Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szigorú vagy engedékeny...

Szigorú vagy engedékeny szüleid voltak? Milyen hatással voltak a későbbi életedre?

Figyelt kérdés
2013. nov. 13. 14:51
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
95%
Elég szigorúak voltak, amivel nem is lett volna semmi gond, ha büntetésként a sarokba állítanak, mint más normális szülők. De nekem a bojler mögé kellett állnom, ami azért volt necces, mert a bojler a kád fölött volt, így a kád peremén kellett egyensúlyoznom.
2013. nov. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy ennek köszönhetem-e a szerintem szép életemet, de nekem nagyon engedékeny szüleim voltak.

Szó szerint nálunk nem voltak szabályok, nem volt büntetés, szobafogság, nem nézhetsz tv-t, verés.

Ahova el akartam menni, elmehettem, amit meg akartam venni a kis pénzemből megvehettem. Egy dolog volt tilos, hazudni a szülőknek. Az öcsém és én ezt maximálisan betartottuk, mert a szüleink mindent tudtak rólunk, sokat beszélgettünk velük. A magam részéről elmondhatom, hogy soha nem kellett hazudnom otthon, mert bármi volt, elmondhattam, együtt megoldotta a család.

Örültem, hogy a szüleim megbíztak bennem, ezért nem akartam nekik csalódás okozni. A tesóm és én mindig jól tanultunk, nyári szünetben is dolgoztunk (nem a szülők kérték). Ahogy neveltek bennünket, elérték, hogy teljesen önálló felnőtt emberek legyünk, akik vállalják tetteik következményét. Az öcsém 23 éves, külföldön él a menyasszonyával, nagyon jól keres, egy sikeres ember lett.

Én 25 éves vagyok, a férjemmel élek, van egy saját lakásunk, itthoni viszonylatban jól keresünk, tervezzük a jövőt.

Sokat köszönhetek a szüleimnek!!!!

2013. nov. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
96%
lelkileg tönkrementem,állandóan elmyontak,semmit sem engedtek meg csak terrorizálás.Se barátaim,nincsenek már,sikerült elmarni mindegyiket tőlem.Ez van.
2013. nov. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
13%
Detto... Szar mi? De legalább megvan az élethez való eszünk.
2013. nov. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
82%

Engedékenyek, liberálisak.

Boldog gyerekkorom volt, ilyet szánok az esetleges saját gyerekeimnek is.

28/N

2013. nov. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
95%
Engedékeny, jó gyerekkorom volt és jó hatással volt a későbbi életemre is.
2013. nov. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
95%
5-ös vagyok: bővebben is kifejthettem volna, de a 2. már leírt mindent. Nálunk ugyanígy volt. :)
2013. nov. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
95%

Anyukám nagyon szigorú volt, már kicsi gyerekkoromban is. Sajnos mai napig vannak olyan emlékeim, amikre nem szívesen gondolok, vagy beszélek róluk.

Viszont apukám sokkal engedékenyebb volt, és kamasz koromban meg tudta puhítani anyukámat is, így nagyjából normalizálódott a helyzet. Viszont anyukám mai napi, a messzi távolból is szereti megmondani, hogy mit és hogyan csináljak...

2013. nov. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó vagyok és azt hozzá kell tennem, hogy a bátyámat viszont anyukám nem fogta vissza semmiben. Meg is lehet nézni, elég felelőtlen ember lett belőle. :(
2013. nov. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
48%
engem még mindig nevelnek de remélem én is ide írhatok.. szóval.. ahogy az egyik válaszoló írta , nálunk is minden meg van engedve, bárhova elengedtek minket, a pénzünkből bármit megvehettünk, ovis koromba sokszor verést kaptam amikre emlékszem még... de persze azért mert rossz voltam ..:) bárhova elenged engem de sötétedésre haza kell érnem.. sokszor kiabál de ő alabból hangosan beszél szóval beszélve kiabál.. anyámmal bármit megtudok beszélni de nem mondok el neki mindent.. talán nem is akarom.. na mind 1.. ja és még valami.. ha rossz voltam gyerek koromban akkor leginkább a tévétől meg a géptől tiltott el , nem a kinti szabad levegőtöl mert szerinte inkább legyen kint a gyerek mint hogy bent tök jól ellegyen.. ő apám alkoholista őt kifejezetten utálom..:) miadta nincs önbizalmam ő is utál engem anyukámat szeretem nagyon apámat utálom 2 hónap is válnak anyával maradok aminek örülök :)) de apámat amúgy se érdekelte hogy hova megyek meg hogy mit csinálok.. az osztálytársaim is mondták hogy nekem van a legjobb anyukám mert mindent megenged.. nem mindent. legtöbb esetbe mindent de vannak határok :) meg persze mindig mondja hogy tanuljak jól és jól is tanulok :) ennyi:)
2013. nov. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!