegy, de egyetértek, hogy egy ekkora gyereknek (mert ő még az) rendszeres használatra nem kell, mégpedig egyrészt azért, mert ezek nőknek vannak, egy 13 éves pedig nem nő. A másik hogy ezek mind vegyszerek, egy fejlődésben lévő szervezetet nem kellene korán terhelni vele. A hajfesték hosszabb távon roncsolja a hajat(főleg hogy otthon pancsikolsz valamivel, gondolom az volt akciós a teszkóban), ráérne később is.

2014. ápr. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
49%

Nekem engedték a hajfestést és a körömfestést is, és normális ember lettem, nem ezen múlik.


Egyébként szerintem aranyos, hogy megkért, ahelyett, hogy vett volna magának, befesti, és elétek áll, hogy "muter, fater, ez van, ezt kell szeretni".


16-os: te meg egy nyomorék vagy.

2014. ápr. 10. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Szerintem legelöször is beszéj az apával,és az a minimum hogy 3an leültök és megbeszélitek a dolgot.Legkevésbé a kislány a hibás,és ezt tudatni kellene vele is.

Nálunk ezt a szülök eldöntöték mit mikor igy nem fordult elő hogy anya megengedett valamit apa meg kiakadt,vagy ha olyan dolog volt akkor szépen megbeszélték.

2014. ápr. 10. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
70%

nekem 12 éves a lányom és festi a körmét :-)))

igaz csak körömrágás elleni és körömerősítővel ami átlátszó de hétvégére valami szolid pinket feltehet vagy mikor összejönnek barinőzni akkor megy a smink meg festegetés stb.....


a haját nem kell festeni alapban olyan mintha melírozva lenne :-) de ha kérné akkor 1-2 tincset befestenék neki


ettől nem lesz semmi baja és ennyit a suliban is engednek


13 éves kistini - persze h foglalkoztatják a csajos dolgok 1-2 év és akár fiúzni is elkezd akkor mi lesz apuka előveszi a sörétest??????


inkább tanítsa meg verekedni/védekezni :-)))


a tiltás soha nem jó nevelési módszer - megértetni kell a gyerekkel h az ö érdeke amit tiltani akarunk neki - beszélgetés !!!!!

2014. ápr. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
29%

Először is a kedves "apuka" egy vadbarom, hogy finoman fogalmazzak! Ettől még ugyanolyan normális ember lesz felnőtt korára, mint az, aki nem csinálja. A tiltással meg fenyegetőzéssel semmit nem ér el.

A hajfestéssel mondjuk én is csak pár tincs erejéig, vagy színezőig értek egyet, de inkább most élje ki magát akár lila hajjal mint 30 évesen, két gyerek mellett. Smink is mehet annyira, hogy egy kis szájfény + spirál alkalmakra. Ilyen korban a lányok már elkezdenek érdeklődni a lányos dolgok iránt. A körömlakk meg egy vicc, hogy nem lehet. Ha csak az iskolai szabályzat nem tiltja simán megengedném neki minden napra, főleg ha csak kis halvány színeket használ. A kedves "apukának" még kéne néznie, hogy egyik másik 13 éves hogy néz ki és hogyan viselkedik, utána meg örülnie, hogy a lánya megkéri az anyját, hogy fesse be a haját, nem a háta mögött csinálja, meg, hogy csak halvány lakkot akar használni.


OFF: 16-os ez h*lyeség, amit írsz, mint mondtam ettől még normális felnőtt lesz belőle.

2014. ápr. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!